Author Topic: Проблеми с компютрите  (Read 17673 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Проблеми с компютрите
« Reply #220 on: 19.05.2018, 19:57:10 »
При всеки случай, ако имаш възможност, вземи нов от най-ниския клас, ще върши по-добра работа (пак с условието, че зависи за какво ти трябва - понеже лаптоп се избира според работата, която се очаква да върши) и няма да създава толкова главоболия.
Този клас(в ценово отношение 700-800 лв.) ме устройва напълно и ако си взимам нещо ново пак ще е от него. Те обаче с какъв диск са HDD или SSD? Имам предвид поставя ли се SSD в този клас, тъй като очевидно това все още е навлизаща технология.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline hitar_potter

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #221 on: 19.05.2018, 22:51:43 »
SSD в този клас може да има само при лаптопи тип нетбук.

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #222 on: 22.05.2018, 09:48:27 »
Може да има и вируси в уиндоуса. Можеш да си запишеш на флашка live dvd на linux и да пробваш интернет от live os-a. Така ще се изключи софтуерния фактор от сметката.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #223 on: 01.06.2018, 20:08:15 »
Колеги, имам няколко стари компютъра, до един неработещи, които искам да изхвърля, тъй като само ми заемат място вкъщи. Понеже не съм сигурен дали няма лични данни вътре (GDPR... :D ), бих искал да ви попитал зали достатъчно премахването на твърдите дискове и унищожаването им?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #224 on: 01.06.2018, 20:22:42 »
Напълно достатъчно е.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #225 on: 01.06.2018, 21:53:31 »
Благодаря!
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #226 on: 02.06.2018, 11:31:19 »
Унищожи ги по начин, който да не позволява възвръщане на информацията по какъвто и да е начин - напр. счупи ги.

Offline Dimitar155

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #227 on: 02.06.2018, 11:58:34 »
Ако ти се занимава има едни програми, които форматират дисковете, като ги минават по повече от един път. Вършат чудесна работа. Случайно ако има някои работещи части, може да ги продадеш през някой сайт примерно.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #228 on: 02.06.2018, 14:27:24 »
Направих им по няколко контролни изстрела с бормашината през корпуса. :D Мисля, че така няма риск повече.

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #229 on: 03.06.2018, 16:57:35 »
Разглоби ги и им вземи магнитите, много са полезни и силни.
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #230 on: 04.06.2018, 23:17:50 »
Разглоби ги и им вземи магнитите, много са полезни и силни.

Възползвах се :D

Колеги, още едно питане от мен. Когато се опитам да се логна в служебния си Office 365 от личния компютър (в уеб базираната версия), ми дава грлешка, че връзката не е сигурна, в момента, когато ме препраща към страницата на компанията, в която работя. Това се появи преди няколко месеца и само от Chrome на личния ми компютър. Имате ли представа какво може да е?

Offline bigblondewolf

• Маниак
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 55310178
    • View Profile
« Reply #231 on: 05.06.2018, 10:06:01 »
Най-добре питай системния администратор от фирмата. Има сто места, на които да се появи проблем или да са ти забранили достъп извън корпоративната мрежа по една или друга причина.
Семейният скандал е като рок концерт. Винаги започва с новия материал и завършва със старите хитове