Author Topic: Регистрационни номера на МПС  (Read 298045 times)

Offline docs76

• Писател
  • **
    • View Profile
    • Email
Re: Регистрационни номера на МПС
« Reply #1720 on: 25.06.2020, 04:43:16 »
В Бургас сериите А .... НС, А .... ЕК и А .... ЕМ са с по 3000 и косур броя

Offline gogo1234567

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1721 on: 01.07.2020, 14:33:20 »
Монтана - М3610ВТ, София докъде стигна с РС серията?

Offline difian

• Moderator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #1722 on: 01.07.2020, 18:41:46 »
Монтана - М3610ВТ, София докъде стигна с РС серията?

Вече е със софийска регистрация:

Offline johnny

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1723 on: 02.07.2020, 15:25:50 »
Здравейте,

Знаете ли, дали някога са издавани регистрационни номера за София "С" с европейска лента?
Два пъти виждам автомобили с различни рег. номера "С", чиито номера изглеждат доста нови, а лентата е в цвета, в който се издават новите номера и не прилича на лепенка.
Не мисля, че са от специалните издания, тъй като форматът им е стандартния (С ХХХХ ВР).

Поздрави

Offline Magirus deutz

• Защо пиша толкова много?
  • Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1724 on: 02.07.2020, 15:38:18 »
Здравейте,

Знаете ли, дали някога са издавани регистрационни номера за София "С" с европейска лента?
Два пъти виждам автомобили с различни рег. номера "С", чиито номера изглеждат доста нови, а лентата е в цвета, в който се издават новите номера и не прилича на лепенка.
Не мисля, че са от специалните издания, тъй като форматът им е стандартния (С ХХХХ ВР).

Поздрави
Не, не са издавани такива регистрационни номера от кода С(с изключение на такива за ремаркета и мотори), но фирмата която произвежда табелите предлага подмяна на увредени табели и понякога новоиздадените са със звездите на ЕС, вместо с българския трибагреник.
« Last Edit: 02.07.2020, 15:56:34 by Magirus deutz »

Offline T_H_A

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #1725 on: 03.07.2020, 21:49:43 »
Колеги, в таблицата на първа страница от тази тема, в графата с ремаркетата липсва графа за ремаркета със софийска регистрация "СВ", а днес на АМ Тракия аз шофирах за ремарке на ТИР от марката Шмитц с регистрационен номер СВ 2216 ЕА.

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #1726 on: 06.07.2020, 18:14:32 »
Пропуснали сме да го отбележим наистина, но вече стана сигурно повече от година, от както и ремаркетата са СВ. Останаха мотоциклетите със СА, но там имат доста серии да си запълват. Актуалната все още е СА хххх К и върви от много време.

Offline victory1

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
    • Email
« Reply #1727 on: 08.07.2020, 07:50:53 »
Здравейте. Лека корекция относно подредбата на Ямболските серии,първите три са АА;ВВ;КК

Offline Magirus deutz

• Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1728 on: 09.07.2020, 18:30:46 »
Пропуснали сме да го отбележим наистина, но вече стана сигурно повече от година, от както и ремаркетата са СВ. Останаха мотоциклетите със СА, но там имат доста серии да си запълват. Актуалната все още е СА хххх К и върви от много време.
СВ **** ЕА върви от  вече почти две години(към момента вече е преополовена) и аз не съм пропуснал да отблежа старта й  :D :
Новата серия за ремаркета в София (наследила) С **** ЕС е... СВ **** ЕА.

Актуалната софийска серия за мотори - СА **** К, също стартира през лятото на 2018г. и в момента е на 4***.

Колеги, в таблицата на първа страница от тази тема, в графата с ремаркетата липсва графа за ремаркета със софийска регистрация "СВ", а днес на АМ Тракия аз шофирах за ремарке на ТИР от марката Шмитц с регистрационен номер СВ 2216 ЕА.
Като имам време ще я добавя в таблицата, а и трябва да завърша таблиците за сериите за мотори за всички области...
« Last Edit: 09.07.2020, 18:39:44 by Magirus deutz »

Offline T_H_A

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #1729 on: 13.07.2020, 18:04:18 »
Малко наблюдения. През последните 3-4 пъти, в които посещавам Пловдив, ми прави впечатление, че все по-често виждам коли, с регистрация от Северна България, най-вече ЕВ, ОВ и ЕН, което не е характерно за там. Там преди преобладаваха, освен разбира се РВ, основно РА, СМ, К и Х, докато автомобилите от Северозападна и Централна Северна България бяха основно в София.
Най-високият номер от актуалната пловдивска серия ХТ, който аз съм виждал е 7015, така че може би през септември там ще има нова серия.
Освен това в Младост 3 видях автомобил с хасковска регистрация от настоящата серия КС - 5810. В Хасковска област тази серия върви много бавно, но предполагам е нормално, от една страна, защото покрай вируса се регистрираха по-малко автомобили и от друга страна, защото населението на областта, както на много други области в страната, намалява и застарява, поради което се регистрират все по-малко коли.

Offline Magirus deutz

• Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1730 on: 14.07.2020, 10:47:54 »
Малко наблюдения. През последните 3-4 пъти, в които посещавам Пловдив, ми прави впечатление, че все по-често виждам коли, с регистрация от Северна България, най-вече ЕВ, ОВ и ЕН, което не е характерно за там. Там преди преобладаваха, освен разбира се РВ, основно РА, СМ, К и Х, докато автомобилите от Северозападна и Централна Северна България бяха основно в София.
Най-високият номер от актуалната пловдивска серия ХТ, който аз съм виждал е 7015, така че може би през септември там ще има нова серия.
Освен това в Младост 3 видях автомобил с хасковска регистрация от настоящата серия КС - 5810. В Хасковска област тази серия върви много бавно, но предполагам е нормално, от една страна, защото покрай вируса се регистрираха по-малко автомобили и от друга страна, защото населението на областта, както на много други области в страната, намалява и застарява, поради което се регистрират все по-малко коли.
Заради вируса и съпътсващите го ограничения, навсякъде в България тепмът на сериите сериозно се забави, Варна например  в момента е на 56** ТА, а с темповете от преди вируса актуалната серия трябваше да е приключила преди десетина дни. Колкото до Пловдив - очаквам до средата на следващия месец там да има нова серия.
« Last Edit: 27.07.2020, 11:04:31 by Magirus deutz »

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #1731 on: 30.07.2020, 16:48:45 »
Търговище - след АК са минали на КК. Продължават тяхната си традиция, след като дълго време всичките им серии завършваха с Т, сега явно ще го карат на К.

Offline Archilion

• Писател
  • **
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #1732 on: 01.08.2020, 10:51:58 »
T_H_A, виждаш повече други областни кодове, защото от декември 2019 отпадна изискването за смяна на номерата, ако закупиш МПС от друга област.

Offline Magirus deutz

• Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #1733 on: 06.08.2020, 12:49:48 »
Търговище - след АК са минали на КК. Продължават тяхната си традиция, след като дълго време всичките им серии завършваха с Т, сега явно ще го карат на К.
Т **** КК върви още от началото на декември и още тогава я коментирахме в темата ;) Очаквано за Търговище, темпото е много ниско и в момента са на Т 23** КК.

Offline emanuil.hv

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #1734 on: 06.08.2020, 19:24:30 »
В София вече върви PT.

Ето един тайкан, регистриран вчера: CB9398PC

Offline kranevo123

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #1735 on: 08.08.2020, 00:22:33 »
Вчера видях кола РВ 9499 ХТ до няколко дни нова серия дано е ХС че да приключват със Х серия Варна вчера видях В 7400 ТА и там се очаква др месец нова серия

Offline spacecowboy

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #1736 on: 09.08.2020, 14:24:23 »
според вас, кои са следващите букви за София и Пловдив, съответно, след СВ и РВ?

Offline kranevo123

• Писател
  • **
    • View Profile
« Reply #1737 on: 09.08.2020, 17:30:33 »
След СВ ще е СК..... АА за Пловдив след РВ ще е РС....... АА

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #1738 on: 09.08.2020, 17:56:22 »
Сигурен ли си в това? Доста категорично го обявяваш  :rolleyes:

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #1739 on: 09.08.2020, 19:26:15 »
След като в буквеното означение на областта могат да присъстват Е, О и У, следващото означение за София-град по правило трябва да е СЕ. Също за Пловдив - РЕ. Но за Пловдив по-скоро може да се ползва РО, тъй като е част от името на града.