Author Topic: Регистрационни номера на МПС  (Read 206077 times)

Offline docs76

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
Re: Регистрационни номера на МПС
« Reply #1480 on: 15.05.2019, 17:55:25 »
Около 5500 броя от серия НН в Бургас

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1481 on: 16.05.2019, 16:55:51 »
ПП: Един интересен автомобил, регистриран в началото на току що приключилата серия в Пловдив - КС
Рено Дофин. Тогава задните двигатели бяха на мода.
« Last Edit: 16.05.2019, 16:58:14 by blagun »

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #1482 on: 19.05.2019, 00:05:25 »
Вече е почти невъзможно да се види на живо автомобил със старите номера, и особено белите от периода 1992-2000, но все още тук там има паметници, които са останали с тях, като този Citroen AX, закотвен вероятно от поне 15 години в един двор на бул. Витоша в Иван Вазов - С 0360 ТТ. Слагам старото изображение от 2012 година, тъй като се вижда номера, но колата все още си е там.
https://goo.gl/maps/nhxs4EQsUcXX4Nsg7
« Last Edit: 19.05.2019, 00:07:29 by bagercho »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1483 on: 19.05.2019, 07:34:53 »
като този Citroen AX, закотвен вероятно от поне 15 години в един двор на бул. Витоша в Иван Вазов - С 0360 ТТ. Слагам старото изображение от 2012 година, тъй като се вижда номера, но колата все още си е там.
Да им се чудиш на акъла. Това паркомясто може да носи поне 120 лв/месец. За 15 години чисто ново Ситроенче да си е купил.

Offline docs76

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
« Reply #1484 on: 23.05.2019, 16:39:20 »

И такива ли номера са позволени..

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #1485 on: 23.05.2019, 17:10:44 »
Няма как да бъдат позволени   :rolleyes:

Offline Teo

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #1486 on: 24.05.2019, 13:02:31 »
Последните няколко мнения ми напомнят, че не съм споделял откритията си от малка разходка в гр. Бяла (Варненско) през лятото миналата година:

И дори един стар държавен номер за ремарке от преди 1986 г.:

Старите номера все още могат да се намерят в малките населени места, с малко усилие за намирането им  :D

Online Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1487 on: 26.05.2019, 09:36:17 »
Ето малко стари регистрационни номера, които съм снимал в жк. Младост във Варна. Снимките са от 2017г., но и ремаркето, и Фордът са си все още там. Интересното е, че всеки път като мина микробусът е преместен на на различно място(на 20 - 30м. от предишното), т.е си е напълно в движение.

« Last Edit: 26.05.2019, 11:22:28 by Magirus deutz »

Offline Sailor Moon9521

• Запален по ГТ
  • 私はイカルス―ガンツ280.92Tがすきです。
    • View Profile
« Reply #1488 on: 27.05.2019, 18:42:58 »
До къде стигна СВ хххх НР в София? Вчера видях и варненска от серията НР, дано не пропуснат и НТ серията защото я има само в София.

Offline T_H_A

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1489 on: 28.05.2019, 18:25:04 »
На Фейсбук страницата "Изгубеното Хасково" открих няколко снимки с автомобили, чиито номера се виждат и реших да ги споделя. Всъщност там има доста снимки с автомобили, но не на всички се виждат регистрационните табели.

Пред хотел "Аида". От ляво на дясно: Волга ХА 3737, Трабант ХГ 2033, ВАЗ ПН 1572, ВАЗ такси с бял номер, видимо по-голям от черните номера ХВ 1555:

Междуградският автобус по линията Хасково-Димитровград на бул. Раковски. Прави впечатление, че автобусът има само една буква в регистрацията си Х 23-01:

Мостът до църквата "Св. Богородица", Москвич ХВ 6942:

Пред областната управа, според коментарите е от края на 60-те или началото на 70-те, Волга Хс 09-79:

Пред един от многото тютюневи складове. ВАЗ ХГ 0140, според мен е от средата на 70-те, защото дядо ми имаше москвич от 1971 с регистрация ХА 7143:

Военни машини В 1108:

30-те години, своеобразна бензиностанция в Хасково, Хк 76:

Пак 30-те години, ХК 26, но прави впечатление, че тук втората буква "К" е главна, а при другата кола е малка:

Тук ми се струва, че номерът на единия автомобил е Х* 32:

Първото междуградко такси в Хасково с реклама към него, която гласи:
"Хасковци! Най-удобен влак за вас е таксито! От гара "Раковски" идете с него в Пловдив, за да имате 12 часа на разположение и без да нощувате да се върнете вкъщи. Тръгване 4ч.30м Авто-Кооперация..."
За съжаление се вижда само първата буква на номера, респективно "Х"

Последната снимка е на кораба "Емона" на влизане в Х-во от Пловдив, в посока Кърджали. Интересно защо влекачът няма регистрация?

Offline aleks101

• Напредващ
  • Фен на трамвайния транспорт!
    • View Profile
« Reply #1490 on: 28.05.2019, 21:14:40 »
Здравейте, имам един въпрос:

Защо тролейбусите нямат ДК?

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1491 on: 29.05.2019, 14:06:58 »
1. Междуградският автобус по линията Хасково-Димитровград на бул. Раковски. Прави впечатление, че автобусът има само една буква в регистрацията си Х 23-01.
2. Последната снимка е на кораба "Емона" на влизане в Х-во от Пловдив, в посока Кърджали. Интересно защо влекачът няма регистрация?
1. Беше отбелязано нагоре в темите, че когато по-големите градове си изчерпиха основните 9999 номера и започна серия А, те загубиха втората си буква (ако няма по-голям със същата буква) - С, П, В, Р, Б, Х, Ш. Впоследствие и по-малки загубиха втората си буква - Г, М, Т, К. През 70-те се запълваха излезлите от употреба номера без серия, като новите номера бяха без втора малка буква.
2. Възможно е влекачът да е работил само на територията на мина или завод без рег. номер и временното му излизане на шосето да е било оформено като изключение. Разбира се, "Емона" дойде от морето от Бургас, а не от Пловдив. Ето кратко фоторазказче за това интересно "плаване".
« Last Edit: 29.05.2019, 14:13:46 by blagun »

Offline Dimitar155

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #1492 on: 29.05.2019, 14:22:08 »
Здравейте, имам един въпрос:

Защо тролейбусите нямат ДК?
Просто са изключение от наредбата.
(4) (Предишна ал. 2 - ДВ, бр. 57 от 2007 г., предишна ал. 3, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) Не подлежат на регистрация по реда на тази наредба:
1. тролейбусите;
2. верижните, строителните, селскостопанските и другите самоходни машини;
3. моторните превозни средства, предназначени за състезания по затворен маршрут;
4. велосипедите с допълнително монтиран двигател;
5. инвалидните колички с двигател;
6. (нова – ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) трактори;
7. (нова – ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) бавнодвижещи се превозни средства, предназначени за теглене на каравани и вагони, използвани за развлекателна дейност;
8. (нова – ДВ, бр. 45 от 2014 г., в сила от 30.05.2014 г.) каравани и вагони, използвани за развлекателна дейност, които са теглени от бавнодвижещи се превозни средства.

Online Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1493 on: 29.05.2019, 15:18:38 »
В Шумен вече върви Н **** ВХ.

До къде стигна СВ хххх НР в София? Вчера видях и варненска от серията НР, дано не пропуснат и НТ серията защото я има само в София.
Вчера видях СВ 81** НР, предполгам в началото на следващата седмица ще има нова серия.
« Last Edit: 29.05.2019, 15:21:27 by Magirus deutz »

Offline emanuil.hv

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1494 on: 04.06.2019, 17:17:30 »
В Шумен вече върви Н **** ВХ.

Вчера видях СВ 81** НР, предполгам в началото на следващата седмица ще има нова серия.

Вчера видях СВ 02** НС.

Offline Wolfram

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1495 on: 06.06.2019, 14:43:22 »
1. Междуградският автобус по линията Хасково-Димитровград на бул. Раковски. Прави впечатление, че автобусът има само една буква в регистрацията си Х 23-01.
2. Последната снимка е на кораба "Емона" на влизане в Х-во от Пловдив, в посока Кърджали. Интересно защо влекачът няма регистрация?
1. Беше отбелязано нагоре в темите, че когато по-големите градове си изчерпиха основните 9999 номера и започна серия А, те загубиха втората си буква (ако няма по-голям със същата буква) - С, П, В, Р, Б, Х, Ш. Впоследствие и по-малки загубиха втората си буква - Г, М, Т, К. През 70-те се запълваха излезлите от употреба номера без серия, като новите номера бяха без втора малка буква.
2. Възможно е влекачът да е работил само на територията на мина или завод без рег. номер и временното му излизане на шосето да е било оформено като изключение. Разбира се, "Емона" дойде от морето от Бургас, а не от Пловдив. Ето кратко фоторазказче за това интересно "плаване".

Много интересна статия, макар и да знам повечето детайли от нея. Корабът "Емона" всъщност в момента е закотвен в самото начало на Язовир "Кърджали", бил е на това място в рамките на 40 години и до днес продължава да бъде там. Жив и здрав е, излъскан е и представлява ресторант на 2 етажа. Кухнята е добра, като правят много добър шаран :) Освен това в близост до него има плаваща таверна и садки, както и централата на гребците на Кърджали.
Чак ми е непонятно как са го пренесли до това място, при положение, че на места пътят е изключително тесен и стръмен. Бидейки от Кърджали съм ходил там дузина пъти и все съм се изумявал от това.

П.П. В София вече СВ15**НС

Offline Sailor Moon9521

• Запален по ГТ
  • 私はイカルス―ガンツ280.92Tがすきです。
    • View Profile
« Reply #1496 on: 08.06.2019, 17:42:42 »
ТКЗС-то на с.Бъта

Offline ikarus2102

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #1497 on: 09.06.2019, 10:01:20 »
Вече е почти невъзможно да се види на живо автомобил със старите номера, и особено белите от периода 1992-2000, но все още тук там има паметници, които са останали с тях, като този Citroen AX, закотвен вероятно от поне 15 години в един двор на бул. Витоша в Иван Вазов - С 0360 ТТ. Слагам старото изображение от 2012 година, тъй като се вижда номера, но колата все още си е там.
https://goo.gl/maps/nhxs4EQsUcXX4Nsg7
Преди 10-12 години имаше много от тях. Беше пълно с такива. Можеха да се видят на всяка улица. Беше пълно със стари изоставени коли. Ако не беше тази абсурдна смяна на номерата, щеше да има още от тях. Дори и от черните. Доста от черните бяха захабени и ръждясали, но жълтите и белите бяха напълно читави и годни. Особено белите. Защо смениха дори и тях. Те нямат даже кирилица. Единственото което им липсваше беше флаг.
Освен онази Ифа, която постнах преди време, попаднах и на една бетонобъркачка, напълно запазена и в движение със старите номера и само залепен стикер със синя лента. Интересно е откъде се сдобиват с такъв.

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #1498 on: 09.06.2019, 16:58:50 »
Е преди 10-12 години да, имаше. Но вече са си находка. Още малко и няма да могат да се видят никъде, освен на снимки.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1499 on: 11.06.2019, 13:55:56 »

Много интересна статия, макар и да знам повечето детайли от нея. Корабът "Емона" всъщност в момента е закотвен в самото начало на Язовир "Кърджали", бил е на това място в рамките на 40 години и до днес продължава да бъде там. Жив и здрав е, излъскан е и представлява ресторант на 2 етажа. Кухнята е добра, като правят много добър шаран :) Освен това в близост до него има плаваща таверна и садки, както и централата на гребците на Кърджали.
Чак ми е непонятно как са го пренесли до това място, при положение, че на места пътят е изключително тесен и стръмен. Бидейки от Кърджали съм ходил там дузина пъти и все съм се изумявал от това.

П.П. В София вече СВ15**НС

Мястото май се казваше курорта Енчец, ходил съм там даже съм спал там, и бунгалата и другия ресторант са на понтон във водата. Като спиш бунгалата се клатят леко, поне така беше преди 15-тина години. И кораба изглеждаше впечатляващо, мисля че и в него имаше стаи за нощувки. Също помня и автобуси Чавдар 11Г5 в района, сега не знам дали има редовна линия от Кърждали до курортчето, поне уиикендите. Цяло чудо е как са го закарали до там по тези баири и завои, то на места автобус трудно минава, пък какво остава за 40-метрова платформа. Също и как са го изправили и качили обратно на платформата при инцидента, и как са го пуснали във водата в язовира. И някога движил ли се е като атракцион в язовира?
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР