Author Topic: Проблеми с компютрите  (Read 17721 times)

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
Re: Проблеми с компютрите
« Reply #200 on: 01.05.2017, 23:03:51 »
Gmail обикновено казва когато адресът, който е посочен за подател вероятно не е истинския. И доста други спам и фишинг работи.

Изпратено от моят D5803 с помощта на Tapatalk

Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #201 on: 03.05.2017, 08:35:12 »
Стара игра, нова дата. Внимавайте с пощата от НАП  :D
„Защитен от вируси. Nod32“  :laugh:

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #202 on: 14.06.2017, 09:09:25 »
Имам един ужасно досаден проблем с лаптопа от може би близо седмица. Една вечер, когато го затворих той отказа да „заспи“ и трябваше да го изключа. На следващия ден се „заспа“ нормално, но ако е минал повече от ден след рестарта не иска да го прави. Отделно след рестарт активира едно предупредително съобщение за чакащ за активиране софтуер дали искам или не искам да го активирам. Проблемът е че това съобщение обикновено забива и понякога не се оправя след 3-4 последователни рестарта. То се зарежда в task bar-а, но не иска да излезе като прозорец, за да му кликна „да“ или „не“ и докато това се случва лампичката за работещ хард диск свети непрекъснато без да премигва, а task bar-а блокира и не мога да кликвам нищо по него. Единственото, което мога да направя е да изкарам менюто от „старт“ бутона с бутона от клавиатурата. В момента ако минимализирам „Мозила“-та няма да мога да я отворя отново, защото task bar-а е блокирал. Отделно от това мога ли да си направя тъпият „U torrent“ да не се зарежда със стартиране на ОС, защото това само допълнително тормози мошината и благоприятства допълнително забиването.
« Last Edit: 14.06.2017, 09:11:16 by AGENT 006 »
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #203 on: 14.06.2017, 09:41:21 »
Много проблемис и написал. Не става ясно и какъв ти е windows-a.
За да го активираш трябва да инсталираш KMS Pico http://kmspico10.com/ . Той трябва да го активира.
Другите проблеми приличат или че имаш вируси или че има нужда от repair на windows-a. За да го репернеш трябва като си в уиндоус да пуснеш инсталатора през widows-a и да избереш опция да му направи reapair, а не чиста инсталация. Но за тази цел трябва да бъде същия уиндоус или по-следваща версия, която да му направи ъпгрейд. Незнам защо, но ми се струва, че си с Уиндоус 7.
Най-добре би било чиста инсталация , освен ако нямаш много софтуер.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #204 on: 14.06.2017, 14:40:49 »
„Windows“ 10 е. Относно „заспиването“ не знам, относно предупреждението с питане искам ли да активирам някакъв софтуер, който стои „в изчакване“ появява се при всеки рестарт, но оставам с впечатлението, че се получава забиване само когато не е имало скорошен ъпдейт на ОС. Сутринта не можах да отворя въпросното предупреждение, мислех, че все пак ще се „свести“ машината и като се върна вкъщи тоест преди има, няма час ще мога да го отворя, но не можах. Тогава реших пак да рестартирам и видях, че има чакащ ъпдейт, рестартирах, ОС се ъпдейтва и след това нямаше проблем.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #205 on: 14.06.2017, 15:04:47 »
Ами пак ми се струва, че трябва repair.Не са много нормални тия неща.
Между другото съм забелязал, че като тръгна да инсталирам с Windows 10 ново PC, понеже където работя плащаме абонамент на МС и си дърпам windows-ите директно от сайта на МС, та като инсталирам с чист уиндоус от сайта на ново отначалото половината неща са супер зле и не работят като хората. И чак като си сложи някакви ъпдейти се нормализират половината му работи.
Но в твоя случай не са нормални работите. Я му пусни един скан за вируси на всички дялове. Може да има гадини.
Иначе за какво го ползваш тоя лаптоп. Ако не е за някакви много десктоп неща можеш да му инсталираш примерно Windows 2012 r2. Поне е по-нормален от десктоп версиите. Но игри и повечето антивирусни програми няма да работят в повечето случаи.
Понеже в петък си купих компютър за вкъщи, че беше много стар тоя дето ползвах, щото по цял ден гледам компютър и у нас не ми се гледа освен ако не е по работа, та му сложих Windows 2016. Но аз го ползвам за интернет, документи и подобни неща.
Но за сега си пусни един скан за вируси. Каква ти е антивирусната програма впрочем?

П.С. В интерес на истината аз бих си сложил Линукс на компютъра, обаче точно понеже не ми се занимава с него оставих тая дейност за друг път. Покрай работа понеже работя повече с Windows-и, а съм ги избягвал досега за много години сметнах, че е по-голямо предизвикателство да си сложа 2016 от Линукс.
« Last Edit: 14.06.2017, 15:09:58 by ooleg »

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #206 on: 09.08.2017, 22:14:06 »
Колеги, появи ми се проблем отникъде. Чувам един фонов шум през слушалките си и се оказа, че е от микрофона. Когато не е мютнат, този шум се чува, без значение дали има свързан микрофон или не. Как да го разкарам?

edit: изключих буустването и изчезна. Чудно ми е обаче защо изведнъж се появи този звук.
« Last Edit: 09.08.2017, 22:29:35 by Kaiser Kar »
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #207 on: 13.08.2017, 21:40:40 »
Ако нямаш UPS има по-голяма вероятност да е станал проблем с кондензатор/ чип. Затова си уговори ден с техник в сервиз, за да отвори компютъра. При гаранция, се спазват условията по нея. Друга причина са кабели под напрежение, който минават (се допират) в непосредствена близост или се натоварват над тока, за който са разчетени. Ако пече слънце зад стъкло продължително време и то би могло да повишава температурата. Нарушена изолация на кабела на слушалките.
« Last Edit: 13.08.2017, 21:42:37 by tm0 »
████████████████████████ Епилог

Offline stankos

• View Profile
« Reply #208 on: 27.12.2017, 08:42:17 »
Можете ли да ми препоръчате програма за обединяване на клипове ?

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #209 on: 22.04.2018, 22:44:55 »
Колеги, имате ли обяснение защо тази 9-ка ми стои непрекъснато в таба, когато имам отворен YouTube? От няколко седмици е така.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #210 on: 22.04.2018, 22:52:04 »
Логнат си в ютуб профила си, имаш 9 уведомления за нови клипове в канали, които следиш.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #211 on: 22.04.2018, 22:53:18 »
Логнат си в ютуб профила си, имаш 9 уведомления за нови клипове в канали, които следиш.

Прав си! Явно съм кликнал, без да искам.

Благодаря!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #212 on: 16.05.2018, 21:37:52 »
Един въпрос от мен. Имам стар лаптоп от 2011 г. Преинсталиран е веднъж, когато прегря през 2015 г., вчера го отворих и изчистих навлязлата прах, но отново и отново се повтарят едни и същи познати проблеми - забиване като все едно някоя програма го затормозява и то при привидно най-елементарни операции като отваряне на нов подпрозорец, гледане на видео в интернет, а от отваряне на снимки и страници във Фейсбук става истински кошмар. Забелязвам също и тенденция, когато дълго време не е имало ъпдейт на операционната система да работи изключително зле и обикновено в такива ситуации просто изключвам кабела за захранването и махам батерията, защото блокира напълно, а диск С е само наполовина пълен, така че не би могъл да усоетява нормалното опериране. Това белег за някакъв технически проблем с моя хардуер ли е или просто циклично обновяващият се софтуер като Мозилата например и непрекъснато актуализиращите се и ставащи все по-тежки социални мрежи, се адаптират към непрекъснатите иновации в хардуера, което оставя старите машини „на сухо“ да забиват и „да се чудят“ как да оперират?

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #213 on: 16.05.2018, 22:51:38 »
Марка, модел, технически характеристики, операционна система ?

Приложенията стават все по-тежки на старите машини - това е факт. Има забавяне, има лаг - и това е така. Но чак да забива - по-скоро кажи какъв е лаптопа и какво искаш да стартираш на него.

Offline Lepos_Grim

• Приятел на ГТ
  • The Omsi Possessed
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #214 on: 16.05.2018, 22:53:35 »
Попринцип всички по-стари лаптопи (да кажем на 5 години, и някои нови) ако не се ъпдейтват редовно се появяват много много проблеми и с операционната система, и с браузъра. Дори ако не се пуска няколко месеца много е възможно при пускане да проработи с "триста зора", казвам го от опит. Така че според мен проблемите не са от "тежките социални мрежи".
Затова като работя с лаптоп предпочитам да е на linux или ubuntu, защото тези системи са по-стабилни и не са им необходими постоянни ъпдейти.  ;)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #215 on: 16.05.2018, 23:36:53 »
Марка, модел, технически характеристики, операционна система ?
„ACER“ скромен модел от 2011 г. със слаба видеокарта, вероятно 3 GB РАМ, 500 GB HDD от ниския ценови клас по онова време 700 лева ако това ти дава представа, защото за тези години съм зъбравил доста от конкретиката. Проблемите се получават при няколко операции едновременно във Фейсбук при отворено някакво видео в някой сайт, например цъкам на снимка от чат, за да я отворя, светва лампичката за работещ процесор, отвори я изключително бавно, помеждувременно някой ми пише и Мозилата изпада в състояние not responding  и блокира по някога за близо минута. Умисля се при отваряне на нов подпрозорец и ако има отворено видео или получавам съобщения във Фейсбук отново се стига до блокаж, защото явно компютъра не може да се справи с множеството операции и в най-общи линии е това - проблеми с браузъра. Ако по произволно избрано време, когато не е имал проблеми в скоро време искам да отваря страница във Фейсбук почти със сигурност ще забие, а ако се опитам да оперирам в друг подпрозорец докато чакам зареждането на въпросната страница със сигурност. При програми, които не съм отварял особено скоро също има навика да се замисля като например налага ми се да направя някакъв скрийншот на нещо, но не съм го правил няколко дни и забавя при отварянето на „Paint“. Подобен е случая и с отваряне на „Фотошоп“ или „Google Earth“, които са тежки и се зареждат бавно по принцип.

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #216 on: 17.05.2018, 19:58:18 »
Нищо съществено като техническа информация, но ще карам на сляпо: опитай вариант с преинсталация на операционната система. Сложи Windows 10 и ако има свободни слотове за RAM памет - купи и монтирай (щом е толкова стар - търси RAM втора употреба по възможност същата като тази, която е монтирана в момента). Съмнявам се при 3 GB да забива толкова - вероятно е 2 GB или по-малко.

Естествено, дори да увеличиш RAM-та, няма да стане самолет, но поне ще върви по-леко. Факт е, че фейсбук е тежък, при преглеждане на снимки или при продължително скролване на news feed-а и при по-малко инсталирана RAM вероятно започва да лагва или направо да забива. При отваряне на няколко таб-а с произволни сайтове също би трябвало да ти забива или поне да забавя работата си.

Offline mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #217 on: 17.05.2018, 20:44:51 »
Проблемът основно идва от стария хард, а Уин10 няма смисъл да инсталира, ако не сложи SSD диск. С SSD и малко RAM, ще литне.

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #218 on: 17.05.2018, 23:57:38 »
Лампичката не е за работа на процесора, а на твърдия диск. Когато паметта започне да свършва, операционната система започва да праща данни от оперативната памет, които не си ползвал скоро, на твърдия диск, а вади от него това на което му е дошло времето за ползване - на английски тази размяна се казва swapping и имаш един swap file, който служи за тази работа. Отнема много време, понеже дискът е окло хиляда пъти по-бавен от DRAM и след няколко цикъла нещата потъват по спиралата надолу и става зле.
Първото, което можеш да направиш е да дефрагментираш диска. Ще отнеме сигурно цяла нощ - това е процес на пренареждане на файловете физически по диска, за да не са разпокъсани и да не се налага да търси фрагменти от един файл навсякъде по геометрията. След това от advanced system properties някъде задай фиксиран размер на swap space, около 4000MB. В момента сигурно опцията е let Windows manage my swap space, смени я. Имаш долна и горна граница на размера на файла - сложи две еднакви числа. Това ще накара ОС са държи swap file на едно място, вместо да го разпъва и свива, което води до фрагментация на данните.
След това пак пусни дефраг, за по-сигурно.
Това са временни мерки, но са ключови за добрата хигиена на Windows. Все пак най-добре е да заделиш стотина лв за ssd, но дотогава един дефраг върши чудеса...
« Last Edit: 18.05.2018, 13:06:45 by bigblondewolf »
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #219 on: 19.05.2018, 18:09:34 »
Идеята, дадена от bigblondewolf е добра и работеща, само че не очаквай чудеса - от опит го казвам. Освен това, ако оставяш фиксиран размер на swap space на 4GB (както в случая), старай се да не препълваш HDD - гледай да има поне 5GB свободни.

Eто как става, видео:

Не знам обаче дали изобщо си струва купуването на SSD + RAM за толкова стар лаптоп. При всеки случай, ако имаш възможност, вземи нов от най-ниския клас, ще върши по-добра работа (пак с условието, че зависи за какво ти трябва - понеже лаптоп се избира според работата, която се очаква да върши) и няма да създава толкова главоболия.