Author Topic: Общи теми и Въпроси  (Read 86819 times)

Offline Bulgaria111

• Напредващ
    • View Profile
Re: Общи теми и Въпроси
« Reply #920 on: 30.05.2019, 23:32:53 »
За 24:
Линията е доста натоварена и за много хора е удобна, проблем е че ако искаш да пътуваш примерно от Прослав към Тракия трябва да обикаляш и през Кичука
И преди го бях казал, и пак ще го кажа, от Прослав до Тракия може да се стигне с 66. ;) Ако искаш да стигнеш около Метро или Устрем-
то няма как да се угоди на всички.
Ако не се лъжа 66 ходи само до началото на Прослав, а 24 ходи до края на Прослав.

Online mitkov2

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #921 on: 30.05.2019, 23:54:56 »
Обръщалото преди ЖП линията покрива само 1/5 от целия квартал. Отворете Google maps и ще ви стане ясно. Прослав е с население около 5 500 жители. 6 линии са прекалено много, за хората е по-добре да има 3 линии до същинската част на квартала, но да са на интервал 7-12  минути, събота/неделя до 15. Сегашното положение е манджа с грозде и от към маршрути, и от към разписания.

Offline Bulgaria111

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #922 on: 31.05.2019, 23:46:23 »
Старите сини Манове се продадат. Интересно какви автобуси ще ги заменят.
https://www.avtobusi.com/bg/avtobusi-za-prodazhba-6-broya-avtobusi-man-sl-283-lion/

Offline mitakaailqka

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #923 on: 01.06.2019, 09:55:13 »
https://www.avtobusi.com/bg/prodazhba-avtobusi-3-broya-avtobusi-man/ Явно и старите 222ки. Тея нормални ли са да искат такива пари за тея износени таратайки  :crazy:

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #924 on: 01.06.2019, 09:55:40 »
https://www.avtobusi.com/bg/avtobusi-za-prodazhba-6-broya-avtobusi-man-sl-283-lion/

Това е от преди поне две години, заедно с червените и трите бежови, даже за бежовите още стои обявата, нищо, че официално са продадени. Та мисълта ми е, че предполагам, не е актуална обява. ;)

Offline pldbus

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #925 on: 01.06.2019, 12:05:59 »
Обявата е стара, виждал съм я много отдавна. Щом там са и трите МАН-а, които са продадени във Варна. Явно или са се отказали да ги продават, или никой не е поискал да ги купи. :D Та, засега МАН-овете си остават в Пловдив.

Offline KillKill

• Начинаещ
  • *
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #926 on: 01.06.2019, 16:56:43 »
12 минава през Дунав днес (сигурно и утре), заради асфалтирането на кръстовището на Брезовска и Северен.  :)
« Last Edit: 01.06.2019, 16:58:35 by KillKill »

Offline Bulgaria111

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #927 on: 01.06.2019, 18:31:03 »
А пък 9, 18, 24, 29, 44 заобикаляха през Полиграфия, заради авария на булевард Санкт Петербург .

Offline Chezare

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #928 on: 01.06.2019, 19:03:32 »
Залагам на Темса Авеню.

Offline Bulgaria111

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #929 on: 04.06.2019, 16:11:34 »
На 5153 не се вижда информацията за следваща спирка, заради бележка. Интересно ми е дали някога ще се сетят да преместят бележката, защото е абсурдно да не се вижда коя е следващата спирка, заради бележка, а и от доста време е така.

Offline pldbus

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #930 on: 04.06.2019, 17:20:27 »
На 5153 не се вижда информацията за следваща спирка, заради бележка. Интересно ми е дали някога ще се сетят да преместят бележката, защото е абсурдно да не се вижда коя е следващата спирка, заради бележка, а и от доста време е така.
Ами другия път като се качиш в този автобус, кажи на шофьора или на кондукторката да махнат бележката. :D
« Last Edit: 04.06.2019, 17:23:43 by pldbus »

Offline Bulgaria111

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #931 on: 04.06.2019, 21:19:09 »
Ами другия път като се качиш в този автобус, кажи на шофьора или на кондукторката да махнат бележката. :D
Няма да направят нищо,защото не зависи от тях, а е поставено от някой шеф и то на най-неправилното място  ;)

Offline mitakaailqka

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #932 on: 05.06.2019, 09:09:05 »
То щото ако нямаше бележка щеше да пише :crazy:

Offline pldbus

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #933 on: 05.06.2019, 15:31:03 »
Ами обикновено пише, като да не повярваш. :) Поне това работи, макар и не винаги разбира се. :D

Offline Bulgaria111

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #934 on: 05.06.2019, 16:11:29 »
Ами обикновено пише, като да не повярваш. :) Поне това работи, макар и не винаги разбира се. :D
Само че редовно не работи правилно. Пример качвам се от спирка на центъра, а таблото на автобуса е забило на някакъв блок в Тракия. А и освен това на таблата по спирките понякога пише, че автобуса ще дойде след 5 минути ,после да изпише, че е на спирката, после да изпише, че ще дойде след 15 минути.

Offline pldbus

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #935 on: 07.06.2019, 20:47:57 »
Новият шеф на ОП „Организация и контрол на транспорта” наскоро е дал интервю за Трафик.

https://trafficnews.bg/plovdiv/shefat-transporta-plovdiv-prevozvachite-da-sabotirat-140945/

Така като чета, изводите които си правя е че транспортният проект вече е приключен и можем да се простим със всякакви надежди че изобщо някога всичко ще заработи както трябва и както беше обещано. :D Намерили са си ново оправдание - вандализма. Аз нямам впечатления да има масови вандалски прояви по устройствата, но пък е добро оправдание и върши работа за пред електората. Явно наистина ни мислят за пълни идиоти.
Освен това ми се струва, че човека е абсолютно некомпетентен по отношение на въпросите за които отговаря, защото някои от твърденията и разсъжденията му са абсолютни глупости.

Offline Bulgaria111

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #936 on: 07.06.2019, 22:11:11 »

Освен това ми се струва, че човека е абсолютно некомпетентен по отношение на въпросите за които отговаря, защото някои от твърденията и разсъжденията му са абсолютни глупости.
Съгласен съм, даже мисля, че предишният директор беше малко по-добър, защото поне отговаряше на повечето сигнали, а сега вече се случва много рядко някой да ти обърне внимание на сигнал за транспорта.

Online mitkov2

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #937 on: 08.06.2019, 03:07:26 »
"Като цяло моето лично мнение е, че кондукторите трябва да останат, за да  пазят имуществото."
О, неразумни юроде, как ви идват тези мисли?! Как не искат да намерят един кадърен ръководител, който да мисли адекватно, не знам! В София, в трамваите и тролеите от 2006г. насам има валидатори ( с тъч скрийн, не като пловдивските) и автомати за билети, с монети. Не съм чул за случаи на разбити такива.

Offline mitakaailqka

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #938 on: 08.06.2019, 13:05:53 »
Ужас, гнусните нахални и миризливи кондуктори ще продължават да грозят автобусите. :rev: Ама все пак, кой ще прави скандали с пътниците и ще заема предните 3 седалки на консервите ако ги няма тях  :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
« Reply #939 on: 09.06.2019, 10:22:16 »
Новият шеф на ОП „Организация и контрол на транспорта” наскоро е дал интервю за Трафик.

https://trafficnews.bg/plovdiv/shefat-transporta-plovdiv-prevozvachite-da-sabotirat-140945/

Така като чета, изводите които си правя е че транспортният проект вече е приключен и можем да се простим със всякакви надежди че изобщо някога всичко ще заработи както трябва и както беше обещано. :D Намерили са си ново оправдание - вандализма. Аз нямам впечатления да има масови вандалски прояви по устройствата, но пък е добро оправдание и върши работа за пред електората. Явно наистина ни мислят за пълни идиоти.

То само като видиш, електроинжинер завършил в Габрово, работил в борба с градушките. И къде е химерата ГТ Пловдив?