Poll

Какви трамваи искате за София?

Siemens
12 (13.6%)
Alstom
5 (5.7%)
Bombardier
5 (5.7%)
Koncar
17 (19.3%)
Skoda
30 (34.1%)
Caf
2 (2.3%)
Solaris
5 (5.7%)
Друг - отговорете в темата.
3 (3.4%)
Все ми е тая.
9 (10.2%)

Total Members Voted: 88

Author Topic: Каква марка искате да са новите трамваи за 1009mm?  (Read 26220 times)

Offline Jote

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Не ви желавам да имате PESA в София. Качество на изнпълнене на този трамваи не е много добро. Във Лодз имаме 10 броя 122N (2008) и 15 броя Flexity Outlook (Cityrunner, 2002). Няма сравнене. Вероятно Бомбардиери са по-скъпи, обаче експлоатация е много по-редовна.

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
А бе, те да ни дойдат ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline mrclyde85

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
CAF Urbos 3 нали имаха произведени бройки 1000mm за Сърбия? Защо не са подали оферта?

Offline 2828

• Защо пиша толкова много?
  • 506
    • View Profile
    • Email
Според мен Песа са страшно грозни. А ако ще издават и противни звуци като инеконите... Жалко, че само Песа и румънските не са отпаднали.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
Да , нашите пък са много хубави!
Хайде стига вече! По -добре ПЕСА , отколкото подвижни катафалки , които не си знаят километрите!

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
Когато ще купуваш нова кола, сравняваш я с други нови коли, а не със старата, която ще изхвърлиш.

Offline etnies

• Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Да, но сравняваш Опел със Фолксфаген или Рено, не с Мерцедес или Лексус.

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
Не момчета, сравняваш с банковата си сметка ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
Не момчета, сравняваш с банковата си сметка ...

Абсолютно правилно ! Като имаш пари за Дачия не се хвърляш на 2 пъти по-скъпия Голф , а търсиш в ценовия диапазон . Нали щяхме да продаваме трамваи на Албания и Македония . Трамказан толкова ли е умрял та не можаха от кумова срама да участват с някакъв по -модерен проект ! Просто в името на олимпизма .
Открит конкурс с ясни правила и условия , ако световните производители можеха да ни предложат нещо то несъмнено биха го направили ! Другото са полюции .

Offline etnies

• Нямам спирка
  • Нощен Експрес
    • View Profile
    • Email
Колеги, придържайте се към темата. Татра и Трамкар не са неща за коментиране тук.

Offline sofianec

• Наистина съм луд
    • View Profile
Предлагам, след като вече е ясно че нищо от желанията в допитването няма да се случи заглавието на темата да се промени на "Търгове за ПС в трамвайния транспорт" или нещо подобно или тази тема да се заключи и да се отвори нова.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile

Offline giorev

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
На мен PESA ми допадат от снимките, въпреки че @Jote има преки лоши впечатления от тях. Дано/може и да са се понаучили вече и за нас да произведат по-качествена продукция. Не знам защо решихте, че трамваите ще са по-къси от тези по снимките. Нали поръчката била за 30-метрови 180-местни трамваи и тая глупост с ремаркето да не е някакъв ватмански фолклор, който се повтаря на всяка страница? Как така ремаркета, не може на единия доставчик да му разрешат да си допълни метража с ремарке, за да е по-евтино, а другите да оферират по-дълги трамваи... Точно тази модификация от снимките с 6 врати е перфектна. Ако отпаднат две от секциите, не правостоящи, а седящи места няма да има, защото целия салон ще е само във врати.
Все пак, изглежда по-вероятно това да е поредният провален търг - редно е вече да падат глави на пишещи тия ненормално некадърни задания по търговете - за метромотрисите съм се смял на глас - аз за поръчка на хладилници пиша по-грамотни задания  :help:
Само скоропостижното закриване на Столичен Автотранспорт ЕАД би гарантирало на софиянци ежедневно комфортно и безаварийно пътуване с автобус в градски условия, което априори би увеличило дялът на превозите на обществения транспорт и би повлияло положително на трафика в столицата!