Author Topic: Re: ПОЛИТИКА=?  (Read 3255 times)

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: ПОЛИТИКА=?
« on: 03.01.2013, 20:10:49 »

Че какво има да обяснявам?  Хора, вършили престъпления, са попречили престъпленията им да бъдат разкрити. Голяма изненада. Пак такива хора има във властта. Пак голяма изненада. Това, което казвам е, че няма значение, че тия хора са били комунисти, роялисти или хипари. ВСЕ Е ТАЯ. Въпросът е, че в управлението на държавата има некачествени хора и далеч не всички от тях са свързани с бившите силови структури (да не говорим, че доста от въпросните скоро природният ред ще ги лиши от възможността за активно действие на 90 години). Ето това е прах в очите. Също толкова некачествени хора печелят влияние на база антикомунизъм и ето това е прах в очите. Важно е колко струваш и какво си готов да направиш за държавата и обществото си, а не дали си бил доносник на ДС, когато почти всички са били така и така. Папата е от Хитлер Югенд - не виждам някой да настоява да го махнат оттам. Същото и тука с бившия президент, чието огромно сътрудничество с ДС се заключава в книга за Македония. Голяма работа. Ето защо лустрацията не бива да се надценява - със сигурност е щяла да е положителна за страната ни, но ако ей сега бъдат изхвърлени всички с номенклатурно минало от властта, аз твърдя, че нищо няма да се промени, защото както вече казах корупцията, неграмотността и нежеланието да се работи за родината и обществото са на всички нива, навсякъде, цялата ни държава е пропита от тях.

Но вие си вярвайте, че няма комунист, няма проблем.
Има, и то доста по-големи проблеми, отколкото комунизмът изобщо някога е създавал.
Честно вдигаш ми кръвното. Трима души ти казват, че говориш откровени глупости, ама си тъпигьоз и продължаваш като радио Христо Ботев да си пееш.
За тая приказка, че имаме по-големи проблеми от тези които е създал комунизма, лично ти дължа един шут в мутрата, защото се гавриш с паметта на мъртви хора. Паметника им се намира на НДК, можеш да се разходиш да видиш какво скверниш.
Вярно е, че народ който не познава историята си е обречен тя да се повтаря. Туземци като теб избраха Виденов и Станишев.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1 on: 03.01.2013, 20:14:43 »

Поздравявам те за това изказване.Колкото повече хора разсъждават по този начин, толкова по добро ще е бъдещето на същите.
Колкото повече хора разсъждават по този начин, толкова повече, ще се превърнат в хора като теб, които говорят за "синовете на Иван Шишман" сред които и Добротица... С други думи, да си го кажем в прав текст- В НЕВЕЖИ!!!

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 03.01.2013, 20:42:26 »
Ама информирай. Фактът, че не живееш при комунизма ти дава това право. Аз съм безкрайно щастлив, че ти и всеки друг има правото глас. И изобщо не се впечатлявам от това,че ще се оплачеш, защото съм твърдо убеден, че съм на страната на правотата.
Ти поздравяваш човек, който казва "нека не гледаме назад, нека гледаме напред".  :eek:  Боже опази да се забравят тези неща. Ето такова забвение води до приказките на Jorr. Той понеже не гледа назад и за това не знае. И с това си не знание, народа върти същата плоча четвърт век. И се стига до сквернословия от рода на това , че комунизма не бил направил толкова лошо. Еми не само е напълните търбусите на нерези с българската интелигенция. Само и репресирал хора заради това, че са се наричали българи, а не македонци. Накарал е хората да се прекланят пред злото в най-чистата му и неподправена форма. Аз срещу приказки като тези на Jorr няма да мълча! Човек който твърди, че антикомунизма е "пещерен" е или прост или злонамерен и при всички случаи е мизантроп и  антихрист.
« Last Edit: 03.01.2013, 20:43:59 by Stahlgewitter »

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #3 on: 28.03.2013, 14:41:28 »
Гласувайте за ДСБ!  :fan:
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #4 on: 13.05.2013, 14:18:40 »
Редно е да се споменат и "Батко и братко"
НЕ на хейтърството!

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #5 on: 03.08.2013, 18:38:10 »
 Stahlgewitter ако обичаш придържай се към културния диалог!!!!!
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 03.08.2013, 23:03:06 »

Като си заслужиш културен тон, тогава ще го получиш! Докато постваш боза, както правиш в момента, ще получиш подобаващ отговор!
Уважението се печели, не се получава по право.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 03.08.2013, 23:20:22 »

Като си заслужиш културен тон, тогава ще го получиш! Докато постваш боза, както правиш в момента, ще получиш подобаващ отговор!
Уважението се печели, не се получава по право.
Не ти искам уважението, искам да си културен, правилникът го изисква, а ти не си този който ще ми прави забележки, има модератори и администратори,които да ме наказват за моята боза! А ДЕМОКРАЦИЯТА изисква уважение към мнението на другия.
« Last Edit: 03.08.2013, 23:24:51 by btr95 »

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 04.08.2013, 00:27:14 »
Много ти разбира на тебе главата от демокрация. Въобще много разбираш от много неща, че и споделяш познанието си...
Като имаш смелостта да говориш по такива теми и да ми плямпаш за лакомия, за червената армия като за "освободител", за това и онова, ще имаш топките и да си понесеш критиката. Ако не можеш- да си си траел! Който го е страх от мечки не ходи в гората!

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 04.08.2013, 00:32:25 »
Не говоря за критиката въобще, а за обидите, но ако искаш да ме критикуваш, продължи на лично, че напълнихме темата с оффтопик.

Online RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #10 on: 06.08.2013, 19:41:10 »
...
3.Исландия
4.Канада
5.Исландия
...

Исландците били големи пичове. И на трето и на пето място  :fan:

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #11 on: 06.08.2013, 20:06:04 »
...
3.Исландия
4.Канада
5.Исландия
...

Исландците били големи пичове. И на трето и на пето място  :fan:
Извинете, Ирландия е на 5-то място, оправих го .

Online blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 06.08.2013, 20:26:53 »
Разбира се, трябва да цитираш линк към източник на тази класация.

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 06.08.2013, 21:51:12 »
http://hdr.undp.org/en/humandev/ - Официалния сайт
http://hdr.undp.org/en/media/HDR2013_EN_Summary.pdf - това е доклада за 2013(2012) на 57
Но ги има публикувани от 1990 година доклади, от преди това ще се разтърся.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #14 on: 13.11.2013, 00:30:27 »
del
« Last Edit: 13.11.2013, 09:03:31 by Petko21 »

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #15 on: 13.11.2013, 08:22:10 »
дел
« Last Edit: 13.11.2013, 08:26:01 by Petko21 »

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #16 on: 13.11.2013, 16:07:08 »
И какво като е имало насилие? И полицаите са хора. Ще им викат в лицето, ще ги псуват и те ще стоят на едно място и намя да мърдат. Тези хора заслужават изтребление, унищожение и погром, малкото насилие, което е имало е било направо гальовно в сравнение с това, което заслужават. Това са една истерясала банда лумпени. Ако бях достатъчно силен и имах вярна компания десага да съм ги смлял. И ще ми вдигат после ръце извергите, какво ми пука на мен, като протестираш незаконно трябва да си понесеш последствията.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #17 on: 13.11.2013, 18:11:00 »
Цялата ситуация с тия протести е едно безкрайно безумие и идиотщина, но в един момент на неподкрепящите протеста ще им писне и те ще подивеят както протестиращите и тогава протестиращите няма да имат друг избор освен бягство до дупка. Ще разчита цяла София(относно транспорта) и най-големия университет в страната на някакви си там 100-тина идиотчета. Тия хора заслужават единствено мачкане, мачкане, бой, камшици и публичен линч.

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #18 on: 13.11.2013, 23:33:12 »
Най-накрая едно смислено мнение и в тази тема  :fan:
НЕ на хейтърството!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #19 on: 23.09.2015, 11:37:09 »
За момента най-добър вариант за премиер изглежда Димитър Луджев - има задълбочени познания по политика и икономика все пак е завършил Политикономия както и отлична алкохолна подготовка.  :) За съжаление още по-достойните професионалисти на чашката Лучников и Сталийски вече не са между живите.  :(