Author Topic: Новини и общи дискусии - АРХИВ  (Read 464292 times)

Offline Mammoth

• Moderator
  • Защо пиша толкова много?
  • 8 9 6 6 (2009-2019)
    • View Profile
Новини и общи дискусии
« Reply #5560 on: 07.12.2018, 13:09:47 »
На 48 в момента се движат и 4-те коли според нормалното им разписание. Даже вчера имаше и нов Соларис там. :help:
В 2313 ВТ :devil:

Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Новини и общи дискусии
« Reply #5561 on: 07.12.2018, 21:44:01 »
Станало е ПТП с участието на 2714. До колкото разбрах автобусът е излизал от обръщача на Владиславово и някакво гъзарче с Ауди, което буквално е летяло, се е нацелило в него странично. Въпросът е кой ще излезе прав и кой крив- дали Аудито, което се е движило със светлинна скорост, или автобусът, който излиза на път с предимство и дефакто го отнема на лекия автомобил.

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline Mammoth

• Moderator
  • 8 9 6 6 (2009-2019)
    • View Profile
« Reply #5562 on: 07.12.2018, 21:59:30 »
ПТП с ТБ 317 на завоя на сп. ОГОСТА /ЗА ЦЕНТЪР/ към 18:50, някакво БМВ се е опитало да го изпревари от ляво и явно се е натресло в тролейбуса.

По повод 2714, много ясно, че келеша с Аудито е виновен. Първо, че е летял с невероятна скорост, второ че автобуса е с предимство. :rolleyes: 2714 не е много красива гледка отстрани, но ще го оправят.

Подобни изпълнения във Владиславово не са рядкост. :rolleyes:
« Last Edit: 07.12.2018, 22:06:21 by Mammoth »
В 2313 ВТ :devil:

Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5563 on: 08.12.2018, 00:34:11 »
Шофьорът на автобуса си е прав, дано и становището на КАТ да е такова.
Ето и статия по темата.

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #5564 on: 09.12.2018, 12:48:23 »
Действително излизането от обръщача е регулирано със знак СТОП, а движението по бул. Константин и Фружин е с предимство, където ограничението на скоростта е стандартното за населени места- 50 км/час. Ако лекият автомобил се установи, че е карал с повече- трябва да си получи наказание. Но явно и автобусът влиза без изчакване да преминат автомобилите по пътя с предимство. Трябва да се правят разлики между реалност и пристрастия!

За транспортна схема във Варна се говори откъм 2007г., когато при тогавашната управа почна едно прехвърляне на линии насам-натам из Дапа и Транстриумфа. Тогава съдебно решение беше казало, че Варна трябва да си преразгледа транспортната схема и да пусне нови концесии на линиите. Това беше плод на съдебни битки на Коско и Делтакар с тогавашната управа. Въпреки, че имаше съдебно решение- работата не е свършена повече от 10 години. Варна си е била село и такова ще си остане, единствено с претенции за нещо голямо заради някаква лъскава опаковка която се опитва да си сложи... Градският транспорт достатъчно говори какво населено място е това...

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #5565 on: 10.12.2018, 15:25:57 »
Не видях по-подходящо място и сметнах тук да публикувам заради заглавието "и общи дискусии".
На 7ми декември пътувах с Турските авиолинии, полет ТК1051 от Варна до Истанбул, през Констанца. Малко оффтопик, ще споделя, че тоя полет са го направили малко като варненски селски рейс- Истанбул - Варна - Констанца - Истанбул. До миналата зима тая кобинация беше Истанбул - Варна - Констанца и обратно със спиране във Варна.
Та по повод този полет направих някоя друга снимка на нашето обично село, летището, което зимата все повече прилича на селска автогара с гипсокартонено приемно здание тип Кауфланд.
Шатълите терминал-самолет, които са бизнес клас пътници (какъвто бях и аз): Спринтер и Кобус 2400

Кобусът, какъвто имаше, като шатъл между Т1 и Т2 в София е със супер удобен салон. Чудя се как някой не се е сетил да разработи този модел за градски транспорт. Напомня много на Йелч Веро. Нещо между микробус само, че с широк салон като на мидибус. Ако е само с една врата двукрила отпред, висок под едно стъпало и скрита платворма ще е идеално за линии като 33, 24, 25, 54, като много ще напомня на машина тип 2096.

Излитане:

Варна от високо:

Изглед към местност Пчелина и село Каменар. В далечината се виждат Въглен, Яребична, Долище и Куманово

само Куманово, като се вижда малко от Кичево, Долище и Орешак

Кичево, Добрева чешма и северната част на Виница

Добрева чешма

Ален мак, Кабакум, Баба алено

Златни пясъци. На втората снимка може да се види местност Перчемлията

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #5566 on: 12.12.2018, 23:27:04 »
То като цяло на село трябва да си се добавят повечко курсове вечер... 148 от години реве да е до 23 ч., но го правеха само лятото. 82 и 83 биха понесли курсове до 23 ч. А за лятото могат спокойно да пуснат нещо като... 149НОЩЕН (148+9) Владиславово - Младост - Центъра - Кабакум - ВСУ - Златни пясъци с 2 коли на 60 мин.
« Last Edit: 13.12.2018, 19:28:16 by Tony »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5567 on: 13.12.2018, 09:55:51 »
Като цяло най-добре ще е аксаковските линии (или поне 121 и 409) наистина да се дадат на ДАПа и първата да се кара с няколко идеи по-нормално разписание, застъпващо се с 209. Така със сигурност ще е печеливша. А баш селските линии щом губят толкова от тях, да минат на мидибуси/микробуси с малко по-сгъстено разписание. А не да се разкарва голям автобус веднъж на високосна, при това празен.

Курсът в 9:24 на 148 от Владиславово не беше изпълнен. Добре че се сетиха да дръпнат следващата кола с 3 минути, че дупката да не е толкова голяма.

Offline svilenrr

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #5568 on: 16.12.2018, 18:25:39 »
Tickey няма да работи временно от 17.12.2018, поради профилактика. Дано като се завърне да го има и на новите Солариси!

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5569 on: 17.12.2018, 12:03:14 »
На мен ми пратиха съобщение, че временно спира да работи.Не знам истинската причина и за колко време.А системата не работи ли на всички автобуси?Не съм видял никакво устройство в автобусите, което да е свързано по някакъв начин с тази система.А новите Солариси нямат нито gps-и, нито машини и са непроследими като от времето на Чавдарките и Икарусите.

Майсторът няма да прочете похвалата тук, във форума, но все пак да го поздравя:

Някой съвестен гражданин е решил да модернизира спирката на блок 221, като й промени смешния европейски дизайн добавяйки "завивка".Сега поне хората ще стоят на завет докато чакат 14 или 41.Направена е както си трябва, а не по български.Дори е в същата гама цвят като на спирката.
« Last Edit: 17.12.2018, 16:30:30 by skin »

Offline Marti

• Наистина съм луд
  • RADIO ENERGY The Best Of 90s Music
    • View Profile
    • www.dinita.net
    • Email
« Reply #5570 on: 17.12.2018, 21:31:21 »
Това е от днес:

Здравей, Мартин,

С удоволствие ти съобщаваме, че услугите на TICKEY в превозните средства на "Градски транспорт" ЕАД във Варна вече са възстановени. При следващото обновяване на приложението ще получиш възможност да купуваш и билети за крайградската зона.
Ако имаш предложения за подобряване на услугата, пиши ни на support@tickey.me. Твоето мнение е важно за нас!

Приятно пътуване!

Тея
Специалист "Обслужване на клиенти"
TICKEY

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5571 on: 27.12.2018, 13:55:09 »
Курсът в 13:45 от Владиславово на 22 не беше изпълнен. Колата, която трябваше да го изпълни се прибра в гаража. А пътниците по спирките кучета ги яли. :rolleyes:

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5572 on: 28.12.2018, 17:22:04 »
Безплатен градски транспорт във Варна за новогодишната нощ
Безплатен градски транспорт ще бъде осигурен във Варна за новогодишната нощ. Това каза за радио "Фокус“ инж. Злати Златев, изпълнителен директор на "Градски транспорт". Той отбеляза, че за посрещането на Нова година на пл. "Независимост", градският транспорт във Варна ще работи през нощта на 31 декември срещу 1 януари, като ще бъдат осигурени автобуси от кварталите към центъра и обратно.

Ще се движат автобусите по линия №17, №22, №31 и №148, като след 22.00 часа пътниците ще пътуват безплатно. автобусите ще се движат до 2.30 часа на 1 януари, когато се очаква да приключи и концертът на площада. През деня на 31 декември и 1 януари автобусите по всички линии ще обслужват пътниците нормално – по графика, установен за празнични дни, допълни инж. Злати Златев.
« Last Edit: 28.12.2018, 22:26:10 by Magirus deutz »

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #5573 on: 29.12.2018, 07:38:57 »
От публикации в мрежата от недоволни пътници, виждам, че по 409 са почнали отново частични изпълнения на маршрута, ТТ-стил. Вечер последните курсове са до Катедралата, а има и курс от Златни пясъци до Елпром. А помня, че като бях в Коско, заради простотиите на Транстриумф бяха изрично ни предупредили, че всички курсове са с пълен маршрут... Защо не почнат да ползват соло коли на тая линия, а вечер от 20:00 да е на 20 мин. до 23:00 и да се кара по целия маршрут. Естествено няма сайт с публикувани коректно и вярно разписания и не може да се разбере, кое, кога и как се кара...

За Нова година- верно, че и населението е с отрицателен приръст... Но всяка година все по-малко линии се движат в новогодишната нощ, с все по-малко курсове. Но все пак и "концертът" е доста неатрактивен, за да привлече публика и забавление. За догодина, може да си спестят разхода. И друга неточност, която специално от ДАПа се прави всяка година. Вечерта на 31.12. както и сутринта на 01.01. ме съмнява да се изпълнят всички курсове, дори по празнично разписание, но също толкова мисля че няма да се публикуват актуални разписания. То през нормалните дни не може да се намерят разписанията на автобусите в това населено място, какво остава за Нова година...
« Last Edit: 29.12.2018, 10:41:55 by dj_the_bus »

Offline skin

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5574 on: 31.12.2018, 16:18:04 »
Така и не разбрах от тези псевдоновини какви са разписанията.Безплатно след 22 ч. не ми стига.

Offline dj_the_bus

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #5575 on: 05.01.2019, 16:37:03 »
Сайта на ДАПа, който уж трябва да е официален за разписания (не се смейте!) има и бисери. Като това, че 409 ходи до Терапията.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5576 on: 07.01.2019, 18:16:59 »
Хартиените билетчета изчезват от март, нужни са още 80 нови автобуса

А дано ... :rolleyes:
Като цяло повечето неща се коментират и обещават от около 6-7 години, дано най-накрая се случи нещо положително в тоя град. Пък и избори идват.  :crazy:   Впечатление ми направи цифрата на продадените абонаментни карти (500). Предполагам става въпрос за тези, които не ползват намаления. Числото говори само по себе си. Надявам се въпросната тарифна система наистина да се промени, защото от цяла България (и не само) имаме най-малоумната и демотивиращата такава. Допада ми и идеята за плащане на километър, нещо, което трябваше мнооого отдавна да се случи в наше село. Не на последно място, адмирации за решението цената на билетчето да остане левче. :fan:
« Last Edit: 07.01.2019, 18:20:07 by transtriumf »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5577 on: 11.01.2019, 12:02:02 »
Ученици и студенти във Варна с най-скъпи карти за автобус в страната

Крайно време беше да се вдигне шум по въпроса.
Абсурдно е и пенсионерите да пътуват почти за без пари по ТРИ линии, докато учащите да плащат десеторна цена. Миналата  година като им дадоха по още една бонус линия уж само за Великден, явно са сметнали, че промоциите в Кауфланд и безцелното шляене по цял ден са по-важни от това учениците/студентите да могат да стигнат по-лесно до училище/университет. А линиите далеч не са с добри разписания и редовни, за да те обвързват само с една.

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5578 on: 11.01.2019, 12:47:06 »
Своеволия в градски транспорт във Варна

Ученици и студенти във Варна с най-скъпи карти за автобус в страната

Крайно време беше да се вдигне шум по въпроса.
Абсурдно е и пенсионерите да пътуват почти за без пари по ТРИ линии, докато учащите да плащат десеторна цена. Миналата  година като им дадоха по още една бонус линия уж само за Великден, явно са сметнали, че промоциите в Кауфланд и безцелното шляене по цял ден са по-важни от това учениците/студентите да могат да стигнат по-лесно до училище/университет. А линиите далеч не са с добри разписания и редовни, за да те обвързват само с една.
За съжаление съм силно скептичен, че ще има някаква промяна,  защото и при сегашните цени на картите за учащи, ДАП - а се оплакват как работят на загуба, а какво остава при евентуално тяхно намаление - тогава може да поискат цена на билета от два лева, за да компенсират загубите  :crazy:
« Last Edit: 11.01.2019, 19:43:39 by Magirus deutz »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5579 on: 11.01.2019, 13:52:00 »
Аз съм сигурен, че точно това ще са им мотивите, все пак те винаги са на загуба. По принцип в белите страни билетът е по-скъп за сметка на картите. Така е и в София. Билетчето стана 1.6 лв., но цените на картите останаха същите, даже май годишната стана по-евтина. В този ред на мисли аз лично съм съгласен на по-скъп билет, за сметка на по-евтини дневни и месечни карти за цялата мрежа. В полза е и на варненци, и на гостите на града.

А относно "своеволията", за които гражданинът чак към Нова, се първо да обърне внимание, че има стари автобуси (на снимките виждам О345/Г) със слабо отопление. Шофьорите дават заявки, но не винаги нещата се случват от днес за утре и не е приятно цял ден да работиш на течение заради някой, който задължително иска да упражни правото си да ползва тази врата. В Соларисите поне аз не съм видял някой да си прегражда първа врата, най-много да отваря само за слизащи, в което също има логика. Или съответно са сложи някакво ластиче, което да ограничава достъпът на пътници в жълто поле. То е написано и оцветено, ама кой да чете ... За инвалидите и майките с колички до колкото знам има място за колички на втора врата, а не на първа. За майки с деца без колички има определена седалка само в дългите Солариси и досега не съм попадал на шофьор, който да откаже да отвори на такива. Всички останали спокойно могат да се придвижат до втора врата, а не обезателно да слязат през първа, където освен всичко е и по-тясно.
Има доста по-наболели проблеми в градския ни транспорт, а това, за което е писал господинът е следствие от друг такъв, който не се разрешава своевременно.
« Last Edit: 11.01.2019, 14:04:34 by transtriumf »