Author Topic: Автобусен транспорт - Стара Загора  (Read 75153 times)

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
Два Икаруса 620 и един Чавдар м80 в Стара Загора, 70 - те години.
Източник

Offline slimarkov

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=616936
Новите електробуси в Стара Загора ще изглеждат така.

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
Че кога се пусна обществената поръчка за тях, та да има вече избран изпълнител, в случая Соларис? Нима няма да има други кандидати? Да разбирам ли за предварително определен изпълнител и нагласена обществена поръчка?

Offline klutsohor

• Запален по ГТ
    • View Profile
А защо пък да нямаме разширена и ефективна тролейбусна система с нови тролейбуси, на които няма да мислим колко и как ще издържа батерията, изглеждащи по този начин:
https://www.google.com/search?q=solaris+trollino+12&client=ms-android-lenovo&prmd=ivmn&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwijkave2aDjAhUmwMQBHbVmAggQ_AUoAXoECA4QAQ#imgrc=pmOwDojqX7bAMM%3A

Online gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
На 109 са му монтирали машина за електронно таксуване:

127 - почивай в мир! :(

За закупуването на повече съчленени автобуси за Стара Загора!

Online gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
Намерих стари снимки на автобусите, кръстосвали улиците на Стара Загора до 2008-2009 година:

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
Намерих стари снимки на автобусите, кръстосвали улиците на Стара Загора до 2008-2009 година:
Отдавна съм намерил снимки от този гараж, знаех за синия Заурер 273 и берните, но не знаех, че жълтия Заурер и бялото Рено са били там.
Забележете - най после снимка на него(6-тата снимка). Жълтото Грау също е било там. Вероятно от този гараж са били закупени част от автобусите на Стара Загора
« Last Edit: 08.08.2019, 22:24:55 by mitakis »

Online gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
...но не знаех, че жълтия Заурер и бялото Рено са били там.
Между другото, Рената бяха само две, нали? Или поне не си спомням да е имало повече. Едното стоеше бракувано в гаража, а другото беше зарязано на обръщалото в кв. Железник. Помня, че беше с някаква червена реклама...

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
От коя година са снимките?

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
От коя година са снимките?
2001

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
...но не знаех, че жълтия Заурер и бялото Рено са били там.
Между другото, Рената бяха само две, нали? Или поне не си спомням да е имало повече. Едното стоеше бракувано в гаража, а другото беше зарязано на обръщалото в кв. Железник. Помня, че беше с някаква червена реклама...
Така беше. Имаше  и едно червено рено в кв. Железник. Него го снимах, но не помня какво се случи със снимката.

Online gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
От мен още малко снимки на стария подвижен състав.
Започвам с не особено любимите ми МАН-ове NL 232 CNG. Не ги харесвах, защото почти всички бяха в доста лошо състояние.

Един обикновен NL 202, сниман в гаража.

Следват малко Неоплани, които преди да ги бракуват си бяха стабилно раздрънкани (с изключение на 9138 - на първата снимка) поради пускането им основно по селските линии. Но въпреки това си ми бяха любими.

Разколаченият 9134. Той беше един от първите бракувани.

9136 все още "недокоснат". Това е снимка дни преди да бъде преместен в предната част на гаража, където в последствие ще престои 3 години и ще бъде ползван за части.

9782, за който до последно се надявах, че не е бракуван, защото не го разграбваха дълго време.

Този 0018 дори не съм го виждал в движение...

Ведомствената Чавдарка, оцеляла чак до към 2011-2012 г.

И за финал - Каросата 9777 на частната фирма "Ел Же Груп.

« Last Edit: 22.08.2019, 01:15:27 by gt_stz »

Offline Trams13

• Ограничени права
  • Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
С радост следя Старозагорският раздел също.Много ми харесва информацията и също снимките за автобусния транспорт на град Стара Загора.Искам да поздравя и уважа колегата г-н gt_stz за поддържането и грижата към раздела Стара Загора и топлата информация за автобусния и тролейбусния транспорт.  :fan:
Живи и Здрави.  :)

Online gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
Здравейте! Наскоро се замислих, че преди малко повече от 10 години в Стара Загора имахме автобуси Iveco от модела U 210 (на снимката по-долу). Но нямам идея нито колко бяха, нито какво се случи с тях. Ако някой си спомня нещо или има някаква информация ще се радвам да сподели! :)

« Last Edit: 05.10.2019, 23:20:04 by gt_stz »

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
Здравейте! Наскоро се замислих, че преди малко повече от 10 години в Стара Загора имахме автобуси Iveco от модела U 210 (на снимката по-долу). Но нямам идея нито колко бяха, нито какво се случи с тях. Ако някой си спомня нещо или има някаква информация ще се радвам да сподели! :)

Един беше  с инвентарен номер 112 и регистрационен СТ 0012 СА. Спряха го от движение към края на 2007-ма.  2009 му махнаха номера, а 2011 - та отиде за скрап.

Намерих  още снимки на градския транспорт в Стара Загора преди 2008 - ма. Молете се да намеря още.

Един наш познат жълт Заурер:

Мерцедес  по линия 51

Един също познат Икарус 260. Обслужваше линиите 3 и 8. Номера му беше СТ 3886 СВ

Относно Ивекото: Ето три негови снимки.Други нямам.

Online gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
Много интересни снимки! Вижда се и жълтата Кента, която помня като малък ми беше много интересна. Помня как съм висял по спирките само за да се кача на нея. :D В сайта на Кента преди време имаше снимка на една ако не на същата поне на такава със същата шарка (снимката, която съм прикачил отдолу). Много ме е яд, защото и аз имах доста снимки на старите автобуси на един малък фотоапарат, който в последствие изчезна заедно със снимките... Иначе се сещам, че имаше и още едно такова Ивеко, което беше с реклама на "Вивател" и стоеше зарязано на обръщалото в кв. "Железник".
« Last Edit: 20.10.2019, 19:41:37 by gt_stz »

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
Много интересни снимки! Вижда се и жълтата Кента, която помня като малък ми беше много интересна. Помня как съм висял по спирките само за да се кача на нея. :D В сайта на Кента преди време имаше снимка на една ако не на същата поне на такава със същата шарка (снимката, която съм прикачил ордолу). Много ме е яд, защото и аз имах доста снимки на старите автобуси на един малък фотоапарат, който в последствие изчезна заедно със снимките... Иначе се сещам, че имаше и още едно такова Ивеко, което беше с реклама на "Вивател" и стоеше зарязано на обръщалото в кв. "Железник".

Ще бъде интересно, ако фотоапаратът се намери. Ние загубихме един стар фотоапарат през 2015 и 2018 го намерихме. Аз съм се возил в кентата, но не ми хареса, беше много шумна иначе на външен вид беше готина.

Спомням си преди имаше в галерията на сайта снимки на берната 107, на които ясно се виждаше регистрационния и номер с автор Carboxy, и сървъра и etnies беше пуснал снимки на съчлененото оранжево ФБВ с разцветка като на берните, което така и не видях на линия никога. Къде са го държали не зная. Имаше и снимка на  жълто волво, но сървърите на data.bg се повредиха и няма достъп до снимките. Пробвах с wayback machine  но не става.
« Last Edit: 20.10.2019, 18:32:02 by ikarus2102 »

Online gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
Това оранжево FBW беше в гаража някъде 2009-та година, но беше паркирано много навътре. Спомням си, че бях измолил един приятел шофьор да ме вкара в гаража и имам спомен, че го бях видял въпросното FBW доста навътре в гаража, но не помня нито регистрационен, нито инвентарен номер. Сещам се, че тъкмо бяха пристигнали "новите" сини мюнхенски МАН-ове и вече един от тях (140) вече изглеждаше като да се ползва за части.

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
Това оранжево FBW беше в гаража някъде 2009-та година, но беше паркирано много навътре. Спомням си, че бях измолил един приятел шофьор да ме вкара в гаража и имам спомен, че го бях видял въпросното FBW доста навътре в гаража, но не помня нито регистрационен, нито инвентарен номер. Сещам се, че тъкмо бяха пристигнали "новите" сини мюнхенски МАН-ове и вече един от тях (140) вече изглеждаше като да се ползва за части.
Аз помня инвентарния беше 101.
Имам една негова снимка, но храсталаците са му скрили предницата.

От регистрационния номер се вижда, че първата цифра е 0. Друго не се знае.

Online gt_stz

• Запален по ГТ
  • 127 - (1993-2016)
    • View Profile
Сега и аз се разрових из снимките си и намерих мисля някои интересни неща:

Две снимки от интернет на зелените Неоплани N4014NF докато са още в Грац:

125 тук е много лъскав, снимката е сигурно малко след като "Автобусни превози" са го купили.

Реното Gruau, което се вижда на твоите снимки, явно доста дълго е стояло в гаража - публикувам и аз негова снимка от 2012-та година:

Един син Чавдар ЛЦ-51 в гаража. Снимал съм го някъде началото на 2012-та.

И два автобуса, на които съм им изгубил дирите. Тази бяла Кента съм я снимал 2011-та. Изпълняваше ведомствени превози няколко години и после изчезна.

А този Мерцедес О405N се движеше закратко по линиите 14 и 51 и след това не знам. Може би са го продали.

« Last Edit: 20.10.2019, 23:26:08 by gt_stz »