Author Topic: Парковете  (Read 7839 times)

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
Re: Парковете
« Reply #20 on: 02.12.2012, 05:35:04 »
Чудех се защо заграждат до частния паркинг до Евлоги и Христо Георгиеви... Хубаво е, че собствениците на мелези и други такива грешки на природата ще им задоволяват първичните нужди далеч от нормалните хора! :)

Първaта площадка за кучета отвори врати в София, 01.12.2012

Първата площадка за свободна разходка на кучета отвори врати в центъра на София.
Княжеската градина стана дом на първата по рода си обособена зона за свободно разхождане на кучета, спонсорирана от Pedigree.

Независимо от дъждовното време на новата тренировъчна площадка, която е разположена в близост до националния стадион „Васил Левски", на ъгъла на ул. „Ген. Гурко" и бул. „Евлоги и Христо Георгиеви, се събраха повече от стотина граждани и техните любимци.

Тя ще служи изцяло на кучетата, под мотото „В името на кучето", а достъпът до нея ще е свободен денонощно за всички кучета и техните собственици, които искат да разходят свободно любимците си или да ги обучават.

За да демонстрират възможностите за дресиране на четириногите на площадката, специално за откриването й се включиха тренери и техните възпитаници от „Аджилити Клуб Булгария", един от най-добрите клубове за тренировка на кучета в София, както и училище за кучета „Послушен".

Те демонстрираха на всички присъстващи как биха могли да използват специално проектираните съоръжения за обучения, които са монтирани в два отделни сектора на зоната - за кучета от дребни породи за кучета от средни и едри породи.
Източник

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #21 on: 03.12.2012, 21:03:27 »
Супер, дано направят повече такива зони и да се сложи край на свободно пуснатите кучета.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #22 on: 08.12.2012, 13:42:42 »
Аз ще публикувам една добра новина за фенове на Борисовата: догодина ще бъде ремонтирана. Вярно, някои са свикнали със сегашния й вид и дори намират че точно в тази занемареност се крие чара на Борисовата, но все пак, трябва да се европеизира.

http://bgonair.bg/bg/news/bulgaria/read/_borisovata_gradina_shte_byde_v_remont_i_dogodina/

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #23 on: 27.01.2013, 14:18:53 »
Репортаж на Господари на ефира за земите между Младост и Горубляне, където трябва някога да се изгради Източния парк.
Интересно, бях чел някъде, че голям бизнесмен, приближен до властта, бил изкупил доста терени в района и постигнал някакво споразумение с общината, боклуците от всички строежи да се изсипват там.

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #24 on: 27.01.2013, 15:15:51 »
Дано по-скоро го изградят този Източен парк, за да има София още една зона за отдих и да стане още по-хубава! Ако зависеше от мен, щеше да е идеалният парк за софиянци. Да има атракции в парка, да се провеждат фестивали, промо акции, фешън шоута, оригинални атракции и т.н. Това би било голям шанс за софиянци да имат място в рамките на града, където да отидат и да се откъснат от бързия ритъм на града, да релаксират. Бих искал да е нещо ново, да не прилича на другите паркове в София.

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #25 on: 27.01.2013, 15:31:52 »
Прави са си хората! София в покрайнините е заприличала на сметище!  :help:

Иначе мисля че парк между Младост и Дървеница би бил доста по-необходим.
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #26 on: 28.01.2013, 00:47:43 »
Помня този парк навремето, то не беше парк де ама беше много хубаво. Като деца летните ваканции постоянно бяхме там. Имаше много хубава гора от тополи, река, езеро, 2-3 пътеки, черен път, брахме гъби там, карахме колела по цял ден. Виждам съм там даже нива с Люцерна и комбайни да събират реколтата, до сами крайните блокове. Няма да забравя езерото, в което си бяхме направили салове от стеропор. Тук-там даже хора от квартала бяха направили пейки. Много ми е жал това готино и диво място сега на какво е заприличало, а беше толкова чисто преди.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #27 on: 28.01.2013, 17:49:17 »
То и парка в Зона Б-5 си остана само на думи.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Online bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #28 on: 01.02.2013, 21:19:16 »
Състоянието на парка около обръщалото на тм.1 ...

http://www.dnevnik.bg/live/galeriiotvas/2013/01/29/1992931_fotogaleriia_gradinkata_pri_koleloto_na_tramvai_1/?pic=9#picture

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #29 on: 03.02.2013, 11:58:37 »
Тази със Западния парк е оригинална, кефи ме, ама нещо изоставено ми изглежда, сигурно наживо не е баш така.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline LG_

• Строител
  • Модератор
  • Нямам спирка
  • for a better infrastructure
    • ICQ Messenger - 354966774
    • View Profile
    • Email
« Reply #30 on: 03.02.2013, 12:02:57 »
Хм, защо не са сложили бордюр да очертава границата между двата вида настилки!?
Ако спориш с идиот, вероятността той да прави абсолютно същото е много голяма.(Марк Твен)

Quote from: geogregor
Underground trains already resemble more of the cattle transports than transportation system for humans.
Actually cattle could never be transported in such awful conditions due to animal welfare regulations. But no one gives a damn about how Londoners travel!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #31 on: 03.02.2013, 12:03:49 »
То и на снимката се вижда, че няма да е, газили са коли, асфалта е в отвратително състояние, кал, въобще изоставено отвсякъде, но пейзажа си го бива с дърветата напред.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline difian

• Урбанистът
  • Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #32 on: 03.02.2013, 14:21:55 »
Тази със Западния парк е оригинална, кефи ме, ама нещо изоставено ми изглежда, сигурно наживо не е баш така.
И.д. кметица инвестира предимно в Борисовата и мизерния Южен парк, нормално е останалата част на София на нищо да не прилича. Слава Богу, вече се провали опитът им за далавера и ощетяване на гражданите на София с концесия на този парк, ще видим какво бъдеще ще има. ;)

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #33 on: 03.02.2013, 18:42:12 »
Коментарите към репортажа са учудващо компетентни. Аз мисля, че капаците и шахтите са на Виваком (ЧЕЗ си брандират техните напоследък).
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #34 on: 03.02.2013, 20:44:44 »
И.д. кметица инвестира предимно в Борисовата и мизерния Южен парк
Западният парк е "окупиран" от братята мангасарян, и оправия няма ! И докато има сериозна безработица, и изход не виждам аз, за съжаление. А си беше мнооого хубав парк.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #35 on: 03.02.2013, 20:47:28 »
Хайде стига с тия братя, вманиачили сте се, повече полицейско присъствие в друг парк в София няма, а в частта между Царица Йоана и Сливница няма никакви ц----и.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #36 on: 03.02.2013, 22:52:56 »
Хайде стига с тия братя, вманиачили сте се, повече полицейско присъствие в друг парк в София няма, а в частта между Царица Йоана и Сливница няма никакви ц----и.
Аз пък съм виждал декари изсечени дървета в този парк и то изсечени така, както само мангалите ги секат - на 80 сантиметра височина от дънера - защото ги мързи да се наведат. Ходи оттатък Ц.Йоанна и към Факултето да видиш дали няма цигани.
« Last Edit: 04.02.2013, 00:10:54 by giorev »
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #37 on: 28.03.2013, 01:51:25 »
Ремонт след ремонта

Репортаж на Господари на ефира за некачествения ремонт на Южния парк :/

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #38 on: 11.06.2013, 19:19:30 »
Оказва се, че е по-добре да останеш да караш колело по улиците, в училищните дворове или в някоя тясна квартална градинка отколкото да отидеш да караш безпрепятствено колело в парка или поне това е впечатлението когато се влиза от входа на западния парк след моста над река Суходолска(единствения удобен вход с безпрепятствено достъп на велосипеди), където гледката представлява една огромна кална локва по цялата ширина на алеята, дупки, дупки и още дупки и неравности. Същото се наблюдава и по по-голямата част на централната алея. Питам се за какво им е на илинденци София ленд 2 при положение, че парка е почти недостъпен в мокро време и коя беше умната глава, която посмя да си направи подобна гавра с посещаващите западния парк, макар че идеята е на етап провал, за щастие. :help:

Offline putnik

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #39 on: 11.06.2013, 22:43:40 »
В парка в Студентския до УНСС отдавна ли има площадка за скейтбордисти?