Author Topic: Междуградски автобусни линии  (Read 9564 times)

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
Re: Междуградски автобусни линии
« Reply #20 on: 23.08.2016, 15:55:56 »
В конкретния случай питането на Васко е резонно според мен поне - и всъщност да, повечето неща в тъй наречената ни държава би следвало да бъдат закрити или основно реорганизирани, ако трябва да отговарят на някакви критерии. Едни автобуси на едно незастроено (все още) пространство в един град не означава автогара, нито дори спирка... Хайде да не започвам да разказвам картинно как едни хора с години си спираха автобусите на Цариградско, където други хора си разтоварваха буркани с паприкаш и прочее полезности в бус лентата насред София, щото, видите ли, пет рейса спрели някога и то станало какво - ами спирка на междуградски автобуси, разбира се.
« Last Edit: 23.08.2016, 15:58:33 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #21 on: 24.08.2016, 21:32:42 »
Според горните критерии половината автогари трябва да бъдат премахнати.
Аз бих казал, че едва ли има автогара, която да отговаря на всички изисквания от въпросната наредба... :rolleyes: Например, Централна автогара София няма направленията, написани на всеки сектор, а и се съмнявам, че има подемна платформа, чрез която пътниците в неравностойно положение да се качват в автобусите.

Обаче, поне повечето автогари имат поне някакъв базов минимум като например... приемно здание.  :rolleyes: Съща така - чакалня; каси; обособена площадка със сектори, която не се намира директно върху улицата.

Според мен превозвачите по направленията за Сливница, Костинброд, Берковица, Своге и т.н. просто се скатават и не искат да си плащат за автогарово обслужване на Централна автогара (най-близката истинска автогара) и за това са превърнали въпросните места в импровизирани автогари. Мисля да подам сигнал в ИА "АА", да видим какво ще кажат оттам. :)

Смятам, че междуградските автобуси по въпросните направления трябва да тръгват или от Централна автогара или от истинска, нова изградена автогара "Север" някъде в района на ж.к. Надежда, ж.к. Връбница и т.н. И по важното :arrow: да се обособи легална автоспирка за междуградски автобуси (по закона за автомобилните превози) в района на МС Ломско шосе и въпросните автобуси да спират САМО там за връзка с метрото! И никъде другаде, особено тук, където пречат на трамваите! :angry:
« Last Edit: 24.08.2016, 21:42:41 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #22 on: 24.08.2016, 22:32:57 »
То по тази логика бившата "международна" автогара до новотел Европа,не е трябвало да съществува...

На нея спираха и тръгваха и междуградски автобуси до самото откриване на сегашната Централна автогара. Беше един голям кален паркинг и човек винаги трябваше да обикаля, за да си търси автобуса  :laugh: Няма да забравя Мерцедесите O303 и Неопланите 1-во и 2-ро поколение на това място (през онези години изобилстваше от тях). В момента това място платен паркинг ли е, или е свободен за паркиране (понеже все още има автобуси, които изчакват и правят почивка там)?

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #23 on: 24.08.2016, 22:35:07 »
Безплатен паркинг е. Много е удобен за изпращачи/посрещачи.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 27.04.2017, 13:06:16 »
Тия междуградски линии нещо много взеха да западат, гледам на автогарата колко много линии има с бусче вече и пак празни. Дори дестинации като Стара Загора, Благоевград, Смолян, които с автобус са по-бързи или няма влак.

А направо ме учуди, че и до морето вече пускат малки рейсчета-видях чисто нови Весито Т или нещо такова, също сравнтелно празни. Както е тръгнало нищо чудно скоро междуградски превозвач на пътници да остане само БДЖ. Направо и те да купят автобуси и да довозват до местата където няма влак от възлови гари, да се спре мъката с тия бусчета.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #25 on: 27.04.2017, 16:15:59 »
Етап имат Vectio T с дължина малко над 10 метра и 43 седящи места, пътувах с такъв автобус за Великден до Варна. :) Стори ми се по-тесен от старите Diamond и Saphir, но беше пълен до Търговище, до Варна останаха около половината пътници. :) Имаше още два нормални 12 метрови. Предполагам, че пускат по-малкия автобус като извънреден по празници. :rolleyes:
« Last Edit: 27.04.2017, 16:40:38 by V.Peichev »

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #26 on: 27.04.2017, 16:34:29 »
Пепел ти на езика. БДЖ-то с 5те влака дето им останаха не могат да се оправят, за автобуси не искам и да си представям какво ще е. Точно докато положението в БДЖ-то е такова никога няма да загинат междуградските...

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #27 on: 30.04.2017, 13:09:07 »
Пепел ти на езика. БДЖ-то с 5те влака дето им останаха не могат да се оправят, за автобуси не искам и да си представям какво ще е. Точно докато положението в БДЖ-то е такова никога няма да загинат междуградските...
БДЖ бе доведено до това състояние нарочно, за да печели автобусната мафия. Не е нормално да има автобусна линия София -Пловдив на всеки час , при положение, че има електрифицирана жп линия. Такова нещо в нормалните европейски държави е невъзможно.  И ако преди автобусът бе по-бърз имаше някакво оправдание, но сега след като времепътуването се изравни няма абсолютно никакъв смисъл от толкова редовна линия.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #28 on: 30.04.2017, 15:00:00 »
А защо държавният железопътен превозвач просто не се постарае да бъде конкурентоспособен на частните автобусни превозвачи?  :rolleyes:

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 30.04.2017, 17:01:45 »
Защото принципалът му казва да не прави това.

Offline abs111

• View Profile
« Reply #30 on: 31.10.2017, 13:45:14 »
https://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/shofioryt-ot-katastrofata-na-trakiia-e-arestuvan-6
Нищо ново под слънцето,за съжаление водачът ще го отнесе,а на фирмата пак ще и се размине.

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #31 on: 31.10.2017, 17:17:13 »
За мен е неразбираемо как "уж" всички са видяли, че шофьорът не изглежда адекватно (по техни думи), но въпреки това не се намери нито един, който да сигнализира на КАТ, ДАИ и т.н. ?!
Свидетели разказаха още, че някои от пътниците опитвали да държат шофьора буден.

„Имаше една рускиня до шофьора и му пускаше музика. Шофьорът беше като някакъв дрогиран, с риза разкопчана до пъпа. Шофьорът беше заспал”, разказа Веселин Алексиев.

По какъв ли начин още ще се опитат да очернят водача?

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #32 on: 02.11.2017, 17:01:49 »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #33 on: 03.11.2017, 04:45:08 »
А колко са им линиите за междуградски превози от републиканските и общинските квоти!? ;)

Offline abs111

• View Profile
« Reply #34 on: 12.12.2017, 13:46:13 »
Тежък пътен инцидент с автобус на ДИЧОНИ,за съжаление има загинали.
http://www.radio999bg.com/index.php?id=29659

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #35 on: 12.12.2017, 16:14:59 »
Чудно, ако си бях сложили коланите, щеше ли да се стигне до там... Не ми се ровят мненията ми отпреди около 10 години, но от там някъде, че и повече, автобусите фабрично са с колани (и за пътниците), а формално, слагането им е задължително... Но тук сме така, ходим по острието на бръснача, а като някой се изпусне и падне, викаме олеле 1-2 дни и после пак си продължаваме с игричките...

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: 12.12.2017, 17:36:15 »
Доколкто видях шофьорът не е имал шанс да оцелее  :/

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #37 on: 25.08.2018, 20:20:31 »
Автобус се обърна в Искърското дефиле, има жертви

Автобус с пътници излязъл от пътя и се преобърнал в Искърското дефиле.

Инцидентът е станал в района между Лесков дол и Своге, на около 2 км преди града, в посока от София.

Към момента е потвърдена смъртта на 14 души.

Повече от 25 човека са ранени. Операцията по спасяването на пътници продължава. Специализирани екипи вадят ранени от автобуса.

В "Пирогов" е създадена организация да се приемат всички пострадали и нуждаещи се от спешна помощ, предаде репортер на БГНЕС.

По първоначална информация превозното средство е помело четири автомобила по пътя си и е паднало на площадка край пътното платно. Автобусът бил обхванат от пламъци.

На мястото има около 15 екипа на Спешна помощ от София, 3 от Враца и още 3 от Монтана.

Пътуващите в автобуса отивали на екскурзия от Божурище към манастира "Седемте престола".

Трафикът в участъка на тежкия пътен инцидент е ограничен от патрули на Пътна полиция.

Все още не се знае какъв е автобусът, превозващ пътниците. Според свидетелски показания на очевидци става дума за голям автобус с 50-ина пътуващи, вероятно туристи. Машината е паднала по скалист склон в дере.
« Last Edit: 25.08.2018, 22:25:04 by RADOCVET »
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #38 on: 25.08.2018, 20:42:18 »
По-големи букви нямаше ли? Автобусът е на фирма от Божурище - MAN Noge. За съжаление с 15 загинали по последна иннформация това е най-тежката катастрофа с автобус от 2004 година насам...  :/ :/ Някой го е снимал непосредствено преди катастрофата.

И ако и след този инцидент използването на колани в автобусите най-накрая не стане задължително - здраве му кажи...
« Last Edit: 25.08.2018, 20:48:04 by bagercho »

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #39 on: 25.08.2018, 21:24:30 »
Съобщава се, че е блъснал няколко автомобила преди да падне в дерето. Интересно дали е останал без спирачки. Интересното е и, че е пътувал от София към Своге - а в този участък точно е изкачване... странна работа.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!