Author Topic: Общи теми и Въпроси  (Read 72950 times)

Online Chezare

• Писател
  • **
    • View Profile
Re: Общи теми и Въпроси
« Reply #800 on: 28.09.2018, 14:43:51 »
А 6117 е на 1-цата.

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Last Edit: 20.10.2018, 08:46:48 by Magirus deutz »

Offline pldbus

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #802 on: 24.10.2018, 00:25:58 »
Новите Темси на Хеброс бус са на линия по 37.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #803 on: 29.10.2018, 20:07:13 »
Новите Темси на Хеброс бус са на линия по 37.

Само две от тях третата е на 6. ;)

Offline kops

• Маниак
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #804 on: 09.12.2018, 12:24:37 »
Преди 1-2 седмици видях едни малки пичове да носят табели на 36, 134, 19 и др. Бяха ги взели от гаража на градския на филипово, изпълниха ми душата! Има и други такива като мен. Ако се познаят нека ми пишат, благодаря!
Never let your dreams down!

Offline mitakaailqka

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #805 on: 09.12.2018, 14:25:36 »
Аз скоро видях в сторитата на едни познати че бяха отмъкнали стари билети от гаража в филипово, сигурно са били те.

Offline pldbus

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #806 on: 11.12.2018, 13:05:15 »
Прави ми впечатление, че автобусите Temsa Avenue LF 12 вече са оборудвани със машинките за електронното таксуване (които естествено не работят, но това е друг въпрос), но не са им махнали фабричните електронни табели. Можело, значи. Логично е да се запитаме - беше ли нужно тогава да се отрежат по този идиотски начин чудесните фабрични табели на Ситибусите, за да се монтират грозните табели на общината? Трябваше ли всички нови Исузута и Отокари да бъдат поръчани без електронни табели? Трябваше ли новите МАН-ове, които също по принцип имат страхотни фабрични табели, да бъдат поръчани без такива?

В момента единствено Авенютата изглеждат добре от пловдивските автобуси. Другите автобуси, особено тези на Хеброс бус имат много неугледен външен вид, точно поради липсата на електронни табели, или поради това, че са им сложени подобията на табели на общината. А пък Хеброс даже не са си направили труда да настроят табелите на Темсите на 37 и 29, само на 6 и на 99 работят.

Online Chezare

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #807 on: 11.12.2018, 14:19:17 »
Веднъж, на Сточна гара, видях Авеню по 29 с работещи електронни табели.  :) :fan:
« Last Edit: 11.12.2018, 14:23:01 by Chezare »

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #808 on: 11.12.2018, 18:51:56 »
Веднъж, на Сточна гара, видях Авеню по 29 с работещи електронни табели.  :) :fan:

Мисля, че тези които са на 99 и на двете им са направени за 29 и 99. ;) Вероятно е било празник и е бил 3231. ;)

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #809 on: 11.12.2018, 22:25:25 »
Да попитам понеже имам съмнение,че в Русе са закупени или взети под наем исузута от Пловдив.Едното е исузу новосити щъркел със русенска регистрация,а другото е исузу ситибус.Щъркелите са два броя,а ситибуса е един като всичките имат работещи табели.Изпълняват извънградски курсове.
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #810 on: 12.12.2018, 06:44:55 »
Да попитам понеже имам съмнение,че в Русе са закупени или взети под наем исузута от Пловдив.Едното е исузу новосити щъркел със русенска регистрация,а другото е исузу ситибус.Щъркелите са два броя,а ситибуса е един като всичките имат работещи табели.Изпълняват извънградски курсове.

Под наем има във Враца, или поне имаше. Такива има и в Бургас, Отокари има мисля в Русе, но те отдавна не са собственост на "Хеброс". ;) Макар, че ако можеш номер да кажеш или някоя снимка да избараш ще потвърдим, отхвърлим със сигурност.
« Last Edit: 12.12.2018, 07:11:40 by lud_pi4 »

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #811 on: 13.12.2018, 23:08:22 »

Под наем има във Враца, или поне имаше. Такива има и в Бургас, Отокари има мисля в Русе, но те отдавна не са собственост на "Хеброс". ;) Макар, че ако можеш номер да кажеш или някоя снимка да избараш ще потвърдим, отхвърлим със сигурност.
Една лоша снимка,за която се извинявам предварително.Другата е от интернет.Точно за тези автобуси питам.Ще съм благодарен някой ако знае нещо да каже дали съмненията ми са верни.
« Last Edit: 13.12.2018, 23:11:54 by pesho »
За развитието на общински градски транспорт в Русе и изгонването на частните фирми!!!

Offline pldbus

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #812 on: 14.12.2018, 01:54:40 »
За вторият мога да кажа със сигурност, че никога не е бил в Пловдив. А първият така като гледам е от старите Евро 5 Ситибуси. Той от кога е в Русе? Едва ли е пловдивски. Всички такива бяха оборудвани с машинките за електронното таксуване и им бяха махнати оригиналните електронни табели още в края на 2015-та година.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #813 on: 14.12.2018, 06:45:09 »
За вторият мога да кажа със сигурност, че никога не е бил в Пловдив. А първият така като гледам е от старите Евро 5 Ситибуси. Той от кога е в Русе? Едва ли е пловдивски. Всички такива бяха оборудвани с машинките за електронното таксуване и им бяха махнати оригиналните електронни табели още в края на 2015-та година.

Бяха махнати само предните части, от страни стоят, лошото на тази снимка е, че точно от пред не се вижда таблото. ;)
EDIT: Направихме малко проучване, този с трите врати е бивш Бургаски, който вървеше за Средец. ;)
« Last Edit: 14.12.2018, 19:42:47 by lud_pi4 »

Offline pesho

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #814 on: 14.12.2018, 23:49:56 »
Ето снимка на таблото.Много странно,че идва от Средец защото на мен ми казаха,че е от Пловдив и се съмнявам да не е автобуса,който беше във Враца?
На снимката не се вижда,но работи нормално със сменяне на текста.

Offline simo

• Маниак
  • Живота е като стълба в кокошарник-къс и осран
    • View Profile
« Reply #815 on: 15.12.2018, 00:44:29 »
Не знам къде се е движел преди, но Ситибуса е закупен от частно лице от Пловдив като е на 35000км(по документи).

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #816 on: 15.12.2018, 06:48:53 »
Ето снимка на таблото.Много странно,че идва от Средец защото на мен ми казаха,че е от Пловдив и се съмнявам да не е автобуса,който беше във Враца?
На снимката не се вижда,но работи нормално със сменяне на текста.

Точно този според гаранционния фонд е бил с Бургаска регистрация преди това. По-вероятно онова BMC от зад на снимката да е от бившите наши. ;)
Онзи във Враца беше от по-малките и беше Ситимарк. ;) Там сега има от високите от стария модел на "Чолаков", но те са си с надписите. ;)

Не знам къде се е движел преди, но Ситибуса е закупен от частно лице от Пловдив като е на 35000км(по документи).

Този определено не е бил никога в Пловдив, може да бил в някаква къща или представител на Исузу, но никога не се е движел. ;)
« Last Edit: 15.12.2018, 06:52:24 by lud_pi4 »

Online Chezare

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #817 on: 15.12.2018, 17:11:54 »
Завчера си купих билет с прекачване от автомата за билети на панаира. Пускам 1.50, дава ми билет, дотук добре. След това обаче на екрана се появи надпис "Обработване на ресто" и долу паднаха същите 1.50, които съм пуснал.  :help:  :rofl:
« Last Edit: 15.12.2018, 17:15:09 by Chezare »

Offline pldbus

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #818 on: 15.12.2018, 18:29:07 »
Завчера си купих билет с прекачване от автомата за билети на панаира. Пускам 1.50, дава ми билет, дотук добре. След това обаче на екрана се появи надпис "Обработване на ресто" и долу паднаха същите 1.50, които съм пуснал.  :help:  :rofl:
Значи билета ти е бил подарен. Имал си късмет. Защото се е случвало и обратното - пускаш левче, но автомата блокира, няма билет, няма го и левчето. :D

Online Chezare

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #819 on: 22.12.2018, 10:16:52 »
Някой знае ли кои курсове на 15 ходят до Войводиново и в колко часа тръгват оттам? Питам, защото на 24 декември ще ми се наложи да се връщам с автобус оттам.
« Last Edit: 22.12.2018, 10:32:45 by Chezare »