Author Topic: Шабла  (Read 2353 times)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Шабла
« on: 07.07.2013, 13:19:00 »
Шабла, ГТ Шабла, разписание ГТ Шабла, Автогара Шабла
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Re: Шабла
« Reply #1 on: 07.07.2013, 14:07:01 »
И линия със 7 курса дневно заслужава отделна тема?

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2 on: 07.07.2013, 20:45:54 »
Виждал съм спирки в Каварна ,там има ли ГТ?

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #3 on: 07.07.2013, 21:09:20 »
Писал съм в друга тема- да има останки от такъв.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 07.07.2013, 21:39:25 »
Ето за това е хубаво да си има отделни теми, на някой ще му потрябва нещо, като това разписание например и има да търси търси, а то всъщност било в някоя друга тема.

В Шабла според табелите на спирките навремето е имало 4 линии, сега е само една, спира на няколко спирки из града и отива до бунгалата на плажа, общо взето с нея пътуват работещите на къмпинга и отиващите на плаж, зимата не знам кой я ползва. Също така прави връзка и с автобусите, пристигащи и заминаващи от Шабла за Варна и Добрич. От Шабла до морето са около 7-8 км, по хубав тесен асфалтов път през жита и слънчогледи. Рейсчето е точно на секундата, а шофьора много печен.  Въпреки че единия път бях само аз беше пуснат климатика и приятна музика. Рейсчето в Шабла май е само едно-единствено, това на снимката преправено от бус, та ми е много любопитно ако недай боже се повреди какво ли ще се движи, докато го направят :)  Шофьора всякаш всички в града го познаваха, защото всеки му махаше като види че идва.

Автогарата е поддържана, има видеонаблюдение, билетна каса, просторна чакалня, кафе, клозет а билетите са електронни и са като касова бележка. Макар, че е доста пусто и повече от 4-5 човека на тази автогара не видях.  На отиване в рейсчето от Варна за Шабла до Шабла останахме само аз и девойчето дето бяхме тръгнали на разходка до там, навръщане се качихме 6-7 човека, а се напълни на 100% от Каварна. Има престои по 10-тина мин. в Каварна и Балчик на автогарите, от Шабла до Варна се пътува около 2 часа.

« Last Edit: 07.07.2013, 21:41:25 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #5 on: 07.07.2013, 22:10:21 »
То по линията Варна-Шабла останаха 5 курса. По републиканската схема трябва да са само 2 - От Варна 08:50 и 15:00 обратно 12:20 и 17:05.
От Каварна- не знам дали остана линията им за Калиакра или са останали на "таксита". Там имаше преди няколко години 1 Каварна (пред автогарата) - Морето (до плажа). Имаше някакви линии 3, 4 и 8 до колкото помня до околията на града, но какво точно- не помня. На Каварна автогарата след последното ми посещение, преди около месец, заподозрях, че се поддържа от ПП-Добрич.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6 on: 07.07.2013, 22:40:35 »
Абе не е много добро положението...пътници няма много, а малкото останали са претенциозни, искат лукс, климатик, нафтата е скъпа, разстоянията големи. За това ми направи впечатление, че превозвачите купуват или преправят бус в луксозен автобус, вътре със седалки с подлакътници, климатик, музика, че дори и индивидуални духалки над всички, автоматична врата и лепени стъкла.

Направо паднах, като видях че дори и по линията Варна-Добрич, между 2 областни града вместо голям автобус имаше такъв бус, преправен на автобус, макар също луксозно изпълнение.

Толкова ли не ходят хора на плаж, на тези диви и красиви места? Предполагам, че и до Дуранкулак е същата работа, там даже май рейса отива само до града а до къмпинга се отива само пеша. Иначе и двата града и Дуранкулак и Шабла са на 10-тина км. от морето само. А това са последните останали такива красиви и диви места по нашето черноморие. Ама нищо и по-добре така, нека се блъскат всички на Златни пясъци, а любителите на природата да са на спокойствие на такива диви места.

Иначе преди това какви бяха автобусите до Шабла? Чавдар-и ли бяха или втора употреба Сетри например? Предполагам, че както навсякъде навремето линията е била на малък интервал.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline dj_the_bus

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Николай Попов
    • Email
« Reply #7 on: 07.07.2013, 23:04:24 »
Варна-Добрич има автобус на всеки 15 мин. Това стана като имаше МНОГО хора по линията. На два курса- към 7 от Добрич и 16-17 някъде от Варна, Пътнически превози пускаха голям автобус. Но и секторите, най-вече в Добрич са неудобни и на тези часове са чифт микробуси. За Варна-Добрич според мен може да се развие още, с по-удобни микробуси, подобни на градските и с междуградски мидибусчета, като лятото да има курсове до 23 ч. и да се пуснат абонаментни карти, промоции и прочее. Но това изисква обединение на превозвачите- въпреки че ще е в общ интерес е пълен абсурд

От Варна големи автобуси пътуват само пролетта и лятото за Русе, Силистра (въпреки че май и там напускаха бусове) и за Търговище. Общо са десет големите автобуси. Вече и Варна-София и Варна-Пловдив, които са от големите превозвачи и няма нито един от варненска страна.

Допреди 10-тина години за Шабла имаше повече курсове- около 7-8 сигурно на ден. Караха ги с Чавдарите 11М4. После с течение на времето останаха към 5-6 курса с микробуси- два от Варна и два от Шабла. Иначе голям автобус от Варна на север има по линията Варна-Албена при лошо време.

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #8 on: 08.07.2013, 00:22:39 »
Виждал съм спирки в Каварна ,там има ли ГТ?

В Каварна няма точно градски транспорт. Има автобус до плажа, който се движи само в туристическия сезон- юли и август е на всеки час, а през юни и септември има 4-5 курса за деня. Има три спирки- автогарата, една в града и плажа. Другата спирка е до едното училище където спират само ученически автобуси(ако ги има де). Автобуса до Калиакра уж го има, макар че не съм го ползвал. Другото са микробуси тип маршрутка до селата. Номера на линии няма. Единствено по маршрута до морето съм ползвал нормален автобус- една раздрънкана градска Сетра. Хора и там няма, плажа е кофти просто и далеч от самото градче.