Author Topic: Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 7003 times)

Online vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Ам хубаво, но защо трябва да си затваряме очите за лошото?

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
дел

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
 :arrow:
« Last Edit: 15.12.2014, 12:41:32 by София 70 »

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Last Edit: 15.12.2014, 12:41:51 by София 70 »

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Last Edit: 15.12.2014, 12:42:15 by София 70 »

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Last Edit: 15.12.2014, 12:41:18 by София 70 »

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Last Edit: 15.12.2014, 12:41:02 by София 70 »

Offline Emperor

• Нямам спирка
  • Mercedes O305 1969-∞
    • View Profile
Очаквам vasko да ни покаже подробна схема на кръстовището и да покаже наблюденията си!
ГИОРТ - Група Идиоти Отговорна за Разрушаванто на Транспорта

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Според някои потребители във форума, това не е проблем и е в реда на нещата, така че не трябва да се оплакваме...

Моето лично мнение:
Това е недопустимо! :angry: И ето още един пример защо е така!  ;)
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Последната кола по линия 2 до Хаджи Димитър току-що мина през спирка бл. 214 ж.к. Борово с 4 минути аванс, в резултат на което я изпуснах и сега не знам как ще се прибера от Борово до Хаджи Димитър. Не видях номера на тролея, но беше солова Шкода. Пращам сърдечни поздрави на майката на водача и ще пиша жалба.
Според някои потребители във форума, това не е проблем и е в реда на нещата, така че не трябва да се оплакваме...

Моето лично мнение:
Сверете си часовниците

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
Много си ми е точен часовникът. Щом мина двойката веднага отидох на спирката на деветката и таблото показваше 22:46 като двойката трябваше да мине в и 50. Мислиш ли, че щом разчитам на последния тролей бих рискувал да го изпусна заради неточен часовник?

Offline btr95

• View Profile
    • Email

Моето лично мнение:

Ми разликата между теб и колегата Sofia е, че ти не си разчитал на последна кола, а на кола която тръгва от Обеля в 18:09 и това е много съществена разлика.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Часовниците по спирките и на ГПСа се различават. Някой път с около минута.

Offline vasko

• View Profile
Със сигурност, изпускането на последната кола по линията е доста по-неприятно, но и изпускането на която и да е кола може да има своите негативни последствия! Ами човек, който бърза за важна среща или друго събитие, за което си има точен час, изпусне определена кола от линия, която е на интервал 20-30-40 минути? Мои приятели са изпускали начален час на театрална постановка, защото автобусът им е минал няколко минути по-рано, а както знаете, в театъра не пускат след началото!

Това е и смисълът на разписанията! Да знаем кое кога ще мине, или поне да знаем, че не би трябвало да мине преди точно определен час, ами точно тогава или след това (при условие, че закъснява). ;)

Часовниците по спирките и на ГПСа се различават. Някой път с около минута.
Дори и така да е, това пак не обяснява или оправдава минаване с аванс от 4-5 минути.  :angry:
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Ами човек, който бърза за важна среща или друго събитие, за което си има точен час, изпусне определена кола от линия, която е на интервал 20-30-40 минути? Мои приятели са изпускали начален час на театрална постановка, защото автобусът им е минал няколко минути по-рано, а както знаете, в театъра не пускат след началото!
Човек който бърза за важна среща, тръгва винаги по-рано. Никой не е длъжен да се съобразява с твоите планове, това че превозното средство е минало +2 или -3 минути, може да се случи винаги. В страните от ЕС се случва, България не прави изключение.
Твоите приятели трябва да се научат да не пътуват с превозните средства в последните секунди преди дадено събитие. За такова пътуване, си има лични автомобили. И вече смятам че определено трябва да намалиш своята хиперактивна гражданска позиция. :angry:

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Добре де, като ти е толкова важно защо не излезна маааалко по-рано? Не го оправдавам, ако е тръгнал с аванс (който не вярвам да е повече от 2мин.), ама в крайна сметка не е нужно да цепиш секундата на 2! И аз съм изпускал рейс, който знам кога трябва да мине, защото минава на -2 или -3 примерно, но после си се сърдя само на себе си. За това и не се занимавам да гледам разписания. Когато дойде - тогава.

Online vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
Ами човек, който бърза за важна среща или друго събитие, за което си има точен час, изпусне определена кола от линия, която е на интервал 20-30-40 минути? Мои приятели са изпускали начален час на театрална постановка, защото автобусът им е минал няколко минути по-рано, а както знаете, в театъра не пускат след началото!
Човек който бърза за важна среща, тръгва винаги по-рано. Никой не е длъжен да се съобразява с твоите планове, това че превозното средство е минало +2 или -3 минути, може да се случи винаги. В страните от ЕС се случва, България не прави изключение.
Твоите приятели трябва да се научат да не пътуват с превозните средства в последните секунди преди дадено събитие. За такова пътуване, си има лични автомобили. И вече смятам че определено трябва да намалиш своята хиперактивна гражданска позиция. :angry:

В коя друга страна от ЕС се случва? Бих се радвал на такъв пример.......

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Моите снимки
Излизаме много сериозно от темата, заради невъзможността на vasko, да контролира емоциите си. 
В държави с доста добра инфраструктура се случва да закъснеят превозни средства. На първо място се сещам за държави като Чехия, Словакия,Италия, Полша...
Смятам че е съвсем нормално при различни обстоятелства да има закъснения или подранявания на някои спирки в интервал от +3; -3 минути.
« Last Edit: 19.01.2015, 00:48:07 by Petko21 »

Online vesko76

• Нямам спирка
    • View Profile
Стой!

Да закъснее - да. Но не и да тръгне с аванс! А ми се иска да ми посочиш пример за тръгване с аванс. Защото да се закъснее се случва и на най-развитите държави, но да се тръгне преди разписанието е недопустимо.

Единствено ми се е случвало влак да пристигне на последната си гара с 2 минути аванс - в Швеция. Също така самолет на България Еър редовно пристигат с 5-10 мин аванс на летището в Берлин.

Но да тръгнеш с аванс, уверявам те, няма никъде да видиш!

Offline vasko

• View Profile
И аз си мислех да попитам това, защото си мисля, че едва ли има друга страна от ЕС, където е позволено превозните средства на публичния транспорт да се движат с аванс!

В държави с доста добра инфраструктура се случва да закъснеят превозни средства.
За закъснение, предполагам, че всеки ще се съгласи, че може да се случи навсякъде поради различни обстоятелства! Но движението с аванс е съзнателно нарушение на графика/разписанието и единствената причина то да се случи е във водача.  ;)
СБОГОМ, GTSofia.info