Author Topic: Общи теми и Въпроси  (Read 66968 times)

Offline pldbus

• Напредващ
    • View Profile
Re: Общи теми и Въпроси
« Reply #680 on: 01.03.2018, 18:47:03 »
Да обобщим:

По 99 се движат само Отокари.
По 6 има предимно големи Темси и малко Отокари.
По 29 няма никаква промяна, вървят си Ирисбусите и тук таме някоя Темса и Ситибус.
По 15 видях само Ситибуси. По 222 бяха смесено Ситибуси и щъркели.
44 незнайно защо се обслужва от Чолаков. Движат се автобусите от 99 - предимно Ситибуси, Ситипорта също е там, видях и един щъркел.
Линия 20 вече се обслужва от Петко и там е Манът от 44, другото са щъркели.
По 37 освен малък Отокар имаше и Метропол ?! и дори резервния метанов МАН ?! Хеброс бус явно изискването за Евро 6 за нищо го нямат. :D
По 9 са се върнали всички оранжеви Цитарота и Темсата.

Offline Spronok

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #681 on: 01.03.2018, 19:34:56 »
Тогава не е ли резонно да сигнализираме поне медиите. Не е нормално да не изпълняват договора от първия ден!

Сигнализирах веднага на пловдив24 като им описах всичко даже и видео пратих. Мой приятел писа на трафикнюс, но там явно работят бавноразвиващи се, които почнаха да го питат неща от рода на: “Ама къде го пише. Ама никъде не пише, че всички трябва да са нови” и тем подобни теориИ... Дано пловдив24 се отзоват...
« Last Edit: 02.03.2018, 11:08:53 by lud_pi4 »

Offline pldbus

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #682 on: 01.03.2018, 19:38:49 »
Вероятно са се разбрали, понеже на Чолаков щеше да му останат излишни Ситибуси, той да вземе 44, а Петко понеже няма достатъчно големи автобуси да вземе по-слабата линия 20. :D Това не е зле всъщност.

Offline eco_power

• Напредващ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #683 on: 01.03.2018, 22:34:00 »
Вероятно са се разбрали, понеже на Чолаков щеше да му останат излишни Ситибуси, той да вземе 44, а Петко понеже няма достатъчно големи автобуси да вземе по-слабата линия 20. :D Това не е зле всъщност.

Не би ли трябвало в рамките на консорциума те сами да могат си договарят/преразпределят помежду си линиите?

Offline pesho

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #684 on: 01.03.2018, 23:37:42 »
« Last Edit: 01.03.2018, 23:39:34 by pesho »
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline Рачката К

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #685 on: 02.03.2018, 13:55:37 »
Аз подадох сигнал до общината и ми обещаха, че ще направят проверка и фирма Хеброс бус ще бъде глобена.

Offline pldbus

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #686 on: 02.03.2018, 14:13:37 »
Днес по 37 още по-голямо разнообразие от коли - имаше 2 малки Отокара, Метропол, метановия Ман, син Ман, сини Темси, голям Отокар... всъщност дали по договор са длъжни да пускат само Евро 6 автобуси?

Offline martin.l

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #687 on: 02.03.2018, 14:44:31 »
Аз подадох сигнал до общината и ми обещаха, че ще направят проверка и фирма Хеброс бус ще бъде глобена.
По 222 се вижда Novociti евро 5/ EEV от снимките на PorscheBulgaria . Чолаков също трябва да бъде глобен.

Offline DareDevil

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #688 on: 03.03.2018, 19:13:08 »
Днес видях, че 113 си почива в Беломорски. Е, не на кръговото в квартала (последна спирка на А7), а преди кръговото с ул.Димитър Талев.

Offline IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #689 on: 03.03.2018, 19:21:32 »
Извинявайте, ама цялата работа в тоя ваш иначе прекрасен град мяза на нов бардак със стари.......И ако след следващите избори новият общински съвет се опита нещо да направи, ще кажат: "Не може, има подписани договори".
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #690 on: 04.03.2018, 00:49:02 »
Извинявайте, ама цялата работа в тоя ваш иначе прекрасен град мяза на нов бардак със стари.......И ако след следващите избори новият общински съвет се опита нещо да направи, ще кажат: "Не може, има подписани договори".
То договора е за  13/29 линии, на останалите линии не знам до кога им е договора, но не пречи ако има по-читав ОС да реши да създаде общинско дружество за ГТ. Всъщност трябва кмет да има тази воля, но към момента не виждам кой ще е този човек, който да наруши статуквото, което вече 20 години осигурява комфорт на Чолаков, Дошков и компания. Дано има промяна есента на 2019, с "Европейска столица на културата" белким влезе нещо европейско в града, не само ориенталски автобуси!

Offline pldbus

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #691 on: 04.03.2018, 09:07:54 »
Стига с това хленчене бе хора. Вижте си във вашите градове на какво прилича транспорта, в София китайските бракми да не би частна фирма да ги докара, по повечето линии мърляви, неподдържани 100 годишни автобуси. Движат се разпадащи се автобуси без климатик, ама вместо да ги сменим всичките, ще хвърлим луди пари да купим 20 електробуса, отново китайски да покажем видиш ли колко сме екологични и прогресивни. Ето сега и още БМЦ-та ще си имате и кой знае какво още. А фирмите тука общо взето си вършат работата, общината определя условията на договорите, изискванията и всичко останало.
« Last Edit: 01.06.2018, 14:43:59 by difian »

Offline mitkov2

• Запален по ГТ
    • View Profile
    • Email
« Reply #692 on: 04.03.2018, 13:15:46 »
Закупуването на китайски електрички е глупост, да. Само че освен китайски автобуси има 120 големи МАН - а с оригинални електронни табели, не като на Петко с лепенка. Транспорт в София има до 00:00, не в 9 часа да се чудиш в събота как да се прибереш от центъра към Смирненски. 100-годишни возила няма, това са митове и легенди, най-старите са по някои крайградски линии, които са сред най-слабо натоварените. Таблата по спирките работят още от как са сложени, в Пловдив 3 години си отлежават вече.
Разбирам, че явно превозвачите си имат лоби във форума, ама някои факти са неоспорими и няма как да се определи като "мрънкане", нещо, което ме засяга пряко. Аз не давам акъл от едно идване до Пловдив, редовно съм тук, и в делнични, и в почивни дни и когато по разписание има 66 в 21:10 в събота към Прослав от кино "Космос" и аз съм там 10 минути по-рано, гениалната табела показва 15 минути, изтичат автобус няма, ни по разписание, ни по табелата. Няма на кого да се оплача човек. Да, трябва да се казват позитивите, в по-голямата си част автобусите са чисти, факт. Зимата са топли, лятото не винаги охладени, но за това нямам претенции дори.
Не приемайте критиките към организацията на ГТ лично, не ви познавам лично, нямам нищо против вас, но приемайте и другите мнения. Нали за това е форум, да има плурализъм. Пловдив е прекрасен град и просто не му отива зле организирания градски транспорт :)
« Last Edit: 04.03.2018, 13:17:28 by mitkov2 »

Offline eco_power

• Напредващ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #693 on: 04.03.2018, 16:02:29 »
Закупуването на китайски електрички е глупост, да. Само че освен китайски автобуси има 120 големи МАН - а с оригинални електронни табели, не като на Петко с лепенка. Транспорт в София има до 00:00, не в 9 часа да се чудиш в събота как да се прибереш от центъра към Смирненски. 100-годишни возила няма, това са митове и легенди, най-старите са по някои крайградски линии, които са сред най-слабо натоварените. Таблата по спирките работят още от как са сложени, в Пловдив 3 години си отлежават вече.
Разбирам, че явно превозвачите си имат лоби във форума, ама някои факти са неоспорими и няма как да се определи като "мрънкане", нещо, което ме засяга пряко. Аз не давам акъл от едно идване до Пловдив, редовно съм тук, и в делнични, и в почивни дни и когато по разписание има 66 в 21:10 в събота към Прослав от кино "Космос" и аз съм там 10 минути по-рано, гениалната табела показва 15 минути, изтичат автобус няма, ни по разписание, ни по табелата. Няма на кого да се оплача човек. Да, трябва да се казват позитивите, в по-голямата си част автобусите са чисти, факт. Зимата са топли, лятото не винаги охладени, но за това нямам претенции дори.
Не приемайте критиките към организацията на ГТ лично, не ви познавам лично, нямам нищо против вас, но приемайте и другите мнения. Нали за това е форум, да има плурализъм. Пловдив е прекрасен град и просто не му отива зле организирания градски транспорт :)

Съвсем правилно. Само ще допълня, че на Пловдив не му отива това управление и този кмет, но явно прага на търпимост на пловдивчани (както и на всички българи междувпрочем) е много висок и още дълго ще наблюдаваме свободното падане на града във всички възможни посоки.

Offline pldbus

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #694 on: 04.03.2018, 16:32:57 »
Тука нямаме спор. Съгласен съм напълно. И освен това никога не съм казвал че всичко с транспорта в Пловдив е наред и няма основание за критика. Въпроса е да е градивна, а не самоцелно да се плюе. :)
« Last Edit: 04.03.2018, 16:47:54 by pldbus »

Offline eco_power

• Напредващ
  • URBAN ECOLOGY
    • View Profile
    • Email
« Reply #695 on: 04.03.2018, 17:03:52 »
Тука нямаме спор. Съгласен съм напълно. И освен това никога не съм казвал че всичко с транспорта в Пловдив е наред и няма основание за критика. Въпроса е да е градивна, а не самоцелно да се плюе. :)
Надявам се не го приемате лично (защото имам леки съмнения за противното). В случая не става въпрос, че някой нещо прави и някой друг го критикува. Тук се касае за тотална и вездесъща некадърност, гарнирана с корупция, а на моменти дори и с чисто престъпни действия. Сегашното управление под тепетата няма нито един (имам предвид буквално нито един) безспорен проект или политика в която и да е сфера. В този ред на мисли аз стриктно следвам твоя призив "плюенето" ми да не е самоцелно  :rolleyes:

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #696 on: 05.03.2018, 10:34:52 »
За София съм съгласен, че и там се наводниха с Турски кошници, и замениха доста дълги с къси автобуси, по 204 което се обслужва от частна фирма махнаха 14 дълги автобуса и пуснаха 16 къси мазалото е пълно, щяха и там да махат частниците, но просто ги накараха да купят нови автобуси, както тук, и те естествено взеха най евтиното, както тук, въпроса е, че условията не са направени като хората, а да са в полза на някой, което идва вече явно много от по-високо ниво. ;) И моля ви, стига намесвайте ЕСК, това нима нищо общо с транспорта, просто ще има повече събития за да стане по-посещаван града, и да има повече мероприятия. ;)
« Last Edit: 05.03.2018, 10:37:54 by lud_pi4 »

Offline pldbus

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #697 on: 06.03.2018, 12:57:44 »
От днес по линия 37 се движат Ситибуси, които обаче не са нови, а са взети май от Петко. Ситибусите от 24 са преместени на 29 от където са махнали Ирисбусите. Явно сериозно са ги накарали да пускат само Евро 6 автобуси по линиите от новия договор. :D

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #698 on: 07.03.2018, 06:36:20 »
От днес по линия 37 се движат Ситибуси, които обаче не са нови, а са взети май от Петко. Ситибусите от 24 са преместени на 29 от където са махнали Ирисбусите. Явно сериозно са ги накарали да пускат само Евро 6 автобуси по линиите от новия договор. :D

Не са нови, но то реално няма нови автобуси, се пак са евро 6 и са с регистрация след 1.1.2014-та. ;)

Offline Spronok

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #699 on: 13.03.2018, 17:28:38 »
Въпрос с повишена трудност. Как се подписва договор с фирма, която няма наличния и нужен брой автобуси, за да си обслужва договора? :)