Author Topic: Моделизъм  (Read 253569 times)

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Симов транспортна медия
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Re: Моделизъм
« Reply #1520 on: 30.07.2021, 14:04:35 »
Я да видим Камазикуса:

SOFIATRANSPORT транспортна база данни

- Галерия с над 56 000 снимки на возила от градския транспорт в София!
- Най-подробната база данни за действащия автопарк!
- Статии и подкаст за историята на подвижния състав!
- Обновяване и актуализиране на всеки 24 часа!
Транспортът - кауза, страст, начин на живот!

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1521 on: 29.09.2021, 17:26:33 »
ClassicBus се закрива. Красен имаше Икарус от тях...Не им са много читави моделите - руско сделано със сериозен китайски привкус, сглобяваха ги в Китай. Особено вътре имаше много какво да се желае от моделите. Ако Икарусите им бяха читави, аз първи щях да си купя...
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline tiristor

• Нямам спирка
  • За пускане на БГ-1300 по линии 4 и 11!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1522 on: 30.09.2021, 10:10:34 »
За който проявява интерес, в България започна жигулата (ВАЗ 2101) на Hachette в мащаб 1:8 за сглобяване. Моделът се продава на части в отделни броеве на списанието. Общо ще бъдат 130 бр, с цена от 19.90 лв/бр. Първия брой - 1.50 лв.
« Last Edit: 30.09.2021, 10:12:06 by tiristor »

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1523 on: 01.10.2021, 11:06:15 »
129 бр. х 19,90 лв. = 2 567,10 лв. ....  :rolleyes: За тези пари истинска Лада, за да си я човъркаш....

Offline ex-IkarusSTR

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1524 on: 03.10.2021, 10:49:16 »
Здравейте скъпи приятели! Някога се занимавах с 3D моделиране и правех модели за игри. Сега ще ви покажа моите стари дизайни.
Сред тях беше известният Чавдар Б14-20, такива автобуси някога са пътували в моя град в голям брой и си спомням много. Можете също така да видите малко от вътрешността му.
Правих и автобус DAC-Rocar, също бях много впечатлен от тези автобуси и тролейбуси. За съжаление, последният път, когато моделът не беше завършен докрай.

Сега търся помощ и всякаква информация за автобусите Чавдар Б14-20 и търся още повече информация за тролейбуса DAC-Чавдар 317Etr, искам да направя 3D модел и да направя модели в мащаб 1:43 .

Ще съм много благодарен за всякаква помощ!

По -долу във въртележката можете да видите моите стари разработки сред автобусите Икарус и тролейбуса БТЗ

Online Sixkiller

• Защо пиша толкова много?
  • Стига фира!
    • View Profile
« Reply #1525 on: 05.10.2021, 14:59:14 »
Здравей! Радвам се, че продължаваш разработването на моделите. Повече информация и снимки от старите ти проекти сме коментирали в тази тема: https://forum.gtsofia.info/index.php?topic=4286.0

Има ли развитие на проекта за В13-20 в OMSI?

Offline ex-IkarusSTR

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1526 on: 06.10.2021, 19:16:02 »
Честно казано, вече го забравих, както беше преди много време)

Проекти Чавдар 13-20 и 14-20 по принцип са готови, в същото състояние, както в рендерите. Все още няма време за преобразуване, но от време на време моля моите другари да го направят.

Благодаря ви много за проявения интерес! Ще настоявам повече, че те помагат при обръщането, тъй като отдавна не съм правил това и съм забравил да призная. Моите колеги Boostrains го правят по -добре. Дано ми помогнат!

Сега имам желание да направя този автобус с по -високо качество, може да се каже HD качество. И го направете заедно с автобуса / тролейбуса DAC / ROCAR.

Ако изведнъж някой може да помогне, как поне да се свърже с хора от София, които биха помогнали за събирането на някакъв материал за развитие - ще съм ви много благодарен!

Благодаря ви много за вниманието, поздрави Робърт!

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1527 on: 28.11.2021, 18:35:16 »
Локомотив 55-та серия мащаб 1:87, изцяло ръчна изработка, от пластмаса и метал без 3Д принт, отливки и тн..., само колоосите редукторите и ел.моторчето са купешки. Има още малко работа по него.
« Last Edit: 28.11.2021, 18:39:37 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР