Author Topic: Пускат автобуси с безжичен Интернет  (Read 5094 times)

Offline snaipera

• Наистина съм луд
    • View Profile
1847 има камера в салона и WI-FI в автобуса, всички КОНЕКТА 18XX на 3емляне ще бъдат така оборудвани най-скоро време.

Offline rotation

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Камерите ще следят ли за контрола на пътниците?

Интернетът от кой ще се купува?

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
WI-FI в автобуса
А за пътниците ще има ли, цената на билета същата ли ще остане, ако има и за тях ?
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Тази камера сигурно е IP, затова и трябва нет. Дано да пуснат и на пътниците, невиждам на какво основание и защо да трябва да се заплаща.
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline snaipera

• Наистина съм луд
    • View Profile
Тази камера сигурно е IP, затова и трябва нет. Дано да пуснат и на пътниците, невиждам на какво основание и защо да трябва да се заплаща.

Интернета ще го пускат и за пътниците.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Дай парола ?
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline snaipera

• Наистина съм луд
    • View Profile
Дай парола ?

Е никаква парола засега незнам, може връзката да си стой отворена.

Offline snaipera

• Наистина съм луд
    • View Profile
Стикер в 1827, всички конекта лф вече са оборудвани с камери и интернет, говори се че във всички гаражи ще им слагат.

Offline ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Интересно защо официално никой не се е похвалил за тази придобивка :rolleyes:
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline chicho Scruch

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
Пускат автобуси с безжичен Интернет

От 4 юни в автобусите по линия номер 111 в София ще има свободен достъп до безжичен Интернет, съобщи зам.-кметът Любомир Христов. Колите са обзаведени с безжични рутери, а достъпът до мрежата ще е безплатен.

Това ще е първата градска автобусна линия с достъп до Интернет, а ако проектът се окаже успешен, ще бъде оборудвана и друга автобусна линия, допълни Христов, цитиран от Cross.

Проектът е част от инициативите в подкрепа на кандидатурата на София за европейска столица на културата през 2019 година. Изборът на автобусната линия е станал заради дългия й маршрут, който предполага повече престой в автобуса и достъпът до Интернет е алтернатива за подобряване комфорта по време на пътуването, обясни още Христов.

СТАНДАРТ news
Пътуването не вреди, то само обогатява мирогледа ни.

Offline velinio

• Маниак
  • |MCMXLVIII|
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 194251613
    • View Profile
    • Музикалната ми плейлиста
Щом казват специално за А111, значи са решили по нея да пускат само Конекта. Иначе аз не виждам защо се чудят, а не вкарат във всички ПС-та, все ще има хора, които да им ползват рутерите. :neznam:
« Last Edit: 03.06.2012, 13:24:12 by velinio »
http://call.sofia.bg/ - за по-добра София!

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
А за чия сметка е? Дали Виваком не си правят "безплатна" реклама по този начин?
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Щото ще е някак си смешно Икарус с Wi-Fi.

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
100% има договорка за някаква реклама.. Не вярвам, обаче, да не се плаща за този Интернет.

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Никак не ми се вярва, че ЦГМ/СО ще извади пари за тая екстра. По-скоро си мисля, че Виваком сами са се набутали - ще пуснат някаква убийствена скорост на тия суйчове и народа ще цъка - "я колко им е бърз на тия мобилния"... Аз така се набутах към един оператор с мобилен интернет и година и половина си патих. Като излезе фактурата имам нормален нет 3-4 дни и след достигане на някакъв лимит моето устройство вече не е приоритетно и скоростта пада до такава, каквато може да достави мрежата "без да прави чудеса от храброст" - резултатът 10-ина пъти по-бавен данлоуд от тоя на рекламата  :(

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
Това е щото не си четеш условията. Разходите за този Интернет не са толкова големи, стига да има желание. В България, поне нетът е евтин.
В автобусите на Биомет също има вивакомски нет.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Какво му е смешното? Нищо лошо няма, даже би било чудесно да се осъществи.

Offline Emperor

• Нямам спирка
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Вече на някой има.
А и камери са сложени!
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline Knoxville

• Нямам спирка
    • View Profile
Щом казват специално за А111, значи са решили по нея да пускат само Конекта. Иначе аз не виждам защо се чудят, а не вкарат във всички ПС-та, все ще има хора, които да им ползват рутерите. :neznam:

Или по-скоро ще облажват и други линии, по които ще вървят новите конекта.

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Тренират за онлайн връзка с НАП  :P