Author Topic: Трамвайно трасе по Граф Игнатиев  (Read 32989 times)

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
Re: Трамвайно трасе по Граф Игнатиев
« Reply #360 on: 23.10.2018, 14:16:37 »
Има и нещо общо с фирмата Фистокомерс, която 2014г. печели търг за доставка на канцеларски материали в ЦГМ за 160 000 лв., което още повече става съмнително.

http://www.aop.bg/case2.php?mode=show_doc&doc_id=640298&newver=2

« Last Edit: 21.11.2018, 12:14:55 by Dragon »
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline fafan

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #361 on: 23.10.2018, 14:28:30 »
Искам да ми коментираш по същество и конкретно, нарушен ли е законът (ЗОП) при избора на изпълнител и последвалата подмяна на един от основните материали за строителство?

С удоволоствие ще коментирам по същество теми, които са от естеството на форума. Правната страна ще се коментира в съда. Лично според мен не е нарушен. За да има нарушение трябва да има субект на правонарушението и мотив за престъплението. И двете неща тук не се забелязват. Моя съвет: не се подлъгвайте по наивния стил на спасителите и не превръщайте всичко в боза. Законите не се четат дословно, а се интерпретират.

Във връзка с горното ето какво казва политическия любимец на доста от форумните участници Софиянски, защото съвсем я обърнахте темата на политическо стъргало:

http://epicenter.bg/article/Sofiyanski--Tryabva-da-premahnat-tramvaya-ot--Graf-Ignatiev-/165265/2/0

Според него трамвая трябвало да се махне от Графа. Добре че не е вече в общината, че тогава още едно трасе щяхме да го видим как си заминава.

Ако си спомняте и Софиянски беше набеден че е свършил големи далавери. Всички дела обаче завършиха с оправдателна присъда - основния мотив на съда беше, че решенията са взимани от колективен орган (СОС тогава), както е и сегашния конкретен случай (експертен съвет), и че не се открива мотив, който предполага лично облагодетелстване (и в сегашния случай не забелязвам такова, поне няма представени доказателства в тази насока). С това предлагам да затворим юридическите спорове за да не принизяваме форума до политическо стъргало и кофа за оплюване на общината, в каквото са го превърнали спасителите другия форум.

Да се концентрираме върху параметрите на трасето.
« Last Edit: 23.10.2018, 14:31:02 by fafan »

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #362 on: 23.10.2018, 14:35:02 »
https://www.facebook.com/gsb.audifen/likes?lst=870175320%3A100002208276289%3A1540285385

http://quattro-bg.com/%D0%B7%D0%B0%20%D0%BD%D0%B0%D1%81

Поредното съдържателно изказване по съществото на темата - с факти и числа и аргументи. Браво!!!
Не очаквах да паднете толкова ниско, затова бързичко записах този дискусия - като нагледен пример за навременни и точни действия на един партиен НПО активист, подкрепян от администацията на форума! Както и на всички негови поддръжници.

(Благуне, това е по твой адрес, да видиш какво другите мислят за хората, с които си се събрал).

Offline Ilian

• Маниак
    • View Profile
    • Сервиз за лаптопи
« Reply #363 on: 23.10.2018, 14:37:00 »
Първо - всеки допуска понякога правописни грешки, а аз винаги съм бил отличник с много учене, а не с преписване. Имам отлична диплома и за висше образование, като завърших 2ри по успех в ТУ в най-трудната специалност там. След това имам едни 10 г трудовстаж по специалността, като съм работил на машини в по-голямата част от времето. Така че не ми говорете кое как се пише, важно е съдържанието, не някоя сбъркана буква.

Второ - ако се срещнем очи в очи, може да се окаже, че тролът е доста истински, че е потренирал това онова и хейтърчето да хукне да бяга, така че по-кротко с определенията.

Много забавна творба! Бях сигурен, че някой доста по-зелен от "хейтърчето" я е писал. Оказа се вярно.
Някои от нас са живяли по времето, когато се прилагаше сила срещу всички с мнение различно от това на управляващите. Хем си млад, хем тази идеология ти е присърце. Лошо.

И да, по-сериозният ти проблем наистина е в съдържанието.

Политическият фанатизъм не е много по-различен от футболния. За съжаление и двата вида са деструктивни.

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #364 on: 23.10.2018, 15:39:15 »
https://www.facebook.com/gsb.audifen/likes?lst=870175320%3A100002208276289%3A1540285385

Поредното съдържателно изказване по съществото на темата - с факти и числа и аргументи. Браво!!!
Не очаквах да паднете толкова ниско, затова бързичко записах този дискусия - като нагледен пример за навременни и точни действия на един партиен НПО активист, подкрепян от администацията на форума! Както и на всички негови поддръжници.

(Благуне, това е по твой адрес, да видиш какво другите мислят за хората, с които си се събрал).

Аз не те разбирам. Би ли пояснил!

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #365 on: 23.10.2018, 16:11:13 »

Аз не те разбирам. Би ли пояснил!

Ще поясня, разбира се.

Има един форум. Единствената цел е публикуването на информация и дискутирането на теми свързани главно с Градския транспорт в София. (това е цитат, не е моя мисъл).

Та в този форум се води дискусия за ремонтите на трамвайно трасе. Един потребител иска да води цивилизован диалог, като предлага Виктор Чаушев да представи информация, факти и данни какво и как се е случило.

Вместо това същият този Виктор Чаушев с няколко последователни поста изсипва куп общи приказки без никакви факти и аргументи, като в заключение, понеже не може да измисли по долно и непочтенно за един форум,  изсипва и личната страница на въпросния потребител.
Разбира се всичко това е умело поддържано от администратора на форума - Драгон, който пък от известно време ми отказва да премахне израз на явна омраза от подписа на един друг потребител (но това е друга тема).

А ако питаш за партийния НПО активист - Виктор - мога да илюстрирам с един pdf документ от личния му предизборен сайт (отдавна затворен, но това не значи че преди това не е свалено интересната част от него). Собственоръчно написани цели и задачи, заедно с методите за постигането им.

Ако в един инженерен проект някой нещо е сгрешил, той си носи съответната отговорност. Архитект, проектант, строител, надзор и т.н. В инженерните задачи това се открива изключително лесно и е еднозначно доказуемо. 2+2 е винаги 4, а не колкото каже Виктор, Спаси София или администратора. Задачата на отговорния за това зам. кмет е да наложи съответните наказания, след като стане ясно кой какво е сгрешил. Да се вика: оставка и предател е израз единствено на политически популизъм, а пък такива хора аз ненавиждам, поради вредите за обществото, което те ежедневно нанасят, разбира се умело прикрити зад благовидните си намерения.
« Last Edit: 23.10.2018, 16:14:03 by mitko08888 »

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #366 on: 23.10.2018, 16:18:18 »
Не разбирам защо все още прокуратурата не се е заела със случая !

И аз това не разбирам. Може би защото престъпление няма.

Вие вероятно сте съдия запознат с всички детайли по случая ?

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #367 on: 23.10.2018, 16:42:12 »
По принцип съм съгласен , с тая разлика, че на СО вяра по принцип не може да се има, което напоследък тя доказва ежемесечно по многобройни начини.
Ще дам един дребен пример извън трамвайното трасе по Графа - през това лято СО изпльоска едно кръгово в Драгалевци срещу детската градина - ни в клин - ни в ръкав. В същото време при Горубляне на Околовръстното има един идитски светофар на идиотско кръстовище. Снощи ми казаха, че въпросния светофар е направил такова задръстване през цяло Горубляне, че единицата и тройката автобуси са висели срещу Тойота на Цариградско 30 минути без да помръднат надолу към Горубляне и пътниците са се пекли в автобуситв без прозорци и климатик, докато накрая шофьорът е пуснал пътниците да слязат и те пеш са се продвижили нататък по колоната от автомобили където са се качили на заклещени по-напред автобуси в задръстването (напр. А4) и са се придвижили изпреварвайки 1-цата и 3-ката по Цариградско. Та там при Горубляне и Околовръстното има място за кръгово, което няма кой да изгради.

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #368 on: 23.10.2018, 16:59:18 »
ooleg, за примерите, които даваш (а има и още много такива), си има точно и ясно отговорни хора - които са на заплата в съответните служби на общината. За едно кръгово, или един светофар, гарантирам ти че кметицата или зам. кметът нямат абсолютно никакво отношение. Има си отговорни експерти, някой е предложил, друг е обосновал / доказал че е необходимо, чак тогава някой горе в дясно на техните становища пише: утвърждавам. Но отговорността за некъдърната работа на съответните експерти на най-различно ниво си е тяхна. Както и на преките им началници.
Кмет и зам. кмет определят политики: до колко да се развива метро, електро транспорт, подземни автомобилни трасета или подземни пешеходни подлези вместо зелени площи. Но и това те правят на базата на мнения и становища на съответните специалисти под тях, както и под натиска на улицата и избирателите. И тук започва корупцията - вес ще се намери "специалист" да доказва колко е прав за да добави някой лев към ненаситно алчната си душица. И друг който иска това да е за него. И за да стане това се дава нагоре, и тъпче надолу. Ако си най-отгоре ти е все тая - който и да е изпълнителя, все ще се отчете както трябва (не е задължително да е в пари). Но в тези надолу все ще се намират хора, които са некъдърни, но ще продадат и майка си за 100 лв, за кола или апартамент.

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #369 on: 23.10.2018, 17:11:07 »
бла бла...
Освен клевети, друго не виждам. Методите ти в стил - Блиц, ПИК, ТруП и 24 чаши няма да помогнат. Аз не крия нищо, заставам зад всяка една моя дума и мога да обясня конкретно и членоразделно защо съм я казал и в контекста на какво. За разлика от всички вие, които се активирате само когато СО направи гаф и бъде изтипосано в медиите.
А самият факт, че защитаваш конкретен доказан трол е показателен, че сте от един отбор. Някак си логиката натам тика.
Едва ли ще дадете логично обяснение за закононарушението, за което е сезирана ОЛАФ. Но ще изговорите още хиляди редове текст, който да остави впечатление у четящите, че същината на проблема е в производителя и характеристиките на подложката, а това не е вярно!
Много е важно, за да се отхвърлят всички обвинения от т.нар от теб "НПО активисти", СО да предостави информация кога е доставена вложената подложка на ул. Граф Игнатиев, за да разсее барем съмнението, че просто са намерили място на вече доставена подложка, изпаднала от някъде другаде.
А за закононарушението дума ще има ОЛАФ. И те ще преценят дали да платят ремонта на Граф Игнатиев или той ще бъде платен от бюджета на СО, защото някой е решил да прескочи ЗОП. Но фактите са си факти - чл. 116 изрично забранява това, което администрацията на СО и т.нар. "Експертен съвет" е сътворил.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #370 on: 23.10.2018, 17:24:15 »
По коя обществена поръчка СО е доставяла подложка? Че очакваш "СО да предостави информация кога е доставена вложената подложка на ул. Граф Игнатиев".
Какъвто и да е материал (подложка) се придружава със сертификат - от производител и/или от сертифицирана лаборатория и т.н. Нали си вътрешен в общината - покажи документите, да видим всички, въпросната подложка отговаря ли или не на изисканите параметри, качество и произход. Пък след това покажи утвърден работен проект да видим дали въпросната подложка отговаря на проекта или не. Чак след това можеш да търсиш дали няма изменения на проекта (което е точно и ясно казано че е възможно, това се прави при всеки строеж, и в закона е разписан точно какъв е реда за изменения на един работен проект). Пък чак тогава да вдигаш шум и да искаш оставки. (Въпреки че нормалното е да търсиш отговорните за това хора).

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #371 on: 23.10.2018, 17:30:18 »
бла бла...
За разлика от всички вие, които се активирате само когато СО направи гаф и бъде изтипосано в медиите.

Забравих: Аз се активирам с многословно писане, когато ми писне от СС с техните измислени акции. Имат си цяла секция в един раздел на един друг форум, там те си го администрират, там никой не им противоречи ...

Ама ако знаеш колко си елементарен с този имислен от тебе отбор...

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #372 on: 23.10.2018, 17:36:18 »
Градовете, които не са "София" и няма нито "СС", нито "СВр (Спаси Враца)", нито "СГ Спаси Граброво", нито "СК - Спаси Казанлък", нито ..... са я втасали и превтасали, че да вменяваме чак толкова големи вини на "СС"! Даже може да се твърди обратното!

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #373 on: 23.10.2018, 17:49:38 »
Градовете, които не са "София" и няма нито "СС", нито "СВр (Спаси Враца)", нито "СГ Спаси Граброво", нито "СК - Спаси Казанлък", нито ..... са я втасали и превтасали, че да вменяваме чак толкова големи вини на "СС"! Даже може да се твърди обратното!

Чак толкова големи вини - не. ББ ги отряза много добре при рязането на една лентичка, което те отново искаха да провалят.

Но: глупостите с бус лентите, новата "информацията" в метрото, това че спират и нанасят вреди на всички софиянци със шумотевицата около Графа - това са си тяхно. Както и че заради техните шумотевици остават още куп неща, с които никой не се бори, защото трябва да се обяснява на СС.

ПС: Между другото, те започнаха като Спаси метрото. След това станаха Спаси София. След това започнаха проекта Спаси България, но добре че там тотално се ос..ха, иначе и други градове щяха да пропищят от тях.
« Last Edit: 23.10.2018, 17:53:05 by mitko08888 »

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
« Reply #374 on: 23.10.2018, 17:58:14 »
Учудващо е как някои хора толкова са свикнали със заобикалящата ги кочина, че продължават да искат още и още от нея, ако че и скрито (надявам се) осъзнават, че може да бъде по-добре. Някакъв много мазохистичен вид Стокхолмски Синдром ще да е явно.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #375 on: 23.10.2018, 17:59:46 »
Извън конкретния казус ! Нормално е , когато опозицията спи или е в съглашение с управляващите да се появят организации като Спаси София , които да се явяват коректив ! Най-нормалното нещо е гражданите да изискват от администрацията да си върши работата и то да я върши качествено !

Offline ooleg

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #376 on: 23.10.2018, 18:07:21 »
Пробвах аз да предлагам едни уж много добри неща за едни общини (Хасково и Димитровград), за които получих потупване по рамото в един емейл и съжалението, че няма пари. Хванах се да пиша с една зам. министърка дето менажира парите по "РР (Региони в растеж) и като се понаместиха нещата се видя, че всъщност няма желание, а липсата на пари е оправдание.
Така, че не вярвам и в Столичното общинско желание да се работи по разни такива ми ти неща, като да се прокарват железа през някакви плочици... ама просто няма на къде! Не отива да се разпишеш като оцапал софийската история на 100%, макар да е много примамлив крайния резултат.
А що се отнася като цяло за инфраструктурата - принципа им е с триста европейски зора да се прекара нещо голямо, от което да излиат забравени от бога разклонения. Прилича на една огромна тръба за вода с диаметър един метър, от която излизат разклонения като набучена със сламки. Трамвайната мрежа няма това "щастие", там все още се виждат следите от кметовете на София, от времето когато сегашната кметица не е била родена, както и Софиянски. Вместо да се компенсира това изоставане, то се възпроизвеждат скандали.
Просто ми е гадно, че някакви кметове от преди един век са свършили повече, отколкото може да свърши с Фандъкова за толкова години при положение, че пачките с евро и се изсипват от тръбата ЕС директно в бюджета.
Басирам се, че ако пропорционално мен ме финансира с толкова ЕС ще имам един прекрасен парк в Драгалевци, с разположен палат в средата, който ще наричам свой дом.

Offline mitko08888

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #377 on: 23.10.2018, 18:12:27 »
Извън конкретния казус ! Нормално е , когато опозицията спи или е в съглашение с управляващите да се появят организации като Спаси София , които да се явяват коректив ! Най-нормалното нещо е гражданите да изискват от администрацията да си върши работата и то да я върши качествено !
Това никой не го отрича. Но СС не са гражданите. А са няколко "гражданина". Може би си имат и доста поддръжници. Ама има и доста които не сме съгласни с техните действия.

Дадох два приключили примера - нито оправиха информацията в метрото, а само я разсипаха още повече и то за лична облага, нито оправиха транспорта с бус лентите. Ще видим и развитието на третия (от горния ми пост) - за сега виждам само че спъват и бавят завършването на ремонта по Графа. За предишните два примера има десетки страници и тук, в този форум, сега - пак. Аман от спасители ...

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #378 on: 23.10.2018, 18:25:10 »
Може ли троловете да получат по една почивка, за да не се налага да четем партийни мантри във форума? Мисля, че достатъчно пъти нарушиха точки 1, 3 и 12 от правилата.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #379 on: 23.10.2018, 18:27:35 »
Ами, НЕ ! Колкото и креслива да е една или няколко организации не могат да стопират или бавят ремонта ! Това го правят некадърни или крадливи чиновници..., а може би и двете !