Author Topic: Общи теми и Въпроси  (Read 129415 times)

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
  • За запазване историята на ГТП
    • View Profile
    • Email
Re: Общи теми и Въпроси
« Reply #1280 on: 28.06.2020, 13:26:44 »
Не говоря за придвижване по един и същ маршрут на колата и автобуса. Времето се печели от това, че не се налага прекачване, сам определяш маршрута си (който да е по - бърз) и не чакаш на спирката да дойде твоята линия. Чакането, особено след 18:30 и уикенда е много голям проблем.

Зависи в кой район живееш, аз лично всеки божи ден на всеки 5 минути имам автобус от нас до гарата или центъра, без значение делник празник. ;) Не се налага да се прикачвам, защото 80% от линиите се припокриват, и много рядко се налага прикачване. Единственото такова правят ученици от Кичюка които учат в английската, хващат нещо до центъра, и от там се мятат на 4, 11, 20 или 44. ;)

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1281 on: 28.06.2020, 14:42:32 »
Според мен проблема е също, че понякога те устройват няколко автобуса, но някои линии се чакат от едната страна на булеварда, а други линии от другата и ти не знаеш къде ще дойде рейса по-бързо и трябва да рискуваш, което е проблем най-вече събота и неделя, когато линиите са на доста по-рядко от делник. Иначе до Тримонциум май само от Прослав не може да се стигне мисля, всички други квартали имат връзка с центъра.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1282 on: 28.06.2020, 15:15:16 »
Според мен проблема е също, че понякога те устройват няколко автобуса, но някои линии се чакат от едната страна на булеварда, а други линии от другата и ти не знаеш къде ще дойде рейса по-бързо и трябва да рискуваш, което е проблем най-вече събота и неделя, когато линиите са на доста по-рядко от делник. Иначе до Тримонциум май само от Прослав не може да се стигне мисля, всички други квартали имат връзка с центъра.

Ми напротив, ако визираш 26 и 37, 26 винаги идва по-бързо защото е с по къс маршрут повече коли и се знае, че всички вървят, освен това ако си с карта, винаги можеш да чакаш няколко рейса до гарата и после квото дойде. ;) И празникпак е така, 26 е на 20 минути през целия ден, 37 е на 34 минути, а вечер след 18 часа даже е на 40. ;)

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1283 on: 28.06.2020, 15:25:44 »
Ми напротив, ако визираш 26 и 37, 26 винаги идва по-бързо защото е с по къс маршрут повече коли и се знае, че всички вървят, освен това ако си с карта, винаги можеш да чакаш няколко рейса до гарата и после квото дойде. ;) И празникпак е така, 26 е на 20 минути през целия ден, 37 е на 34 минути, а вечер след 18 часа даже е на 40. ;)
И на други места също има подобни ситуации - в Кичука 7 и 27 за центъра също се чакат от различни страни, в Тракия за центъра 4, 9, 44 и 99 също, както и 10 и 29 за Смирненски... Въпреки че в Кичука 27 е доста по-редовна от 7, особено празник май. Също така забравих и от Тракия за Кичука 17 и 24, които и двете са сравнително нередовни и по разписанието, въпреки че 17 мисля, че е малко по-редовно  от 24.
« Last Edit: 28.06.2020, 15:31:43 by Bulgaria111 »

Offline pldbus

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1284 on: 28.06.2020, 16:39:28 »
Реално Смирненски и Тракия си имат най-добър транпорт, както и центъра разбира се, защото за навсъкъде си има директни автобуси, Кичука е добре около Никола Вапцаров, но това все пак е огромен кварнал и има райони където няма нищо друго освен 11 и 37, или само 1-цата, или има даже райони където никакви автобуси не минават и трябва доста да вървиш за да хванеш нещо. Кършияка горе долу бива, ако си в района на хотел Санкт Петербург, или около Панаира, Гагарин вече ако си във вътрешноста на квартала идват далече автобусите, Прослав е доста добре от към маршрути, Коматево няма разнообразие на линиите, но поне са редовни. Изгрев също е добре. Като цяло не е толкова зле положението, като изключим някои райони. Проблемът на сегашната схема е по-скоро че е неефективна, дават се много пари за обикаляне, което може да се намали, набляга се повече на количеството, а не на качеството и накрая и превозвачите и пътниците са недоволни. Логично би било да се направи изцяло нова схема, но това няма да стане сега, може би по-нататък ако мине транспорта изцяло в ръцете на общината, особено ако почнат и да мислят и за друг вид транспорт, освен автобусен, би могло да се направи нова схема, но засега това е само в сферата на мечтите. :D

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1285 on: 28.06.2020, 17:06:28 »
В Гагарин наистина е доста зле, през по-голямата част на квартала минава само 16 и то линия, която е само с щъркели.  Донякъде 7 и 27 също минават до Гагарин, само че и трите линии са за Кичука и хората, които са за Тракия примерно сигурно постоянно ходят доста пеш, за да чакат 4 или 9. В Кичука наистина не е много добре, там в някои райони минават само няколко автобуса и то се припокриват доста (например и 11, и 37 минават през центъра и площад Съединение, а за други райони няма нищо). Аз мисля, че в Тракия е най-добре, там даже на някои линии половината маршрут се припокрива с на някоя друга линия.

Offline pldbus

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1286 on: 28.06.2020, 17:11:01 »
Да, Тракия е най-добре, и най-вече района около Форума.

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1287 on: 28.06.2020, 18:27:47 »
А и освен това в Тракия по доста от линиите събота и неделя вървят 9 и 12 метрови автобуси, а в Кичука по повечето линии събота и неделя вървят щъркели, с изключение може би на 7 и 37.  ;)

Offline KillKill

• Напредващ
  • Враг на Автотранс
    • View Profile
« Reply #1288 on: Yesterday at 17:00:23 »
29 с новото разписание е попадение не се чака повече от 4-5 мин, но 93 пълна скръб, вчера го чаках 40 мин, ей така за експеримент да видя минава ли наистина през 20 мин.

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1289 on: Yesterday at 17:45:05 »
Линия 4 откъм разписание също мисля,че е зле, често се случва да се чака по 15 или 20 минути, според мен е добре да мине на 10 минути.

Offline lud_pi4

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1290 on: Today at 12:16:23 »
29 с новото разписание е попадение не се чака повече от 4-5 мин, но 93 пълна скръб, вчера го чаках 40 мин, ей така за експеримент да видя минава ли наистина през 20 мин.

По разсписание са на 10 минути, а курса е смъкнат на 45 минути в посока. :)

Offline Bulgaria111

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1291 on: Today at 14:00:28 »
93 е доста нарядко, ама на 21 пък често се движат няколко автобуса подред.  ;)