Author Topic: Изграждането на отсечка Цариградско шосе-Аерогара  (Read 99724 times)

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Какви са точно неуредиците? Участъка е доста голям там, нищо, че е на естакада и ще се вдигне бързо, ама все пак...
Написал съм го така в следствие писанията на Огнената стена във форума на Небостъргачевия град! ;)
« Last Edit: 07.09.2013, 00:36:22 by difian »

Online Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Е сега вече на всички им стана ясно ... ;)
НЕ на хейтърството!

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
За да спестим усилия - имало някакви проблеми с отчуждаването на имоти при летището. Засегнатият потребител е @firewall от skyscrapercity.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Наистина отдавна не бях(ме) обикаляли, в един друг форум се появи ужасно бясна конкуренция даже  :help:, но в този форум надявам се все още сте петимни за репортаж от строителството... Май качвам доста подробно, но все пак всички снимки са налични оттук-надясно! ;)

Обиколката започна от станция 20, но се надявам в скоро време да допълня кадрите от тунела през траншеята до нея...

Иначе тунелът е готов и на първична облицовка. След вторичната вероятно ще разбият и стената на станция Цариградско шосе. Под Цветан Лазаров е интересно решение но изпълнителя да се минава тунелно, а причината за да го правят е да се премине по-лесно голям водопровод/канализационен колектор...

И по-същество от станцията. Напреднали са доста, тя заедно с 21-ва ще са първите готови на груб строеж, На снимките се вижда откъде ще бъдат прокарани топлофикационните тръби...

Работата по Пастухов е напреднала доста от последната ми обиколка, тунелът е  на готова конструкция почти до края на езерото и ул. Тирана, а е заградено и се подготвят шпунтите на участъка след това до ул. Ген. Ст. Стоянов...

Текущ проблем е неточния кадастър за сградното отклонение на бл. 51, но се работи по решаването му, естествено, тръбите са се оказали от неправилната страна откъм булеварда...

« Last Edit: 27.09.2013, 21:20:23 by difian »

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Нататък вече е зарито, Културният дом си чака новото стълбище на входа.

Има изпълнен около 100 метров пробен участък с асфалт. Трейс са обещали за ноември да е отворено от Искърско до Общината.

На тротоара са изимитирали отново някаква велоалея...

Изграденото стъблище на кръстовището с Искърско шосе, не са се постарали, можеше да е още по-тясно!  :devil:

Покривната плоча на станция 21, като може да няма място за асфалт и направо върху нея да си се кара, толкова е плитко...

Снимки как почти е изрит вече обема на станцията:

« Last Edit: 27.09.2013, 21:27:12 by difian »

Offline NiGhtPiSH

• Защо пиша толкова много?
  • Sofia Hardcore
    • View Profile
Абе при това подперонно пространство единствения начин да се монтират и обслужват системите е клечайки...
"Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки."

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Абе при това подперонно пространство единствения начин да се монтират и обслужват системите е клечайки...
Не е толкова зле положението... Сега на прима виста се сещам, че най-много съм обикалял под перон на Ломско шосе и при моя ръст около 1.80 м. нямаше никакви проблеми и чувство, че е ниско. По трасето на коловозите имат доста да вдигат нивото докато се стигне до перона. ;)

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Така, нека все пак си довършим до Аеропорта...

Жп гарата/спирката ще представлява един перон между двата коловоза, които ще се раздалечат един от друг за да се намести той...

Оттатък линията също са на привършване. Тунелът не е изграден до портала на имота на фирма Камекс М и под жп линиите, към Неделчо Бончев всичко е и зарито вече:

Под Неделчо Бончев движението е изместено южно, следва да се измести и северно за изграждане на тунела под улицата...

На север активно се работи по рампата за излизане от тунела, а преди станция 22 са наредени два отвора с греди. Прекъсването на тунела на снимката ще е така, докато водопроводът се включи към новоизградения такъв и се премахнат тръбите, които пречат в момента.

Колоните на станцията изникват и са почти готови всички:

« Last Edit: 29.09.2013, 00:17:28 by difian »

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
До подстанцията, която явно е ключова и вероятно обслужва Летището и РВД, има два клона, първо ще се спре единият и ще се прокара подземно, последователно после другият. Изработката на подземните кабели също е специфична дейност и се чака доставката им...

Тук тази колона изглежда преармирана:

След станция 22 ги има изградени тези два стълба и оттам насетне до траншеята не е работено и дори не е резчиствано. Основно някакви паянтови бараки са и няма да отнеме много, но все пак работата няма да се случи без да се започне! ;)

Този път минахме по алтернативно трасе покрай разтоварището на цистерните с керосин за Летището, по-близко до бъдещето трасе, отколкото заобикалянето от другата страна...

Все пак траншеята е напреднала до края си, където преминава в естакада към станция 22:

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Проектът на изпълнителя за покриването на откритите участъци се различава значително от досега реализираните и стискайте палци да бъде одобрен от инж. доц. д-р. акад. член-кореспондент последният да затвори вратата и прочие Братоев! :)

Започнала е вече работата на подизпълнителя за релсовия път, които учудващо не е СК-13, а този път и поне за този участък е РВП - Илиенци ЕООД:

Естакадата до Летището е готова и с излята плоча освен на последния отвор, на самата станция се работи и по плочата, но вече има излети и стени за перона, които ми изглежда тесен, ще видим колко ще стърчи, което ще го направи една идея по-широк...

За финал, армиране и кофриране на кръглата площадка с изглед към пистата при вестибюла:

« Last Edit: 29.09.2013, 00:33:05 by difian »

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
 :fan: Супер снимки! Благодаря!  :)
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Следващата седмица обещавам и Младост, ще траншеята между Цариградско-20 станция и дано успея и от тунела между тях! ;) Надявам се и разясненията да са интересни и да давам нова информация. Да благодаря и на този, който ми я сподели и дано не съм объркал нещо!  :devil: :help:

Offline radamant

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Следващата седмица обещавам и Младост, ще траншеята между Цариградско-20 станция и дано успея и от тунела между тях! ;) Надявам се и разясненията да са интересни и да давам нова информация. Да благодаря и на този, който ми я сподели и дано не съм объркал нещо!  :devil: :help:
С всеки репортаж ставаш все по-добър  :D

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
С метро до летището на 25 април 2015 г.

Още един рендър на станцията при Летището

Станция "Софийска Света гора"

Станция " Дружба"  (на предишния рендър май беше по-оранжева)

http://pressadaily.bg/publication/25289-%D0%A1-%D0%BC%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%BE-%D0%B4%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-25-%D0%B0%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BB-2015-%D0%B3./

Offline ivan krastev

• View Profile
Лично на мен много ми харесват станциите най-вече МС "Искърско шосе"! С тези геометрични форми и комбнацията от цветове се е получило добре и си мисля, че на живо нещата ще са още по-добре!
МС "Дружба" някак си бледнее спрямо проеките, които видяхме на т.нар. конкурс за оформлението. Но сега когато го няма това оранжево станцията някак си по ми се нрави. В статията пише, че ще има и пано на езерото в Дружба с водни лилии, което ще е интересно.
МС "Софийска Света гора" - малко по-лъскава "Мусагеница" ми изглежда, но ще е в пъти по-добре от "Ломско шосе"!
МС "Аерогара" - хубава е станцията и то много. Много ми харесва вестибюла с тази фигура на жена - може би символизира София. Само тези саксии с дървета не знам дали лятото няма да е много задушно там и да се развъждат мухички, но като цяло замисъла е много добър!

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Станция 20 са я съсипали подобно на това, което направиха със Сердика 2 и мръсното бяла за цвят на мазилката... :/

« Last Edit: 09.10.2013, 21:53:22 by difian »

Online Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
чак пък съсипали...
НЕ на хейтърството!

Online Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
Колеги аз да попитам има ли някакво развитие по подновяването на гара Искър (или изграждането на нова гара с връзка с метрото). И има ли план на тази гара да спират експресите за източно направление които сега подминават гара Искър ?

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
То ще е обикновена спирка с 2 перона, съмнявам се да спират други влакове, освен пътническите. Разбира се, щеше да е по-добре коловозите на Искър да се продължат на запад и да се изгради нормална гара, но все се гледа най-евтиното.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline blagun

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
То ще е обикновена спирка с 2 перона, съмнявам се да спират други влакове, освен пътническите.
И колко перона трябват, за да спре един експрес? Би трябвало дължината на пероните да е адекватна, та да събира влака. Изискването за интермодалност налага там да спират всички влакове, ако закостенелите БДЖ-ейски мозъци се забавят с това, ще трябва да се настоява.