Author Topic: Информация за метрото  (Read 126032 times)

Offline mlk

• Защо пиша толкова много?
    • ICQ Messenger - 110536592
    • View Profile
    • Email
Re: Информация за метрото
« Reply #960 on: 15.02.2019, 18:33:51 »
Като стана дума за юбилеи, има ли форумец който да е присъствал на откриването на Софийското метро? Или поне да се е возил в деня на откриването? Моето запознанство с нашето метро се състоя половин година след това. От октомври 1998 до пролетта на 2002 г. сме живяли до Трета градска и тогава за първи път отидох до Вардар, слязох в метрото и този страхотен мирис, познат от детството :rolleyes:
Може да се каже че съм от първите, като се има предвид колко години са изминали оттогава.

Аз се возих няколко минути след откриването. Беше добър повод да излезем по-рано от училище, за да го тестваме :)

Offline IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #961 on: 15.02.2019, 19:13:34 »
Аз също бях на откриването, на станция Западен парк. Малко след като Мафиянски и Лужков се изнесоха, пуснаха хората да се возят, бях сред първите....
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline CKD

• --=БМ-РК=--
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #962 on: 16.02.2019, 21:10:32 »
И аз бях сред първите от Западен парк.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #963 on: 16.02.2019, 22:42:24 »
Бях на урок по пиано в Читалище "Искра" на трамвайната спирка до станция Вардар... След урока се повозихме и както съм писал и по-рано, беше голям контрастът с Софията 70 по 8-цата, с която се возих на прибиране после....