Author Topic: Въпрос за скоростта на влаковете в градска среда  (Read 860 times)

Offline Petar

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
Привет на всички! Много се радвам, че успях да намеря този форум!
Обръщам се към вас с въпрос за скоростта на влаковете в градска среда:
Каква е горната граница на скоростта на влак, когато той навлезе в пределите на града? Има ли разлика между този лимит при нормалните и скоростните влакове?
Запитването ми е във връзка с курсов проект, който започнах. Става дума за проектиране на обект отстоящ на 800 м от жп гара, а скоростта на преминаващите влакове на това място ми е нужно, за да изчисля времето за възприятие, с което разполагат пътниците. Също така се опитвам да разбера на какво разстояние от гарата влаковете ползват звукови сигнали.
Не ми е нужна статистика с академична точност - закръглени стойности или дори предположения по лична преценка пак биха ми били от полза.
Благодаря ви предварително!
« Last Edit: 11.03.2013, 17:48:44 by Petar »

Offline KRAKOMOBILA

• Moderator
  • Нямам спирка
    • View Profile
Поне в България не съм запознат да има ограничения на скоростта заради населено място. Скоростта се ограничава по железен път и ако той позволява висока скорост - няма значение дали е населено или извън населено място. При по-висока скорост просо се слагат подлези, надлези и заграждения. В София примерно скоростта между Подуене и Искър е 125 км/ч - което си е в града. В Пловдив също има трасе за 130 км/ч в града.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline Petar

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
Благодаря за отговора!
В такъв случай ще приема, че при скорост 125-130 км/ч спирачният път на една пътническа композиция вече е започнал при точка на 800 метра от гарата. Да приемем, че в този момент скоростта е намаляла до около 60-80 км/ч?
Остава и въпросът за звуковата сигнализация. Успях да намеря малко инфо, според което сигнализация се ползва на около четвърт миля (400 м) от препятствие/спирка. В България така ли е?