Author Topic: Тема, която не е вече тема  (Read 3337 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Тема, която не е вече тема
« on: 16.06.2012, 23:04:41 »
Не мнение а съвет:

« Last Edit: 29.04.2013, 23:54:30 by я л т а »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Re: Мнение за форума
« Reply #1 on: 17.06.2012, 01:01:59 »
Това по какъв повод? Не ми се философства, защото е оффтопик, но масово подобни "умни" мисли са недомислени. Животът е прекалено сложен и обширен, че да има общовалидни парадигми за него. Във форума трибунал нямаме, досега никой не сме и застреляли. Правилата на форума се отнасят до доста по тривиални неща, а човешките взаимоотношения са свързани със сблъсък на интереси и мнения, за да има някакъв диалог, каквато е целта на форумите по принцип, трябва да има някакви базисни условия, които да го гарантират. И с теб и с други съм си имал размяна на реплики за това, как отбелязвам правописни грешки например. Напоследък спрях, то си е за всеки лично, но не можете да ме възпрете вътрешно да си правя оценки за хората по това и това да се отразява във взаимоотношенията ни тук... Малоумно и невъзможно е да извървим нечий чужд път, но това не означава да не сме хора и да не споделяме нашия опит с другите! ;)
« Last Edit: 17.06.2012, 01:03:35 by difian »

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2 on: 17.06.2012, 02:38:19 »
Не мнение а съвет:

..............И да го съдиш.

Старче, кефиш ме ... много ме кефиш!!!
Не знам какъв е повода да я поместиш тук, не знам и кой е автора, но мисълта е умна ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3 on: 17.06.2012, 09:18:35 »
И аз не знам кой е автора, но е много умна сентенция, за това и съдиите в минало време са били стари и мъдри хора. Много преживели, видели, с богат житейски опит. Защото лесно се съди, когато нямаш другата гледна точка, а как да я имаш когато не е от твоята материя, не е от твоят кръг на дейности и занимания.
Това ми е идеята.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #4 on: 17.06.2012, 11:14:56 »
Добре. Но това подхожда повече на Фейсбук ...

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5 on: 17.06.2012, 11:19:14 »
То Е копирано от фейсбук, и сега кво, да го трия ли. Нали със всяко нещо прочетено, научено, човек помъдрява, и това е целта на интернет въобще.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #6 on: 17.06.2012, 12:01:44 »
Ами то Фейсбук и разните социални мрежи са пълни с такива глупости и тем подобни мъдрости. Дайте да отворим дискусия, да си говорим с такива сентенции, линкчета към такива мисли от Фейсбук.... Пък и ние да се поучим от премъдрите хора, пишещи там. А иначе така представена въпросната мисъл подхожда на някоя депресарка, на която някой е казал нещо накриво, та тя си излива душата във Фейсбук. Просто е несериозно човек да се трогва от милионите глупости, които се изхвърлят там.
« Last Edit: 17.06.2012, 12:06:50 by Sofia »

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #7 on: 17.06.2012, 12:41:13 »
Просто е несериозно човек да се трогва от милионите глупости, които се изхвърлят там.
В интерес на истината тук виждам повече глупости написани, но това е въпрос на кредо.И всеки доживял до старини си вика " колко глупав съм бил". Защото жизненият опит е фенер който осветява пътя,- но назад.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #8 on: 17.06.2012, 13:01:00 »
Ами то Фейсбук и разните социални мрежи са пълни с такива глупости и тем подобни мъдрости. Дайте да отворим дискусия, да си говорим с такива сентенции, линкчета към такива мисли от Фейсбук.... Пък и ние да се поучим от премъдрите хора, пишещи там. А иначе така представена въпросната мисъл подхожда на някоя депресарка, на която някой е казал нещо накриво, та тя си излива душата във Фейсбук. Просто е несериозно човек да се трогва от милионите глупости, които се изхвърлят там.
Ехх, и тук да имаше "Лайк"-бутон! :D

Offline vass

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #9 on: 18.06.2012, 01:13:21 »
И аз не знам кой е автора, но е много умна сентенция, за това и съдиите в минало време са били стари и мъдри хора. Много преживели, видели, с богат житейски опит. Защото лесно се съди, когато нямаш другата гледна точка, а как да я имаш когато не е от твоята материя, не е от твоят кръг на дейности и занимания.
Това ми е идеята.
Само дето това, че си имал труден житейски опит и си преживял много неща, които другите не знаят, не означава, че можеш да си правиш каквото поискаш без да се съобразяваш с правилата. Иначе всеки ще си прави каквото си знае и ще казва "не си на мое място, затова не ме поправяй".  :)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #10 on: 18.06.2012, 06:43:41 »
Това ми е идеята.
Само дето това, че си имал труден житейски опит и си преживял много неща, които другите не знаят, не означава, че можеш да си правиш каквото поискаш без да се съобразяваш с правилата. Иначе всеки ще си прави каквото си знае и ще казва "не си на мое място, затова не ме поправяй".  :)
Абсолютно точно. :fan:

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #11 on: 18.06.2012, 08:15:51 »

........ че можеш да си правиш каквото поискаш без да се съобразяваш с правилата.
Цял живот- 50 год. си правя каквото си искам, за разлика от други които дори профила не могат-/искат/ да си напишат като хората, камо ли пък да решат нещо, и само се осланят на "правила", криейки се зад тях.

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #12 on: 18.06.2012, 09:23:10 »
Предлагам на @я л т а  да сподели богатия си житейски опит в мемоарна книга, в която наред със спомените си да напише всякакви поучения и съвети към младите и неопитни люде. Или пък да остави тази задача на своите биографи.
Тази "дискусия" не е за тази тема, този раздел и е напълно излишна във форума.
По-скоро @я л т а  постигна ефект, обратен на този, който целеше ... за съжаление. Никога досега в човешката история младите не са понасяли някой да ги поучава ..., обаче с натрупване на години и житейски опит човек изпитва нужда да поучава останалите ... и това се засилва с нарастване на броя на годините ... Човещина, какво да се прави?

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #13 on: 18.06.2012, 09:50:52 »

обаче с натрупване на години и житейски опит човек изпитва нужда да поучава останалите ...
Напротив, аз съм на принципа,-"че на умрелите очите не трябва да се отварят"
,но когато питат трябва да им се каже- отговори.
Тук всеки следващ пост коментира предишния. Това не е нормално, това е кръчмарска говорилня, независимо че се пише и на трезви глави.

Offline did_ko

• Нямам спирка
  • гигантски радиоактивен термит - мутант
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 18.06.2012, 15:54:28 »
И ти си мислиш, че младите ще те послушат. Повярвай ми, това няма как да стане. Те (повечето тийнейджъри) живеят в един свой измислен свят, мислейки си, че всичко е позволено. И ние сме били на тази възраст и ние сме разсъждавали по абсолютно същият начин. При всеки индивид, обаче идва един момент на осъзнаване (всъщност бих го нарекъл помъдряване, съзряване), на това кое е правилно и кое не е.

Аз съм на малко по - различно мнение от теб, относно младите, просто ги оставям да се осъзнаят сами и колкото по - бързо го направят, толкова повече започват да уважават по - възрастните и с повече житейски опит.Това го споделям от лично наблюдение.

Темата е интересна и наистина може да се говори/разсъждава много върху нея, но не и е мястото тук. Ако някои от модераторите реши, може да се отвори специална нова тема наречена "Философия и Психология" в раздел "Разни".
Мразя да пиша и говоря за автобусите с марка "Чавдар" в минало свършено време.

Насилственото натъпкване на пътници в BRT  линиите е транспортен геноцид спрямо населението в Бургас

В ГТ Бургас НЕ ДОСТИГАТ АВТОБУСИ

Ако някои пост не ви харесва - можете да натиснете бутона "Информирай модератор".

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #15 on: 18.06.2012, 16:43:12 »

обаче с натрупване на години и житейски опит човек изпитва нужда да поучава останалите ...
Тук всеки следващ пост коментира предишния. Това не е нормално, това е кръчмарска говорилня, независимо че се пише и на трезви глави.

Скептично съм настроен към просветителската ти дейност или опитите за такава ..., но не мога да те спра нито ще те разубеждавам ... сам ще го направиш.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Тема за безмислени мисли
« Reply #16 on: 19.06.2012, 13:39:05 »
Браво Ялта!
Разбрах посланието ти веднага :fan:

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
Re: Тема за безсмислени мисли
« Reply #17 on: 26.06.2012, 23:24:53 »
Айде едно поздравче за всички които ще се разпознаят и ще се забавляват на това толкова колкото и аз  :laugh:

Offline dimi

• Наистина съм луд
  • сбогом 2622
    • View Profile
« Reply #18 on: 27.06.2012, 11:38:13 »
Като чета заглавието на темата и си помислих веднага, че мога да напиша всякакви глупости, които ми дойдат на акъл без да ме изгонят от форума ( под предтекст, че съм улучил правилната тема :D  ).
 Иначе в духа на предишните мнения и аз мога да напиша най- тъпите мисли за които се сещам :
Скромността краси човека.
Преклонена главица сабя не я сече.
Залудо работи , залудо не стой.
Не ми давай акъл, дай ми пари.
До като невидиш дънце, да не видиш слънце
От студ умри, гъзар бъди O0 
 Някои от тези " мъдрости " са резултат от петвековно иго :/ 
« Last Edit: 27.06.2012, 11:47:06 by dimi »
R.I.P  Ikarus 280

Offline Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #19 on: 27.06.2012, 12:18:29 »
Хах, сега като прочетох поста на dimi веднага се сетих за следните мисли:

-Имах мечта да имам часовник. Сега имам часовник, но нямам мечта.

Из "Принципите на шопа" (да не се засегне някой, точно по този начин го намерих преди време в една книга):
- И 5 лв. да стане бензино, я па че си карам колата. И 5 стотинки да стане, я па че си краднем.
- И сам да съм в трамвая, пак ще се бутам.

Иначе социалните мрежи ежедневно бълват какви ли не мъдри сентенции, всеки обича да си ги слага по профили, стени, прозорци, врати... но поне 80-90% от хората, поставящи ги, или не ги осмислят, или въобще не се трогват от тях. И при двата случая поставянето им е безсмислено.