Author Topic: Проблеми с компютрите  (Read 17717 times)

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
Re: Проблеми с компютрите
« Reply #40 on: 05.05.2014, 22:03:09 »
Аз тъкмо на n-ти път си преинсталирах Win 7. Иначе също не бих си сложил 8-ца защото на служебният компютър съм с нея и единственото положително е че може да си слагаш игри от Windows Store (много напомнящ App store.) Преди преинсталиране си прехвърли всички неща от двата харда на някой облак (аз лично използвах dropbox, но и 5 гб ми стигнаха), след това направи чиста инсталация (форматиране на всичко) и си изтегли всички необходимо (предполагам основно снимки  :P ) от облака обратно на хард диска.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 359945577
    • MSN Messenger - dilly-m@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - dillyan96
    • View Profile
    • Рекламни концепции на бургаски Солариси
    • Email
« Reply #41 on: 06.05.2014, 00:22:54 »
...след това направи чиста инсталация (форматиране на всичко)....
И само C:\  (предполагам, че той е системният му) да форматира, пак не е фатално. Ако системният е D:\ съответно може само него да форматира. Така на другия дял всичко ще остане. Вече ако има вируси в несистемния дял, е добре да го форматира изцяло.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #42 on: 19.05.2014, 20:42:54 »
Колеги, сглобих си един настолен компютър. Шибнах му Прозорци 7 ( :laugh: ), но забелязвам, че след включване от режим stand by (sleep) нямам звук и трябва да рестартирам. Рових в нета, ама нещо нямат резултат фиксовете там. Някой да има хабер защо така става и как да го оправя?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #43 on: 19.05.2014, 21:46:09 »
Старт бутон >>> пишеш долу "SERVICES.MSC" >>> намираш Windows Audio и гледаш статусът ѝ да е зададен на Started (т.е. в момента да е включена), а на Startup Type трябва да е Automatic. Също така ѝ дай десен бутон >>> Properties и горе влез в раздела Recovery. На First Failure и Second failure задай Restart the service.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #44 on: 13.07.2014, 02:54:51 »
Към вещите лица: напоследък, като пусна някоя по-нова игра на компютъра, играя максимум 15 минути и той изключва, като после пише, че е заради прегряване. Това доскоро не го правеше, а и сега го прави само на игрите - иначе може и 2 дни да си седи включен. Вентилаторите ми работят коректно на пръв поглед. Някакви идеи?
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #45 on: 13.07.2014, 03:06:28 »
Може да не достига памет - на мен ми се случваше на старото РС постоянно. Пробвай да го натовариш с няколко процеса, които отнемат много памет, наведнъж, и сподели дали прави същите проблеми.

Offline $h@IdEr

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #46 on: 13.07.2014, 03:21:09 »
Възможно е автоматичната регулация на вентилаторите да не работи и да стоят на едни и същи обороти, при което в един момент не могат да охладят ефикасно PC-то. Обаче не се сещам дали проблемът е хардуерен или софтуерен. Ако е хардуерен, сигурно ще е нещо от дънната платка... :hm:

Offline Tony

• Skype Me™!
    • View Profile
    • Форум за градски Транспорт Варна
« Reply #47 on: 13.07.2014, 09:40:04 »
На мен ми се беше случило радиаторът на процесора барабар с вентилатора да се отчупят от процесора. Ако всичко по радиаторите и вентилаторите на процесора на дъното и на видеокартата е здраво - възможно е и видеокартата да е сдала багажа.

RIP 4916

Offline T1000

• Ferrari S.p.A.
    • View Profile
    • www.diecast-utopia.com
« Reply #48 on: 13.07.2014, 11:18:27 »
Те може и перфектно да работят, но ако кутията и радиаторите са задръстени с прах, все тая. Възможно е проблемът да е и при захранването.
I'll be back®

Offline xentia

• Напредващ
  • xentia in strange world
    • View Profile
    • Email
« Reply #49 on: 13.07.2014, 11:42:23 »
Игрите (особено по-новите) са един от софтуерите които натоварват доста стабилно компютърната система. Ако компютъра е преносим - почти 100 процента е сигурно че имате проблем с вентилаторите/респ. охл. система. Изтеглете си тази програмка
http://almico.com/speedfan.php
от ето този директен линк
http://almico.com/speedfan449.exe
Съвсем лека и малка програмка която ще ви покаже оборотите на вентилаторите и температурните показания на датчиците на дънната платка - и съответно лесно може да се разбере дали проблема е от охлаждащата система или нещо друго.

Успех
« Last Edit: 13.07.2014, 11:45:34 by xentia »
И галейки бетона нежно, като крило на птица - морето го разнищва, частица по частица...

Offline NULL

• Маниак
  • Keep Walking
    • View Profile
    • Email
« Reply #50 on: 13.07.2014, 11:54:45 »
Ако всичко, посочено горе, не ти помогне - може да е от захранването!!
И на мен ми гаснеше компа по същия начин - при натоварване, а температурата на компонентите беше ок. След като си смених захранването с ново - проблемът изчезна!  :)
Съвет: ако имаш повече от един комп - размени им захранванията и пробвай да го натовариш хубаво.
Ако нямаш - върни го за ремонт (ако е в гаранция) и си поискай оборотно захранване! Кажи им, че ти трябва спешно.  ;)
If you change nothing, nothing will change.

Полезно: Почивни дни 2018 | Обменни бюра София | Фиксинг на БНБ

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #51 on: 13.07.2014, 13:48:14 »
Ами, не е преносим компютърът, но се чудя, защото този проблем се появи съвсем скоро. Euro truck simulator 2 си я цъках доста в свободното време, сега повече от 15 минути не издържа. Сега съм го пуснал на една тест програма, която го натоварва на 100% и ще видя дали ще угасне след малко.

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #52 on: 13.07.2014, 15:48:12 »
Виж дали не е станал за чистене - понякога битовата прах създава проблеми.

xentia е дал две програми, които също може да се ползват. Аз ползвам Aida 64 (бившия Everest), можеш да го инсталираш и да видиш по датчиците какви температури ти държи съответен компонент - така поне ще имаш представа къде да търсиш проблема. Принципно стойности под 50 градуса са нормални (42-48 на отделни компоненти), дори около 52-55 за този сезон. Но при температури над 60 градуса определено има проблем.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #53 on: 13.07.2014, 22:39:03 »
Щом е лаптоп - поне веднъж годишно трябва да го чистиш - между вентилатора и радиаторната пита се образува една прекрасна възглавничка, която дава много ядове.  ;)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #54 on: 14.07.2014, 00:04:21 »
Не е лаптоп, настолен си е. Натоварих го на макс с Heavy load и температурите си запазиха нормални стойности, което е ме вкарва в чуденки... Вътре направо лъщи от чистота.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #55 on: 14.07.2014, 00:27:46 »
Извинявай, написал си не е преносим компютър, аз съм го приел за лаптоп... :laugh: И все пак - лаптопите трябва да се чистят от прах честичко, че иначе дават ядове :rolleyes:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline xentia

• Напредващ
  • xentia in strange world
    • View Profile
    • Email
« Reply #56 on: 14.07.2014, 08:29:29 »
 Отделно - при тази ситуация - щом температурите на дъното и процесора са се запазили, подозренията трябва да се насочат към видео контролера. Приемам че софтуера е натоварил паметта докрай (иначе и тя може да причини горепосоченият проблем). За диагностика на видео контролера вече трябва да се ползва софтуер според нейната марка и тип. Както е посочил SixKiller - Aida64 може да анализира и температурите на компонента, но евентуално ще имате затруднение да ги следите по време на игра.

С кой софтуер симулирахте натоварване? Имаше ли опция която включваше интензивни 3D изчисления?
Използвайте този софтуер
http://www.cpuid.com/softwares/hwmonitor.html
За да проверим дали друг компонент не причинява проблем.
И галейки бетона нежно, като крило на птица - морето го разнищва, частица по частица...

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #57 on: 14.07.2014, 12:06:06 »
Ще пробвам програмката. Иначе, натоварих го с програмата HeavyLoad и съм следил охлаждането със SpeedFan 4.49. Отдолу прилагам показанията ѝ на 38-та минута от теста:

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #58 on: 14.07.2014, 14:59:01 »
Аз бих дал следният съвет - поднови си топлопроводимия гел между вентилатора и чипа. През лятото компютърът ми започва да работи значително по-бавно заради това. Е, предполагам и заради други работи - вече си е дърт, но това подобри малко положението.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #59 on: 22.07.2014, 17:48:57 »
Тия дни нещо взе да ми насича звука от компютъра - постоянно се чуваше едно пращене. Стигнах до извода, че трябва може би да обновя звуковите драйвери, проверих, настина се оказа, че са outdated. Обнових ги, но сега не излиза звук през задните изходи на компютъра. През предните имам, но кутията ми е така сложена, че от тях кабела на слушалките ми идва прекалено къс. Идея как да се оправи? На everest пише, че имам два звукови адаптера, предполагам, че  това са предният и даният входове. Обновил съм и двата.  Единият е ATI, другият VIA HD.