Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 665230 times)

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6020 on: 04.03.2020, 21:58:40 »
Едва ли в момента ти трябват връзки, за да те вземат.

Ако видиш как кара този индивид, ще се увериш, че му трябват връзки, за да излезе безаварийно от тях...
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #6021 on: 04.03.2020, 21:58:58 »
Аз ще се включа с оплакване от ватмана на 810, първа смяна. Потегляне, под всякаква критика, спиране, под всякаква критика. В задръстването, на преместване напред на автомобила пред трамвая, за изминаването на разстояние от 1,5 м. включи рекордните 3 пъти на тягова позиция и то не първи кран.
Сега не знам как стоят нещата, но не забравяй, че говорим за български дараци. Може да е имало проблем със самия контролер.

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #6022 on: 04.03.2020, 22:02:34 »
Шофьорката на 1608 е сред най-опитните водачи в МГТ и наистина заслужава уважение. Напоследък няколко пъти се случи да пътувам с нея и останах очарован от пъргавото и технично шофиране. Даже се канех да пиша в темата за похвалите. Докато нейни колеги съумяват да трупат закъснения по празни улици, тя успява да спазва график дори в час пик (до колкото е възможно) и то без да причинява неудобство на пътниците. Жалко, че водачите като нея се броят на пръсти.

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #6023 on: 04.03.2020, 22:06:10 »
Шофьорката на 1608 е сред най-опитните водачи в МГТ и наистина заслужава уважение. Напоследък няколко пъти се случи да пътувам с нея и останах очарован от пъргавото и технично шофиране. Даже се канех да пиша в темата за похвалите. Докато нейни колеги съумяват да трупат закъснения по празни улици, тя успява да спазва график дори в час пик (до колкото е възможно) и то без да причинява неудобство на пътниците. Жалко, че водачите като нея се броят на пръсти.

Да, от късите тролеи дамите на 1605, 1608, 1611 и 1613, както и господата на 1616 втора смяна, 1619, 1624 втора смяна, 1628 втора смяна и 1631 втора смяна са за пример, според немалките ми наблюдения, същото бих казал за водачите на 1652, 1655, 1656, 1658, 1661, 1668, 1669 и 1673 от дългите  :)
« Last Edit: 05.03.2020, 08:46:06 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #6024 on: 04.03.2020, 22:08:54 »
Сега не знам как стоят нещата, но не забравяй, че говорим за български дараци. Може да е имало проблем със самия контролер.

810 е бангия, но не беше от контролера. Много от тях тръгват с присецване, но не и толкова рязко.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline T6M700

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6025 on: 04.03.2020, 22:53:08 »
Ако това е ватманът, за когото си мисля, то тогава наистина проблемът не е в 810. Изключително некадърен, винаги тръгва рязко, колко пъти има разправии с паднали пътници, включително и с мен, обаче не е само той, прави ми впечатление, че почти всички ватмани на български трамваи нито могат да тръгват(явно е много трудно да се включи първи кран), нито да спират плавно, нито да отварят и затварят вратите, преди да са тръгнали. А сега са се появили и някакви млади, които си мислят, че са на състезание като един, който реши, че точно на Ботев в задръстването трябва да се засили и отнесе няколко коли. Така излиза, че едва ли не това е толкова сложно чудо на техниката, че малцина успяват да се справят с управлението на машина като 810, което не е добър знак.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #6026 on: 05.03.2020, 21:00:24 »
Возих се днес на 810, не е от него.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #6027 on: 06.03.2020, 16:58:28 »
Шофьорът на 2086 е от старата школа на пианистите. При всяко отпускане на газта чинно се изключва от скорост, съответно после се включва в движение, когато е необходимо да ускори. Чак бутоните N и D са се изтрили от натискане.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6028 on: 06.03.2020, 18:32:45 »
Такива водачи трябва да заплащат ремонтите на кутиите после, защото това е неправилна експлоатация, която води до прегряване на кутиите, лошо мазане плюс износване на съединителите в тях. Дотук четирицифрена сума.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #6029 on: 06.03.2020, 19:21:51 »
Такива водачи трябва да заплащат ремонтите на кутиите после, защото това е неправилна експлоатация, която води до прегряване на кутиите, лошо мазане плюс износване на съединителите в тях. Дотук четирицифрена сума.
При такова каране самата кутия като кутия по никакъв начин не се износва. Проблем в случая във времето се получава от удара при включването главно в диференциала и кардана.
Прегряване и лошо мазане няма как да се получи, ако двигателят работи - съответно и помпата за маслото на скоростите също работи, а дори и да е изгасен двигателя няма как за 200метра да прегрее кутията. Въпросните съединителчета и ламели така или иначе контактуват при всяко превключване и връщане на скорост.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #6030 on: 06.03.2020, 21:52:49 »

Ми не един път съм ти писал да не пишеш глупости по този въпрос за кутиите ! Като си смучеш от пръстите, ще трябва да го и докажеш по някакъв начин, защото в противен случай нагло манипулираш форумните членове!
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6031 on: 06.03.2020, 23:51:07 »
Айде пък ти ми докажи, че не съм прав, ама не с “аз ги разбирам нещата, а вие сте тъпи”. Точно в момента не ми се рови да вадя статии за предназначенията на неутралната скорост при автоматиците, обаче ще те открихна, че нито едно от тях не е придвижване по инерция и условията на нормална експлоатация.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6032 on: 07.03.2020, 00:13:27 »
Провеждам курсове по техническо ограмотяване за повече подробности на лично. Ялта и Пепи тотално не сте прави. Като сте толкова специалисти ми обяснете какво става с междинният вал на АСК за хидротрансформатора няма да питам? 
За диференциала и кардана съм съгласен.
The Grand Tour

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6033 on: 07.03.2020, 00:15:02 »
Айде пък ти ми докажи, че не съм прав

Еми ходи в гаражите и разгледай километражите на милионниците, най вече на MAN-овете в Малашевци и BMC-тата, и питай дали на някой са му ремонтирали скорости. Иначе и да четеш, между теорията и практиката разликата е огромна !
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6034 on: 07.03.2020, 00:17:25 »
Провеждам курсове по техническо ограмотяване за повече подробности на лично. Ялта и Пепи тотално не сте прави
Още едно философче !
Колко километра измина ТИ с автобус с автоматични скорости ? Защото моите са 700 000 км. за 12 години с BMC ?

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6035 on: 07.03.2020, 00:22:23 »
И какво стана практик такъв? Ходиш по сервиза и ревеш за майстори. Не ти отива на годините да се изказваш така. Не си ми на образованието и възможностите. Карай си го. И си го карал толкова благодарение на такива като мен.
The Grand Tour

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6036 on: 07.03.2020, 00:37:06 »
Надценяваш се, мноооого.
 И не ми отговори господин образован. И точно такива образовани, дето не съм им на образованието съсипват техниката.

Offline IKAR

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6037 on: 07.03.2020, 03:29:50 »
Васко, 30 години си карал рейс, що обръщаш внимание на подобни умотворения....Това, което е по книгите и което разни с претенции за разбирачи преподават по курсовете, няма абсолютно нищо общо с действителността. Казвам го и като преподавател. Скоро, подучен от подобни "разбирачи", дадох една торба пари за суперскъпа прахосмукачка Миле (Miele), уж това е мерцедесът на електродомакинските уреди - оказа се пълен боклук, който не става за нищо. Пък Стефан нека си твърди как старите и реномирани производители държат на реномето си и на качеството. Имам още цяла торба с подобни примери.....Понеже сега нещата се определят и решават от меринджеи, които се интересуват само от приходи, печалби, съответно нямащи хал-хабер от физика, материалознание, механика, двигатели, скоростни кутии и т.н. но държащи техническите и развойните звена за топките.....Абе въобще, "настанеше пилци......."....
« Last Edit: 07.03.2020, 05:26:13 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline bdz43r

• Нямам спирка
    • View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #6038 on: 07.03.2020, 09:58:45 »
Едно е да караш, друго е да знаеш какво, как и защо се случва зад теб... по улиците във всяко МПС има каращи, ама колко от тях са технически грамотни и са в час как им работи колата?
Това го пиша като каращ от 15 години, заобиколен от технически неграмотни каращи от 30-40 години... при това не автобус, а влак.

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6039 on: 07.03.2020, 14:57:51 »
С мой колега имаме еднакви коли, автоматици, моята е с година по-стара и на повече километри. Той е фен на карането на неутрална и на всеки светофар изключва от скорост, докато чака. Аз давам D на паркинга пред нас и я изключвам, когато стигна, където съм тръгнал. Моята кутия се радва на чудесно здраве, а неговата вече превключва с ритници - сигурен знак, че предстои голям ремонт. Толкова с моя опит :)