Author Topic: Чавдар 11Г - възстановяване от nyky  (Read 32236 times)

Offline Emperor

• Нямам спирка
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Re: Чавдар 11Г - възстановяване от nyky
« Reply #60 on: 14.01.2013, 23:10:14 »
Честита да ти е придобивката. То си е чест да си собственик на чавдарец.
« Last Edit: 29.05.2013, 00:55:10 by Emperor »
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #61 on: 14.01.2013, 23:51:29 »
Хммм, в Благоевград и Перник до скоро имаше в движение 11Г 5, може да поразпитаме там също дали нямат останали някои от търсените детайли.

Сещам се, че и някои детайли са еднакви с тези на Българските трамваи в София, като някои уплътнения, дограмата на стъклата, и др. дребни работи, може да се търси и там някаква съвместимост от бракуваните.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #62 on: 15.01.2013, 09:13:05 »
Да, при трамваите има някои детайли, които са общи с тези на Чавдар. На прима виста се сещам за фаровете (които бяха сменени всички скоро), но са със заминали рефлектори, амалгама не може ли да им се сложи? Лампите над вратите също са от Чавдар...(Т8М-700М) и ватманския стол също. Трябва да поразгледам какво още има, защото и не знам характерните черти на видовете Чавдари, но ако мога да бъда полезен с нещо - свиркайте :)
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #63 on: 15.01.2013, 09:15:08 »
Оритиналните плоскости мисля, че също са еднакви ако още се намират някъде от София 100.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #64 on: 18.01.2013, 13:37:00 »
Благодаря за информацията. Бях звънял във Варна да ги питам имат ли Чавдари, ти ми казаха, че отдавна нямат и се изненадвам сега, че има. През лятото ще имам път към Варна, така че ще направя каквото мога. Можем и да се видим, ако си от там. Моя автобус има оринални лампи, но пластмасата е поостаряла, това е. Иначе не искам де слагам лампи от Икарус, искам всичко да е максимално близо до оригинала.

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #65 on: 18.01.2013, 13:42:49 »
Хммм, в Благоевград и Перник до скоро имаше в движение 11Г 5, може да поразпитаме там също дали нямат останали някои от търсените детайли.

Сещам се, че и някои детайли са еднакви с тези на Българските трамваи в София, като някои уплътнения, дограмата на стъклата, и др. дребни работи, може да се търси и там някаква съвместимост от бракуваните.

Няма, Иво! Когато търсих да купя рейс се обаждах навсякъде. В Благоевград имало само един такъв и той бил аварийна кола, за Перник не се сещам. Оправям се някак си - оня ден, за щастие си намерих големите уплътнения около предните стъкла и предната разделителна лайсна, които разбрах от Ялта, че трудно се откриват.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #66 on: 23.01.2013, 19:53:14 »
От Варна са ти отказали, защото всичко, което е в движение се използва. Но части може и да имат, защото все пак се поддържат няколко такива автобуса, а и след толкова бракувани Чавдари не ми се вярва да са дали всичко на скрап.
« Last Edit: 23.01.2013, 19:58:41 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #67 on: 24.02.2013, 17:38:53 »
Малко удоволствие през краткото ми свободно време :)
« Last Edit: 24.02.2013, 17:42:29 by nyky »

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #68 on: 24.02.2013, 17:45:22 »
Красив е!  :fan:

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #69 on: 24.02.2013, 18:40:06 »
На автобусите , ремонтирани в Омуртаг има алуминиеви лайсни с гума по средата.
Прати ми адрес на  лично или на georgialeks2@abv,bg, за да ти изпратя бутоните.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #70 on: 24.02.2013, 20:17:57 »
Екстра е, бая си си поиграл с тасовете, браво.  А стъклата на задните стоп-комплекти са същите като на Вартбург, нали знаеш,- не вярвам да са скъпи ако ги има някъде изостанали. Въобще целият стоп-комплект е същият.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #71 on: 24.02.2013, 20:28:50 »
Екстра е, бая си си поиграл с тасовете, браво.  А стъклата на задните стоп-комплекти са същите като на Вартбург, нали знаеш,- не вярвам да са скъпи ако ги има някъде изостанали. Въобще целият стоп-комплект е същият.

Не знаех, всеки път ми даваш някаква ценна информация! Мислил съм да ги сменям, но не знаех, че ще мога дори да търся нови. Благодаря, ще се поразтърся

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #72 on: 24.02.2013, 20:31:44 »
Аз също търсих - май има малка разлика .От Чавдар -Сетра обаче са същите.
http://www.ldm-tuning.de/en/artikel-3053.htm
« Last Edit: 24.02.2013, 20:37:14 by София 70 »

Offline transtriumf

• Нямам спирка
  • 5029 (1989-2016)
    • View Profile
« Reply #73 on: 14.03.2013, 22:42:12 »
Понеже търсиш радио за Чавдара и предполагам, че искаш да е ретро, продава се едно от 70-те години, даже ти е наблизо: линк .
« Last Edit: 14.03.2013, 22:49:01 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #74 on: 15.03.2013, 10:02:10 »
Понеже търсиш радио за Чавдара и предполагам, че искаш да е ретро, продава се едно от 70-те години, даже ти е наблизо: линк .

Благодаря, видях го, но то няма да стане. Мястото в рейса е доста по-голямо, има букси за включване на микрофони и други разни. Аз имам радио в рейса, но незнам дали работи. Преди десетина дни разкачвах разни части от едни рейсове и си откачих и още едно радио, също оригинално, само дето нямат врътки на копчетата и двете. Сега ще ги дам двете на техник за да видя дали могат да проработят. Открих обаче само един единствен говорител. Ще трябва да се поразпитам тук-там дали няма такива със същите размери и характеристики.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #75 on: 15.03.2013, 14:40:59 »
Браво. Сега ще кажеш че и такова ти трябва:

Това е стойка за микрофона, обаче е от Икарус, но няма и помен от микрофона, само самата стойка е. Искаш ли я ?
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #76 on: 15.03.2013, 15:42:34 »
Браво. Сега ще кажеш че и такова ти трябва:

Това е стойка за микрофона, обаче е от Икарус, но няма и помен от микрофона, само самата стойка е. Искаш ли я ?

Това, по някакво чудо се е запазило оригинално в доста добър вид в рейса. Ама ти го пази, незнам моето дали работи :). Миналата седмица го свалих и го огледах доста добре, защото започнах да свалям всичката кожена облицовка по арм.табло и навсякъде отпред.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #77 on: 15.03.2013, 15:52:36 »
Бе аз го пазя, но то трябва да има и микрофон на него, ключе за включване и изключване, но за съжаление няма ги отдавна. Само гъвкавата "пръчка" е останала.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #78 on: 01.04.2013, 10:46:44 »
Снимки на Чавдарката от вчера:

Търсят се буквите "ЧАВДАР" отпред за решетката:

« Last Edit: 01.04.2013, 10:53:04 by я л т а »

Offline freepigeon

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #79 on: 03.04.2013, 21:27:24 »
Според мен ако има място или фирма откъдето може да си намериш части,оборудване,седалки и т.н то това е фирмата Пътнически превози Перник.

Обади им се, те имат поне 10тина чавдари спрени от движение през 2011, със повечето оригинални салони,седалки и т.н.

Телефона им е 076 600550 и 076 601180 но това е на диспечера - попитай за гаража.