Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 522423 times)

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #5520 on: 07.03.2018, 18:54:51 »
Идеята е ясна, за автомобилът също е ясно, че няма място там, още повече че от предният светофар му звъняха. Проблемът е за чакащите на спирката, които са за втория трамвай.

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5521 on: 08.03.2018, 08:22:25 »
Идеята е ясна, за автомобилът също е ясно, че няма място там, още повече че от предният светофар му звъняха. Проблемът е за чакащите на спирката, които са за втория трамвай.
Спирката е двойна.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #5522 on: 08.03.2018, 09:03:33 »
Е то и на „Орлов мост“ е същото. Аз съм си изпускал превозно средство, когато съм бил застанал най-отпред, а шофьорът му реши да отвори вратите на втора позиция. Друг е въпроса, че по този начин се осигурява по-голяма безопасност за слизащите предвид, че спирката е преди светофара. Светва зелено за колите и за 22, но тройката спира на първа позиция отваря вратите и нали се сещаш, че първата мисъл на шофьорите ще е след като им свети зелено ако могат да се отърват от допълнителното спиране. Да не говорим, че задръстванията в пиков час по „Константин Величков“ в тази посока започват от „Симеон“.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5523 on: 08.03.2018, 09:41:07 »
Спирката е двойна.
Интересно ми е каква е дефиницията за двойна спирка. И ако е такава не е ли редно жълтата боя, указваща границите на спирката да обхваща 2 трамвая. Не мисля, че там това е възможно, освен ако изхода на бензиностанцията не е част от спирката :crazy:

Е то и на „Орлов мост“ е същото. Аз съм си изпускал превозно средство, когато съм бил застанал най-отпред, а шофьорът му реши да отвори вратите на втора позиция. Друг е въпроса, че по този начин се осигурява по-голяма безопасност за слизащите предвид, че спирката е преди светофара. Светва зелено за колите и за 22, но тройката спира на първа позиция отваря вратите и нали се сещаш, че първата мисъл на шофьорите ще е след като им свети зелено ако могат да се отърват от допълнителното спиране. Да не говорим, че задръстванията в пиков час по „Константин Величков“ в тази посока започват от „Симеон“.
А какво се случва ако светне зелено и хората още не са достигнали втория трамвай, защото не е казано, че ситуацията се случва в началото на червената фаза?

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #5524 on: 08.03.2018, 09:45:41 »
Какво се случва? остават за следващия трамвай/автобус. Аз именно заради това писах, че двойните спирки се превръщат в сериозно неудобство. От кой ден и колко часа е снимката на 2039?
мур

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5525 on: 08.03.2018, 09:53:18 »
Еми дай предложение как да стане, хем колите да не ти пречат, да караш бързо и пътниците да са доволни.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5526 on: 08.03.2018, 09:58:04 »
2039 ако тръгне на този сигнал с 22 - няма да може да премине на следващото кръстовище ,което прави преминаването с 22 абсолютно ненужно. Друг е въпроса,че на тази спирка никой не се качва- в посока център. Ще кажете - от къде знаеш. Ами имам наблюдения.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5527 on: 08.03.2018, 10:00:09 »
Има две коментирани предложения:
- премахване на т.нар. двойни спирки и всеки си чака реда за спирката и не спира като втора кола.
- обособяване на двойни (или тройни) спирки, но с 2 (3) спиркознака, като всяка линия си спира на нейния си спиркознак.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5528 on: 08.03.2018, 10:01:54 »
А когато и трите трамвая са на едно време?! Както на Петте кьошета- третият тръгва след 6 минути!

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5529 on: 08.03.2018, 10:04:31 »
А когато и трите трамвая са на едно време?! Както на Петте кьошета- третият тръгва след 6 минути!

Това по-скоро е проблем на разписанията, но предвид, че се трупат закъснения ти сам даваш примера - както на Петте кьошета и на много други места, където не е възможно да спират едновременно. Щом там не е проблем, значи навсякъде не би трябвало да е. Чакащите няма как да знаят кой трамвай ще мине първи и кой къде ще спре. Така, че не се спестява никакво време от спирането като втора кола.

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5530 on: 08.03.2018, 10:05:42 »
Ще чакат! За къде бързат??

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #5531 on: 08.03.2018, 10:11:20 »

Това по-скоро е проблем на разписанията, но предвид, че се трупат закъснения ти сам даваш примера - както на Петте кьошета и на много други места, където не е възможно да спират едновременно. Щом там не е проблем, значи навсякъде не би трябвало да е. Чакащите няма как да знаят кой трамвай ще мине първи и кой къде ще спре. Така, че не се спестява никакво време от спирането като втора кола.

Добре, а за хората, които са по-назад на спирката, те от своя страна ще псуват водача, че не отваря. Гледаш прекалено едностранчиво. Трябва да има ясно очертаване на зоната на перона, в която може да се отварят вратите и на места като „Орлов мост“ в посока „Младост“/„Дружба“ трябва да се премахнат съществуващите спирконавеси и будката на ЦГМ да се измести, за да бъде спирката ергономична и да няма какво да спира пътниците на перона.

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5532 on: 08.03.2018, 10:14:22 »

Добре, а за хората, които са по-назад на спирката, те от своя страна ще псуват водача, че не отваря. Гледаш прекалено едностранчиво. Трябва да има ясно очертаване на зоната на перона, в която може да се отварят вратите и на места като „Орлов мост“ в посока „Младост“/„Дружба“ трябва да се премахнат съществуващите спирконавеси и будката на ЦГМ да се измести, за да бъде спирката ергономична и да няма какво да спира пътниците на перона.

Говоря за конкретния случай и други подобни, не за Орлов мост. За Орлов мост решението е друго, което написах по-горе (вторият вариант). Тук не мога да се съглася, че трябва да чакам трамвай на изхода на бензиностанцията.

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #5533 on: 08.03.2018, 10:16:33 »
Ами пиши жалба да се забрани спирането на втора позиция.

Offline 701

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #5534 on: 08.03.2018, 10:50:28 »
Крайно време е чакащите да се научат да гледат малко повече. Никой не е длъжен да спира пред краката на чакащия. След като има 2 спиркознака, спирката е двойна и водачът може да спре на нея. Както всички се съгласихме, тарикатът с колата въобще не трябва да е зад 22-то. За пример, автобусната спирка на Лъвов мост също е двойна, но там гледат кой рейс е дошъл и тичат. Подобно е и когато ПС е за депо - "ама то не пишеше", "ти сега я обърна" и тн...
lo chupen todos a los que no les guste 701

Online Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5535 on: 08.03.2018, 12:00:08 »
Освен това ако трамвая е с 3 вагона, най-задния пак ще е на тази позиция.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline dan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5536 on: 08.03.2018, 13:14:49 »
Трамваи с три вагона в София няма и спирката едва ли е мислена за такива, но няма смисъл да се коментира повече.

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5537 on: 09.03.2018, 15:10:12 »
Ето така се спира на спирка (2039). И не, автомобилът не е оправдание.

ПП: Мястото е МС Константин Величков, вторият трамвай е 3-ка, който спира и отваря вратите срещу изхода на бензиностанцията. Първият трамвай е спрял точно на спирката и вторият спиркознак се пада горе-долу на равно с края му. Там някъде свършва и очертанието (жълтата боя) на спирката.
Това на тази снимка нищо не е.

Ще ви разкажа история от миналата седмица, при големите снеговалежи. на същото място. на светофара е спрял рейс по 83 върху релсите. след него спира трамваен състав по 22 и след него трамваен състав по 11. И двамата ватмани отвориха вратите. нали се сещате къде се падаше втория трамвай от състава по 11та линия. времето беше "идеално" - сняг, киша, локви. Сещате се как бяха почистени спирките. Беше почистено само срещу спрелия рейс. А хората от и за трамвай 22 трябваше да прескачат стена от сняг, лед и мръсотия. На спирката имаше хора, които не успяха да се качат на трамвай 11, а тези които слязоха от него трябваше да демонстрират добри умения по ходене с препятствия.

Като добавка на цялата картинка след това рейса по 83 засече една камара коли и спря под ъгъл спрямо тротоара на спирката след кръстовището. пътниците, които слизаха и се качваха през последната врата трябваше да преминават една пътна лента разстояние между рейса и тротоара. Това е редовна практика на шофьорите по 11 и 83 на това място. Карат по релсите;  засичат колите в активните ленти; спират под ъгъл спрямо тротоара. разновидност е понякога спират във втората активна лената или дори на трамвайните релси. А пътниците трябва да се оправят сами.

Трябва да се забранят двойните спирки!!!!
Решението е умни светофари. Като светофара "усети", че има трамвай - върти фазите и веднага пуска трамвая. 

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #5538 on: 09.03.2018, 15:49:35 »
Умните светофари сега като видят трамвай, пропускат фазата му и става мазало.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #5539 on: 16.03.2018, 11:07:30 »
Вчера водача на 2070 спря на спирката на Руски паметник диагонално и зае едновременно и дясната и средната ленти ! Това как и да е , ама веднага със спирането пусна и левия мигач ! Винаги се старая , когато превозно средство на градския транспорт излиза от джоб на спирка или се престроява да го пропускам , но заради такива индивиди ... Поне 3-4 водача пред мен спряха да го пропуснат , но чакайки по 10-15 секунди тръгваха с мръсна газ !  :angry: