Author Topic: Трамвайно трасе по Граф Игнатиев  (Read 32971 times)

Offline Ilian

• Маниак
    • View Profile
    • Сервиз за лаптопи
Re: Трамвайно трасе по Граф Игнатиев
« Reply #340 on: 22.10.2018, 22:25:16 »
Не трябвало да се преекспонира преди избори. Да не нарушим нечие спокойствие. Жестоко!  :crazy:

Я си представи че заради сигнал на будни граждански организации ремонтът бъде замразен или още по-лошо, всички релси се наложи да бъдат разбити и да се положат наново с изолация от правилната фирма? Тогава ще коментираш по друг начин сигурно.
Брат, кое е по-лошото? Нещо осрано да се преправи?
Крайният срок на ремонта така или иначе не е спазен. Негативи от това търпя лично, защото живея в един от кварталите с нарушено транспортно обслужване. Но това не може да повлияе на мнението ми.

Offline Ilian

• Маниак
    • View Profile
    • Сервиз за лаптопи
« Reply #341 on: 22.10.2018, 22:33:02 »
Не се пише "трамвайте", а "трамваите"!
Не мога да разбера тая масова психоза с "Й" как се появи! Аз докато съм учил никой не е бъркал тези две букви.
Това е положението. Тролът 20 години учи и не е усвоил правописа, а ти искаш да вярва на юпитата.

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #342 on: 23.10.2018, 02:12:36 »
Нещо осрано да се преправи?
Крайният срок на ремонта така или иначе не е спазен.

Защо да е осрано? До сега видяхме само зле поставени плочки. Трамвайното трасе ще го видим като го пуснат в експлоатация. Имах предвид, че едно активно мероприятие по блокиране на ремонта може да бъде много по-негативно от това да се довърши със започнатите материали. Ако има ощетени, те могат да бъдат възмездени в съда. За целта обаче първо трябва да се жалват, и то не по телевизията, а официално. Само че те не искат - проектанта се отказал забележете доброволно, втория в търга не се обажда изобщо. Само смърфовете са надали вой. Ощетени така и не видях - общината стана ясно ще плати само поръчаното, разлики в цената се поемат от изпълнителя, цената си остава фиксирана. Единствения ощетен е австрийската фирма, която остава с пръст в устата и рекламните им лица в София. За тях не ми е тъжно, като им гледам годишния оборот ще преживеят че не са успели да лапнат поръчка за Графа.
« Last Edit: 23.10.2018, 02:15:45 by fafan »

Offline gsb_audifen

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #343 on: 23.10.2018, 09:55:11 »
Не се пише "трамвайте", а "трамваите"!
Не мога да разбера тая масова психоза с "Й" как се появи! Аз докато съм учил никой не е бъркал тези две букви.
Това е положението. Тролът 20 години учи и не е усвоил правописа, а ти искаш да вярва на юпитата.

Първо - всеки допуска понякога правописни грешки, а аз винаги съм бил отличник с много учене, а не с преписване. Имам отлична диплома и за висше образование, като завърших 2ри по успех в ТУ в най-трудната специалност там. След това имам едни 10 г трудовстаж по специалността, като съм работил на машини в по-голямата част от времето. Така че не ми говорете кое как се пише, важно е съдържанието, не някоя сбъркана буква.

Второ - ако се срещнем очи в очи, може да се окаже, че тролът е доста истински, че е потренирал това онова и хейтърчето да хукне да бяга, така че по-кротко с определенията.

Трето - положението е такова - краде се, хората са малоумни на 90%, некъдърни на 90%, крадливи на 90%. Не само у нас. Просто в западните демокрации допреди наплива на бежанци ги държаха под строг контрол, а тук на Черноморието си показваха истинските лице - пиянство, оргии и простотии.

И последно - до месец нещата ще са забравени, както се мълчи и за калпавите криви на бул. България. Не трябва да се мълчи, но сега моментът е такъв, че всичко има политическа а не практическа окраска.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #344 on: 23.10.2018, 10:02:05 »
Хайде ако обичаш да си прибереш мускулите в джоба. Това какво и с колко си завършил няма абсолютно никакво значение.
Във писанията ти струи серозна любов към СО. Не са виновни другите че такова внушение издава написаното. Докато стоим заровени с глава в пясъка и неглижираме проблемите няма да мръднем и на милиметър от проблемите си. В София те не са малко и всеки дребен на пръв поглед проблем е важен, защото е част от по-голям такъв.
« Last Edit: 23.10.2018, 10:06:31 by RADOCVET »

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #345 on: 23.10.2018, 10:10:03 »
Не съм експерт , а обикновен данъкоплатец !
След като имаме отстранен участник заради предложения от него материал , а в последствие изменение на поръчката в полза на същият този материал води до сериозни съмнения в мен ! Не ме интересуват качествата на материалите за да усетя вонята на нагласена поръчка ! Не разбирам защо все още прокуратурата не се е заела със случая !

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #346 on: 23.10.2018, 10:30:58 »
Не съм експерт , а обикновен данъкоплатец !
След като имаме отстранен участник заради предложения от него материал , а в последствие изменение на поръчката в полза на същият този материал води до сериозни съмнения в мен ! Не ме интересуват качествата на материалите за да усетя вонята на нагласена поръчка ! Не разбирам защо все още прокуратурата не се е заела със случая !

Eeeee! Разгеле! Един най-сетне да разбере за какво се ядосвам две страници подред в тази тема! Благодаря ти, stankos!
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline gsb_audifen

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #347 on: 23.10.2018, 10:44:01 »
И като се ядосваш - каква полза?  Ще идеш ли да се кандидатираш за павьор и да вземеш да наредиш плочките качествено? Ще играеш ли на търг и да доставиш материали каквито трябва - НЕ! Не и не! Тука сте се събрали да си чешете езиците.  Има 2-3 ма които предлагат качествена информация и не може да се чуе нищо от техните думи, заради вашето нескопосно вайкане. Мен ме интересува тяхното мнение, не на недорасли младежи, дето нямат ни трудов стаж, нто нещо смислено предлагат, само мрънкят за щяло и нещяло и имат огромни претенции.

Трябва да се ядосват най-вече европейските данъкоплатци, защото нищо от това не е свършено с наши пари - забравете тая мантра, никакви даници не плащаме тук. Ако плащахме данъци като за столица - в София щяха да живеят 100 000, а не 2 милиона.

И освен това 300 пъти се повтори, че поръчката за първите изолатори е нагласена, за да спечели определена фирма. Сега изядоха дървото и пак сте недоволни.

РС Мускули нямам, та да ги крия в джоба, имам акъл и можене на това-онова :)
« Last Edit: 23.10.2018, 10:47:35 by gsb_audifen »

Offline gsb_audifen

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #348 on: 23.10.2018, 11:01:35 »
Хайде ако обичаш да си прибереш мускулите в джоба. Това какво и с колко си завършил няма абсолютно никакво значение.
Във писанията ти струи серозна любов към СО. Не са виновни другите че такова внушение издава написаното. Докато стоим заровени с глава в пясъка и неглижираме проблемите няма да мръднем и на милиметър от проблемите си. В София те не са малко и всеки дребен на пръв поглед проблем е важен, защото е част от по-голям такъв.

Аз съм от хората, които си държат колата на платен паркинг и се возя на ГТ. И да - имам сериозни основания да смятам, че в общината се върши работа, къде по-зле, къде по-добре. Проблемите се решават с работа, не с вой по форуми и медии. Като искате да решавате проблемите - кандидатирате се на местните избори и действате.

Вие какво си мислите - че тея там не знаят и не виждат кое как е - и знаят, и виждат и правят каквото могат, каквото решат или каквото трябва. Зависи откъде играе тоягата.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #349 on: 23.10.2018, 11:04:10 »
Искам да ми коментираш по същество и конкретно, нарушен ли е законът (ЗОП) при избора на изпълнител и последвалата подмяна на един от основните материали за строителство?
Едва ли ще го направиш - не ти е изгодно. Не за това си тук...

А на всичко останало, което си излял в предходния пост - не е нужно да си експерт, за да познаваш закона и да следиш дали той се спазва. Заради масовото овчедушие на българина и доверие, че тези горе са "експерти" и "професионалисти" и "знаят какво правят" сме на това дередже да няма контрол, да се краде безобразно и да се строи некачествено.

Само още един пример от вчера - д-р Дечо Дечев, шеф на НЗОК, каза по БНТ - "Частни фондове източват касата". Водещата: "Е кажете кои". Дечев: "Няма!"; Водеща: "Е кажете ги, де"; Дечев: "И да ги кажа, какво? То няма eефект...". Водеща: "А мерки ще предприемете ли?" Дечев: "Не. Защо да предприемам мерки..."

Само това трябва да е достатъчно прокуратурата (ако имахме такава) да влезе в НЗОК и да разследва тези думи, идващи от нейния шеф, а хората да са на улицата!

Та, радвай се, че все пак има няколко будни младежа, които изобличават лъжите и грешките на великото софийско управление, за да може поне малко хората да не забравят, че са граждани, а не животни. Гражданите са управлението, а животните - тях ги експлоатират, а накрая дори и ги убиват...  :help:
« Last Edit: 23.10.2018, 11:23:44 by viktorlc »

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #350 on: 23.10.2018, 11:04:40 »
Гражданското общество трябва да бъде коректив на властта, а не да заема мястото ѝ. Не съм казал че СО не върши нищо, но напоследък толкова скандали забърка че това започна да бие на очи.

Offline gsb_audifen

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #351 on: 23.10.2018, 11:46:06 »
Какво гражданско общество бе драги? Няма такова! Гражданско общество значи, като видиш някой да си хвърля боклука на улицата да му доведеш веднага инспектор да го глоби. Като видиш някой да се заяжда с контрольорите в ГТ - да им помогнеш.

А не да дуднеш по форумите. Е аз правя тея неща. 5-6 младежи от СС не са гражданско общество, а заблудени хористи. Каква информация имат те. Защо си мислите, че това което излиза в медиите е баш вярното. Дирижират се нещата. Документи всеки може да развява колкото си иска. Докато няма нищо в съда - отстъдено или повдигнати обвинения - няма нищо доказано.

Offline gsb_audifen

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #353 on: 23.10.2018, 12:10:14 »
И - това е лесно достъпна информация, не съм вносител на елементи за тротоари и трамвайни релсови трасета, нямам никакви връзки в и със СО, нито имам изгода да защитавам някого :)

И аз искам да се возя на МАНН, а не на Ютонг - ама това е положението. Реалността е такава. И много малко неща може да се променят.
« Last Edit: 23.10.2018, 12:28:24 by gsb_audifen »

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #354 on: 23.10.2018, 12:26:56 »
Смият факт, че някакви части от София и околностите нямат канализация, нито опит за прекарване на такава през годините, нито пътна инфраструктура е показателен за СО от какви принципи се води.
Ето например Горубляне е един такъв антиквартал на София, който е без канализация, без пътища, нищо че е свит в близост до трамвайни линии (ако броим 23 и незавършеното му трасе изобщо за трамвай) , няколко знакови метростанции и Да, уж обслужван от няколко автобусни линии.
На практика стои като една бариера, в която нито могат да влязат нормално коли - от Цариградско или Околовръстното, нито да излязат.
И това си седи с години.

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #355 on: 23.10.2018, 12:35:06 »
Какво обръщате внимание на профил с 5 мнения на кръст за пет години регистрация, който изведнъж се активизира покрай медийната кампания срещу безобразията на СО спрямо ремонта на Графа и прескъпия експеримент на СО с електробусите - справка последните му мнения.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #356 on: 23.10.2018, 12:58:33 »
Първо - всеки допуска понякога правописни грешки, а аз винаги съм бил отличник с много учене, а не с преписване. Имам отлична диплома и за висше образование, като завърших 2ри по успех в ТУ в най-трудната специалност там. След това имам едни 10 г трудовстаж по специалността, като съм работил на машини в по-голямата част от времето. Така че не ми говорете кое как се пише, важно е съдържанието, не някоя сбъркана буква.

Аз не знам, всъщност коя е най-трудната специалност в ТУ-София. Какво си учил?

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #357 on: 23.10.2018, 13:00:31 »

Аз не знам, всъщност коя е най-трудната специалност в ТУ-София. Какво си учил?

Виж мнението ми по-горе и недей дава храна.  :)

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #358 on: 23.10.2018, 13:36:25 »
Не разбирам защо все още прокуратурата не се е заела със случая !

И аз това не разбирам. Може би защото престъпление няма.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #359 on: 23.10.2018, 13:46:18 »
 :fan: Хвала!

P.S. - Тролът току-що изтри цялата налична информация от сайта http://quattro-bg.com/ . Навсякъде пише "профилактика".
« Last Edit: 23.10.2018, 14:04:50 by viktorlc »