Author Topic: Блокът на смелите - Общежитието на Столичен електротранспорт  (Read 10725 times)

Offline eng.vassilev

• Писател
  • **
    • View Profile
Крайните два блока (Балканкар и средния) са обявени за продан наистина. В блока, на който пише балканкар имаше столова в приземния етаж, която още преди половин година принудиха да се изнесе, поради продажбата. В него все още има канцеларии на балканкар подем, наскоро имах работа там. Средния блок е абсолютно празен според мен (там се е помещавало Софпроект доколкото знам). А в първия - Минпроект, си е предприятието Минпроект, работещо, но не на всички етажи. Има доста наематели.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
Относно общежитията на СЕ - откак са обявени за продан (сигурно поне половин година), се палят неколкократно, "спонтанно и непринудено" ;)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
Относно общежитията на СЕ - откак са обявени за продан (сигурно поне половин година), се палят неколкократно, "спонтанно и непринудено" ;)

Клошари се заселват ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Все забравям да го напиша. Миналата седмица минах покрай „блокът на смелите“ и видях какво се случва. „България пропъртис“ са го взели и са изтърбушили всичко. Вече се поставя нова PVС дограма на източната кула. Западната е в застой, а до нея има една огромна купчина изхвърлена мазилка от разбитите шпакловки, дограми и т.н. Даже вече се продават и апартаменти.

Offline maniak

• Нямам спирка
  • Оптимист
    • ICQ Messenger - 278834436
    • View Profile
    • http://www.flickr.com/photos/47270324@N08/
    • Email
http://bgtransport.org/

Евгени Крусев = Любомир Христов = Велизар Стоилов = предател на обществения транспорт в София.

Online ozzy

• Нямам спирка
    • View Profile
Предполагам, че преди е бил с ТЕЦ, сега се предвижда да е само на климатици, което означава и изцяло нова ел. инсталация. Апартаментите са доста маломерни, и нямат балкони. Иначе обявите се въртят от 4-5 месеца по имотните сайтове. Хубаво е, че го ремонтират, предполагам, че повечето апартаменти ще ги дават под наем.
Който върви след стадото, той гази в лайната му.

call.sofia.bg - сигнализирайте за всякакви нередности Столична Община

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Какъв е този тристаен имот от 60 квадрата само? И цена почти 100 бона, над 800 евра на квадрат. То вярно че мястото е добро ама в наклонен блок, който е бил изоставен сума ти време ми се вижда много. Това сигурно са две слети стаи. Дали продават само боксониера, демек само едната стая, сигурно ще искат поне 50 000 лева за стаята.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Странно, че са решили да преустроят сградата отново като жилищна. Може би като бизнес сграда би била по-подходяща с тези маломерни апартаменти без балкони. България е южноевропейска балконна държава и изпълнения като това в Прага: https://www.google.bg/maps/@50.1312281,14.4167672,3a,75y,216.38h,82.97t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZeUAxlDtI8M1P_HXwebZwQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg не са на мода.

А дали ще е на ТЕЦ, с чилъри или без централно управление, при всички случаи би трябвало изцяло да е преработена както отоплителната, така и електроинсталацията.
Колкото за цената - според http://www.imoti.net/prices средната цена за двустайни в Банишора е 842 евро/кв.м., за едностайни - 811 евро/кв.м., като това включва и старо, и ново строителство. Така че - зависи от изпълнението, може да си струва. След като има общ басейн, вероятно е да има и месечна такса за поддръжка. Утежняващо обстоятелство е и големият брой апартаменти. Щом са обявени като тристайни, сигурно са обединени 3 стаи с едно и също изложение. Сигурно доста малки са били стаичките, защото нашият преден апартамент в преустроена сграда, проектирана за общежитие, беше 82 кв.м.
« Last Edit: 13.10.2016, 11:59:24 by blagun »

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
62 кв.м. е твърде малко за тристаен апартамент, такава площ е нормална за двустаен.  :rolleyes: Имам съмнения, че ще се намери сериозно количество желаещи.  :rolleyes: Сградата изглежда по-подходяща за бизнес. :rolleyes: Може да се наложи мъже със съмнителна сексуална ориентация и леки жени от камарата да продават апартаментите. :rolleyes:

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
А пък на мен ми трябва само една такава стая за ателие :D Всъщност тристайния трябва да са 3 стаи от по 20 квадрата, като 20 квадрата за една стая не е толкова малко. Предполагам че едната стая само е много малка, защото все някъде трябва да се разположи банята и клозета, или пък са направени заедно баня тоалетна в съвсем малко помещение. Всъщност за живеене също е готино, мястото е удобно и почти в центъра и до гарата, минават много автобуси трамваи и метро там, ако си вземеш на висок етаж ще имаш и много хубава гледка към целия град и Витоша.

Ако едната стая е 20 квадрата и има възможност да се вземе само една а не слети би се получило доста добра цена, около 30 000 лева, ще има голяма възвращаемост защото може да се ползва за ателие, за отдаване под наем или за офис.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
Ами цъкнете на линка и прочетете:

Цена
€ 49 900
805 €/м2   Обща площ: 62 м2
Дължима комисионна от купувача
Към цената се начисляват допълнителни разходи при покупка
(от мен - 7 - 9%)

Отопление: Климатици
Климатизация: Климатизация
Обзавеждане: Необзаведен
Тип строителство: ЕПК

Тристайни апартаменти 62 кв.м намиращи се на бул. Мария Луиза във сграда, която ще бъде със външна топлоизолация, открит басейн, магазини, аптека и др. Сградата е с акт 16, на 30 метра от изхода на метростанция, спирки на градския транспорт, детска градина, болница и обществени сгради.

Разпределението на апартаментите е: дневна, кухня, спалня, баня с тоалетна и коридор. Апартаментите ще бъдат с петкамерна ПВЦ дограма,ламиниран паркет шпакловка, латекс, замазка и мазилка в банята. Към всеки апартамент има 4 кв.м мазе, луксозни общи части и охрана. Възможна схема на разсрочено плащане, етаж и изложение по избор.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Казано с други думи затворен комплекс. Би ми било интересно да го видя завършен. При всики случаи идеята е амбициозна. Първо се прави нещо съвременно и привлекателно от едно презряно ЕПК намиращо се накрая на квартала и като цяло в една непрестижна локация в района между гарата и надлез „Надежда“, която се свързва главно с изоставеност, железопътен транспорт, който в България се свързва с изключително неприятни асоциации и пълна палитра от инфраструктурни неуредици. Такива затворени комплекси по принцип не се строят където и да е, а обикновено в квартали, които са развили добро име и това е част от специфичен механизъм на легитимация.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Важното е че най-после тези запустели сгради ще се правят и ще се използват по предназначение. Много интересно как ще се получат сградите.  :)

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Кривият блок трябваше да се събори до 7 - ми етаж или напълно , защото пропада и се накланя . В двата блока апартаментите са гарсониери , като от едната страна до площадката на асансьора има боксониера а от другата стая , голяма колкото хол . За да стане 3-стаен  - трябва да се правят отвори в стените .Не знам колко би било безопасно , особено за високия блок .
На изображението съм показал разположението .
https://www.google.bg/maps/@42.7144163,23.3112682,3a,75y,267.66h,103.53t/data=!3m6!1e1!3m4!1s5FjsSD-OZaOALF_BWXKUjw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=bg
В частта , къдено прозорците са 4 на ред - само 2 гарсониери.
« Last Edit: 28.01.2018, 14:48:36 by София 70 »

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
За да стане 3-стаен  - трябва да се правят отвори в стените .Не знам колко би било безопасно , особено за високия блок
Определено са падали прегради между бившите гарсониери. Но тези стени не са непременно изцяло от бетон: вероятно са бетон между стаите и тухли - между санитарните помещения (оттам минават и щранговете - един за два съседни апартамента). По-скоро проблем са стените между стаите и вътрешния коридор, които със сигурност са от бетон, т.е. не може да се отворят стаите и е доста проблемно пробиването на нови отвори.
Иво - 20 кв.м. е една стая плюс коридора/бокс офиса/баня към нея - т.е. правогълник 3.60*5.70, като махнем около 2 метра за банята плюс стената, остава за стаята размер 3.60*3.70, което е доста малко.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
Мен по-скоро би ме притеснявало, че така преустроени, стаите стават преходни. А балкони можеха да се изградят чрез външна конструкция, както стана с бл.156 в Дружба-1.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Мен по-скоро би ме притеснявало, че така преустроени, стаите стават преходни. А балкони можеха да се изградят чрез външна конструкция, както стана с бл.156 в Дружба-1.
Както се случи със тази сграда , която беше един грозен правоъгълник.
https://www.google.bg/maps/@42.7134017,23.3837619,3a,34.4y,353.89h,86.53t/data=!3m6!1e1!3m4!1s0PJ30QZRF3OgmMmhWFABIQ!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg
« Last Edit: 13.03.2017, 09:31:14 by София 70 »

Offline TIGER64

• Запален по ГТ
    • View Profile
Човек трябва да е голям оптимист, за да си купи апартамент в тези блокове. Ужасни са, а и са на кофти място.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
Чак пък толкова, а и какво и е на локацията? Има метростанция, удобен трамваен и тролейбусен транспорт, на метри от гара и автогара и на минути от центъра.

Online poly911

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
Що бе много си е удобно особено ако някой му се наложи да вика линейка болницата е на 2 метра от блока