Author Topic: Черна хроника на МГТ  (Read 61130 times)

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
Re: Черна хроника на МГТ
« Reply #280 on: 27.02.2018, 17:10:42 »
Това няма ли го сега?

Е нали съм написал какво се прави.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline GANZ

• Маниак
    • View Profile
« Reply #281 on: 11.08.2018, 15:03:49 »
Днес, около 11:20ч., в района на Лъвов мост е починала Валя, управлявала тролейбус по 6-та линия, известна още като „Малката”. Спира на спирката, в посока Сточна гара, но не е успяла да отвори вратите. Светла й памет!

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #282 on: 11.08.2018, 19:08:03 »
Светла й памет!
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline N_D

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #283 on: 11.08.2018, 21:02:09 »
Колко години е работила на тролея? Питам,защото имам съмнения,че дългогодишната работа на тролей и трамвай не е безопасна за здравето.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Вярвай в себе си, другото е второстепенно
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #284 on: 11.08.2018, 21:05:51 »
В последните близо три години не е била шофьор.
SOFIATRANSPORT транспортна база данни - Любителски страници и информация за обществения транспорт в София
Все още не сме професионалисти, но големите неща започват с една малка крачка

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #285 on: 11.08.2018, 22:18:17 »
Странно никаде нищо не пише . Не мога да повярвам.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #286 on: 11.08.2018, 22:25:54 »
Странно никъде нищо не пише . Не мога да повярвам.

https://www.vesti.bg/bulgaria/incidenti/zhena-vodach-na-trolej-pochina-v-sofiia-6085393
=============================================================

Почивай в мир.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #287 on: 11.08.2018, 22:50:47 »
Да аз погледнах на блиц набързо бях в движение и там не видях нищо. Иначе ми каза Емо от форума тук че се качи за няколко спирки и направо ме стресна. То е ясно че няма за какво да ме лъже за такова нещо де . Ужас  :( :(
« Last Edit: 11.08.2018, 22:53:49 by georgi64 »

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #288 on: 11.08.2018, 22:57:05 »
В последните близо три години не е била шофьор.

Беше диспечерка на ВДП в "Надежда"  Подавала ми е пътните листове през гишето съвсем до скоро.  :( :(

Offline wiNt

• Маниак
  • !<9060>!
    • View Profile
« Reply #289 on: 11.08.2018, 23:11:10 »
Всички тези хора (назад по темата) си отиват в следствие на стреса - ако и тук се окаже инфаркт е ясна работата и повдига доста въпроси за условията на труд (за кой ли път). Фактът, че в такъв момент е успяла да овладее и спре тролейбуса говори за изключителен професионализъм. Светла памет.

Offline N_D

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #290 on: 12.08.2018, 14:02:10 »
Автобъусните водачи също имат стрес,но при тролеи и трамваи има силно магнитно поле,което се отразява върху сърдечната система.Според инспекторите е 100% безопасно,но ако направят статистика на заболяванията на тези работници резултатите ще са различни.(мое мнение)

Offline bdz43r

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #291 on: 12.08.2018, 14:42:31 »
Полетата около домашните електроуреди и по тротоарите от минаващите отдолу кабели са много по-силни от тези в тролей, трамвай или влак.
Дори да се направи такава статистика, тя няма как да покаже убедителни резултати, че работата в електротранспорта е повече или по-малко вредна.
Когато сърдечно-съдовите заболявания са водеща причина за смъртност и общественото здравеопазване е пълен провал, последното място, където може да се търси проблема е в магнитното поле в тролея. Да не говорим, че и земята има магнитно поле и то е навсякъде и обикновено, дори в трамвай и тролей е по-силно от всички останали.

Offline N_D

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #292 on: 12.08.2018, 15:21:14 »
Става въпрос за 600 до 1000v прав ток.Дом ел уреди работят с променлив ток, както и промишлени машини.

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #293 on: 12.08.2018, 15:58:43 »
Магнитното поле зависи от много неща, но не и от напрежението. Постоянния ток създава и постоянно магнитно поле, същото, като естественото такова на земята, а то преобладава навсякъде, освен вътре в силовото оборудване на тролея и в непосредствена близост до него. Въпросното оборудване пък не е в кабината на водача, нито до нея, а на покрива. В този смисъл, живеещите на първия етаж до тротоар с кабел за високо напрежение под него също са застрашени, пък познавам много такива, които са си живи и здрави, нищо че на 5 метра от леглото им минават кабели за 110 000V, захранващи половин София. А и аз самия работя в електрически локомотив, имам наблюдения върху колегите си и не забелязвам увеличена смъртност по причини различни от стрес, алкохол или масовите хронични заболявания.
Както и да е, ако си решил, че в тролея има някакви вредни полета с решаващо значение за продължителността на живота, едва ли ще се намери сила на земята да те разубеди.

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #294 on: 12.08.2018, 16:12:03 »
Става въпрос за 600 до 1000v прав ток.Дом ел уреди работят с променлив ток, както и промишлени машини.
Я се замисли за предавателят на ДВ и СВ във Вакарел. Трябва да е измряло всичко живо. Едно излъчване на тоя обхват е стотици киловати.
Проблемът е в стресът на улицата и навярно смените.
Токът се мери в ампери. Напрежението се мери във волтове. Напрежението е силата, която предизвика тока. Той е количеството токоносители (за метал електрони), които се движат под въздействие на напрежение.
Постоянния ток създава постоянно магнитно поле, което е аналогично на постоянен магнит. Това е най-безопасното поле. По-опасни са променливите и високочестотни - например микровълнови излъчвания в сантиметровия обхват като радари

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk
« Last Edit: 12.08.2018, 16:18:30 by ooleg »