Author Topic: Снимки и албуми  (Read 262555 times)

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: Снимки и албуми
« Reply #1520 on: 09.02.2018, 19:48:20 »
Предлагам ви едно кръгче с 87 017 на Булмаркет
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=prm9xuYfQk8" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=prm9xuYfQk8</a>

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1521 on: 09.02.2018, 21:36:53 »
Много добре се е получило. А използва ли се трасето Волуек-Илиенци/Биримирци?
« Last Edit: 09.02.2018, 21:38:55 by Metan »

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1522 on: 09.02.2018, 22:05:52 »
Да - скоро ще кача видео и от участъка Волуяк - Пост 4 - Илиенци.
 Участъка Пост 4 - Биримирци не се ползва, Илиенци - Биримирци се използва.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1523 on: 09.02.2018, 22:48:03 »
Качвай, че там ми е особено интересно.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1524 on: 10.02.2018, 10:35:44 »
Да - скоро ще кача видео и от участъка Волуяк - Пост 4 - Илиенци.
 Участъка Пост 4 - Биримирци не се ползва, Илиенци - Биримирци се използва.
Ползва се. Минава по някоя заблудена 55 с маневрен състав отвреме навреме.

Offline comet

• Наистина съм луд
  • MAN Lion's City
    • View Profile
« Reply #1525 on: 17.02.2018, 18:12:39 »
05.01 с влак с немски туристи:

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1526 on: 19.02.2018, 19:10:58 »
София - Бургас за 13 минути
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=S3CyswzC1SY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=S3CyswzC1SY</a>

Offline viktor_bdz

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1527 on: 19.02.2018, 21:22:50 »
Просто съм без коментар какви уникални клипове на тема ЖП транспорт се правят напоследък. Огромно браво за всички, които полагате този труд и споделяте с нас!
Master of puppets!

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1528 on: 20.02.2018, 20:34:41 »
Много добре се е получило. А използва ли се трасето Волуек-Илиенци/Биримирци?
Стига с това ИлиЕнци бе хора :angry: Квартала и пазара се казват ИлиЯнци!!!!!

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1529 on: 20.02.2018, 21:20:33 »
Стига с това ИлиЕнци бе хора :angry: Квартала и пазара се казват ИлиЯнци!!!!!
Щом ти харесва, можеш да му казваш и така, но само недей да ми пускаш удивителни, човечета и други емоции. По тези географски ширини винаги се е използвало Е вместо Я - Илиенци, Подуене, Волуек и т.н. Мога да ти покажа много примери със снимки, но не смятам да го правя, защото заглавието на темата е друго. Ако държиш да продължаваш да се правиш на интересен, пиши ми на лични съобщения.

Красене, прекрасно се е получило. Много ми харесва гледната точка на камерата.

Ето и един Фиат от 1941 на път за Кочериново.

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1530 on: 20.02.2018, 23:12:59 »
Благодаря за снимката на Фичото! Утре ще почерпя с ВолуЕк - РП4 - ИлиЕнци.  :laugh:

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1531 on: 21.02.2018, 12:14:48 »
С Булмаркет 86 003 от Димитровград до Илиенци.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=JQhDVHsLRsA" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=JQhDVHsLRsA</a>

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #1532 on: 22.02.2018, 10:47:03 »
Много благодаря за клипчето. Частта от Цариброд до Драгоман съм я гледал доста (и въпреки всичко е страхотно, че я има цялостно снимана), но Волуек-Илиенци ми беше много интересна. Голяма мизерия е станало. Съборили са голяма част от СТЗ (или поне тъне в мизерия и разруха). Имам два въпроса:
1. Каква е тази 55 на PortRail около Северния парк на 1:04:30?
2. На 1:06:15 се вижда отдясно синьо-червен вагон. Какъв е той и какво прави там (не виждам да има релси)?

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1533 on: 23.02.2018, 23:09:35 »
Порт рейл обслужват маневрите на частните превозвачи в Илиянци Искър и Волуяк с 55 серия локомотиви. Мисля че от скоро (ще) поемат маневрената дейност и на БДЖ.

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #1534 on: 25.02.2018, 19:22:56 »
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XcAS-mtseqY" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=XcAS-mtseqY</a>
Представям ви интрото на съвместен проект с BackOnTrack Studios. Очаквайте цялото видео в две части, може да се абонирате за каналите ни и да не изпуснете изваждането на звяра!
BackOnTrack Studios: http://goo.gl/h9Hd4M
Krassen Panev: goo.gl/8mUFPR

Offline IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #1535 on: 15.03.2018, 17:25:55 »

Разтоварване на газети в Пловдив, 1979-та г.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #1536 on: 19.03.2018, 09:00:32 »
« Last Edit: 21.03.2018, 23:17:24 by София 100 »
"Никога нищо не изчезва! Животът е кръг. Всичко се повтаря и от всичко има нужда, когато му е време. "

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #1537 on: 26.03.2018, 00:15:44 »
https://www.flickr.com/photos/137431390@N02/albums/72157693613515414/
Прекрасен албум със снимки на локомотив серия 04, събирани с години от интернет, който беше любезно предоставен от колегата Веселин Бояджиев от моделисткия форум. Може би най-хубавият, който съм виждал досега. Там, Красен може би знае, стана патърдия, че част от снимките били от някаква си затворена сураттефтер група и видиш ли, някой си не бил съгласен снимките да се публикуват на друго място. Ами, извинявайте, не всеки има, и иска да има фейсбук, освен това фейсбук не е нищо повече от един простотийник и клюкарник, на последната ми работа в България бях освен всичко друго и зам. сисадмин, та го блокирах, понеже хората по цял ден кесиха там и нищо не правеха. Ако зависеше от мен, щях да го закрия тотално. Но най-важното е, че след като един път си качил снимки в нета, не може да имаш претенции да не се показват на други сайтове. Така преди години целият заводски архив на Икарус беше сканиран и пуснат за свободно ползване, но беше използван и в книгите за Икарус, понеже просто други снимки няма, и абсолютно никой нямаше нищо против....Да не говорим, че моделисткият форум беше напуснат от много наистина качествени потребители, които предоставяха безценна информация, заради непрестанни подобни кавги между няколко човека, от които аз категорично се дистанцирам, та вече залиня тотално....

А аз не знам дали вече има смисъл да продължавам да си мечтая един от все още запазените такива локомотиви да бъде възстановен и някой от масовите производители да го направи на модел....
« Last Edit: 26.03.2018, 01:59:56 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #1538 on: 26.03.2018, 00:46:16 »

Offline IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #1539 on: 27.03.2018, 01:38:01 »
Няколко подбрани снимки от горния източник, които на мен лично най-много ми харесаха.

1.За първи път заводска снимка на локомотива, в първоначалния му вид, чисто нов, преди да ни го изпратят.
2. Влакът за Кулата - вижда се гръцкия вагон, полско производство - не помня колко пъти съм бил негов пътник - като гледам е заснет на Захарната, има вече контактна мрежа, но все още не е пусната до Радомир - локомотивът си е дизелов от София.
3 и 4 - не знам къде, но едната снимка е цветна.
5. Вероятно по време на изпитанията в Австрия.
« Last Edit: 27.03.2018, 02:55:12 by IKAR »