Author Topic: Изграждането на отсечка Цариградско шосе-Аерогара  (Read 99778 times)

Offline ivan krastev

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Браво за репортажа  :fan:
Като цяло се вижда напредъка по трасето! Много ми хареса снимките от МС 21  :fan:
Не знам, но много внушителни са снимките към Летището - трасето на метрото, самото Летище и лекият сумрак, които настава ....

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Така е, вечерно време, преди още да е мрак, но с налична вече изкуствена светлина е много подходящо да се снима... Последна снимка в стил оффтопика на другия форум по случая...  :P (Стълбът за осветлението е важен акцент, който беше задължително да присъства в кадъра! ;) )

Offline Unicode

• Маниак
  • Фен на Софийското метро
    • View Profile
Асфалт има положен някъде от средата на езерото до полицейското управление, но там движението не е официално възстановено. На снимката с изградения на ново магазин за авточасти, човекът с черните дрехи реди унипаважа по тротоара... И общ кадър на вече пуснатия отдавна за движение участък:

(...)

(...)

Изглед от Пастухов към терена на станция 21. Там са складирали бетонни траверси, релси за релсовия път и контактната релса, стълбове за ККМ на жп линията...

(...)

Интересно... На културен дом Искър все така не е възстановено стълбището на централния вход дето беше разрушено докато се строеше тунелът на метрото и все още си е заградено... :laugh:  :arrow:

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Ще го оправят, официално движението си мисля, че е пуснато даже само до районната администрация, а не до полицейското управление...

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Благодаря за хубавия репортаж ! Дали само на мен ми се струва , че единствено проектите свързани с метрото вървят в срок , че даже и преди !

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
Благодаря за хубавия репортаж ! Дали само на мен ми се струва , че единствено проектите свързани с метрото вървят в срок , че даже и преди !

До преди година беше така, сега ще видим как ще е.  :neznam:

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Може да е писано, но какво е положението с онзи участък до жп линията, където имаше проблеми с отчуждаването
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Може да е писано, но какво е положението с онзи участък до жп линията, където имаше проблеми с отчуждаването
Проблемите по-скоро да бяха между станция 22 и Летището и настина там доста късно и последно започнаха работа, но както се вижда от снимките, доста са напреднали с пилоните за естакадата. Според участник в другия форум, нещата се случват леко административно нередно или направо казано - незаконно! ;)

Offline Kraxx

• Маниак
    • View Profile
Само няколко снимки за плакнене на очите:

To those who don't believe no explanation is possible, to those who do believe no explanation is necessary

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Само няколко снимки за плакнене на очите:
Благодаря много за изчерпателните репортажи и от двете разклонения! Ще си позволя и един дружески съвет тук, че в другия форум вероятно ще ме изядат с парцалите!  :help: Не си източвай картата във форумите. Подбирай снимките, а не качвай такива, показващи едно и също, но само с леко изместване на кадъра... Също една позиция зуумвана 3-4 пъти... По-добре последователни общи кадри за цялостно впечатление и каквото си заслужава вниманието в детайл! И те така!  ;) :rolleyes:

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
Тук ще възразя, не виждам Крахх да си е източил картата във форума, дори напротив. Снимките са добри и дават представа за напредъка.

По темата: нещо покритието на трасето към летището не ми харесва много много ...
НЕ на хейтърството!

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Тук ще възразя, не виждам Крахх да си е източил картата във форума, дори напротив. Снимките са добри и дават представа за напредъка.

По темата: нещо покритието на трасето към летището не ми харесва много много ...
Тук нивото е такова, че не си го е позволил, имам предвид в другия форум! ;)

Offline Kraxx

• Маниак
    • View Profile
Тук наистина съм се постарал просто да покажа с няколко снимки напредъка и да отговоря на по-горен пост (за стълбите на културния дом). Там хората повече се радват на снимките и въпреки, че разбирам съвсем градивната критика на difian, правя каквото е нужно, за да са щастливи моите зрители :)
To those who don't believe no explanation is possible, to those who do believe no explanation is necessary

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Благодаря за снимките, покритието до летището същото ли ще бъде? Ако е така то значително ще се загрози може би единствената хубава станция от новите.

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
Това да е по-скоро някакво временно покритие,не ми се вярва от сега да го слагат,пък и е толкова мътно.  :neznam:

Offline Fantomas

• View Profile
На мен си ми прилича на постоянно.

Offline hitar_potter

• View Profile

Тук нивото е такова, че не си го е позволил, имам предвид в другия форум! ;)
е да му беше писал на лично.. Тук или „в другия форум“  ;)
... се пишат и абсолютни дреболии кой минал на червено, кой какво си е говорил по телефона и тем подобни.

Offline Ilian

• Маниак
    • View Profile
    • Сервиз за лаптопи
Това да е по-скоро някакво временно покритие,не ми се вярва от сега да го слагат,пък и е толкова мътно.  :neznam:
Определено няма да дразни погледа колкото синьото.

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Исках да се разходя по последната естакада и да снимам от перона, но ще го оставя за нататък, кофтито е че с този сняг може и да не е точно в следващите дни...  :(
Задоволих част (по-голямата) от капризите си, като остана само тунелът след станция Цариградско шосе. Като отидох, не се работеше по него, нямаше осветление, нищо, и така... Все пак, малко развитие и нови неща между ул. Подпоручик Неделчо Бончев и метростанция Летище София! ;) Отново, всички снимки ги има и ТУК (разликата е първата, която не ви я пускам тук, а там ги няма калищата по краката ми ;) ).

По същество, ето го стълбът, от който електрическите кабели ще преминават подземно към подстанцията, както и самите тях:

Последните греди не са сложени, защото няма да има достъп до обектите наоколо, както  и не е изградена последната секция на станцията (от перона ще ви се види тясно и късо ;) ).

« Last Edit: 14.02.2014, 23:50:38 by difian »

Offline difian

• Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email

По естакадата към Летището както нищо нямаше, върви добре. монитани са на три места вече гредите, останалите са складирани на място.

« Last Edit: 14.02.2014, 23:17:58 by difian »