Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 524484 times)

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #5620 on: 22.05.2018, 20:10:20 »
2011 (бял МАН) на 304 - прекрасно наистина, но не беше чак толкова прекрасно, че на +13 караше с не повече от 40-50 км/ч по Цариградско, естествено 204 ни изпревари.

Offline bonbon

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5621 on: 22.05.2018, 20:25:20 »
2011 (бял МАН) на 304 - прекрасно наистина, но не беше чак толкова прекрасно, че на +13 караше с не повече от 40-50 км/ч по Цариградско, естествено 204 ни изпревари.

И аз това съм забелязал.... Масово по 304 се влачат като народна песен дори да са с 30+ мин закъснение.

Online The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #5622 on: 22.05.2018, 20:59:49 »

И аз това съм забелязал.... Масово по 304 се влачат като народна песен дори да са с 30+ мин закъснение.

Особено откакто линията мина на дизелови автобуси...  :angel:
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5623 on: 22.05.2018, 22:36:17 »
От скоро линия 304 се кара бързо и много малко са тези, които се влачат с дизелов автобус. Факт е, че придвижването с 204 е ненадминато бързо. Има задръствания, както и пътищата са в окаяно състояние. Правилникът на ЦГМ са пикови моменти на трафик по улиците е в ущърб на пътници и шофьори. Още по-зле са тези, които го прилагат.
████████████████████████ Епилог

Online The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #5624 on: 13.07.2018, 15:15:21 »
Днес за пореден път станах свидетел на страхотен "професионализъм" от страна на водач на дълга Шкода от депо Надежда - водачът на 2682 по ТБ9 около 13 часа на обяд при десния завой от бул. Прага към тунела на НДК се покатери на островчето с бордюра поне половин метър навътре със задна дясна гума и за една бройка не отнесе знака, хубаво, че нямаше хора поне - нито някой го засече отпред, нито нищо, не споря, всеки бърка, но в определени случаи положението си е "не стреляйте по пианиста, той толкова може"... Има няколко души в това депо, които редовно ме удивляват колко некадърни и неграмотни са всъщност - поне по един от водачите на 2676, 2692, 2694, а явно и на 2682 просто не са за тази работа. Като няма хора, и ако толкова няма шанс да се намерят грамотни кадри, такива поне да ги сложат на разнебитени тролеи, не да трошат нови...
« Last Edit: 13.07.2018, 15:17:47 by The Freshmaker »
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5625 on: 27.07.2018, 01:49:03 »
Шофьорът на автобус 2018 2-ра смяна на 26 юли по линия 94 да получи лист с кодове за ел. табели.
████████████████████████ Епилог

Offline GANZ

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5626 on: 27.07.2018, 03:24:13 »
Днес за пореден път станах свидетел на страхотен "професионализъм" от страна на водач на дълга Шкода от депо Надежда - водачът на 2682 по ТБ9 около 13 часа на обяд при десния завой от бул. Прага към тунела на НДК се покатери на островчето с бордюра поне половин метър навътре със задна дясна гума и за една бройка не отнесе знака, хубаво, че нямаше хора поне - нито някой го засече отпред, нито нищо, не споря, всеки бърка, но в определени случаи положението си е "не стреляйте по пианиста, той толкова може"... Има няколко души в това депо, които редовно ме удивляват колко некадърни и неграмотни са всъщност - поне по един от водачите на 2676, 2692, 2694, а явно и на 2682 просто не са за тази работа. Като няма хора, и ако толкова няма шанс да се намерят грамотни кадри, такива поне да ги сложат на разнебитени тролеи, не да трошат нови...
Само да отбележа: Шкодите не са карани само от двамата им зачислени титуляри. 90% от шофьорите в гаража карат Шкоди, могат да карат всяка и не можеш да си сигурен дали тези тролеи са били управлявани от титулярите им, когато са ти направили впечатление,че се управляват некадърно. Защо е нужна цялата тази драма?
« Last Edit: 27.07.2018, 03:27:00 by GANZ »

Online The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #5627 on: 31.07.2018, 16:40:00 »
Защо е нужна цялата тази драма?

Въпрос на приоритети и гледна точка - ако според теб най-важното качество за един шофьор, който по 9 часа кара над 20 метра тролей, побиращ над 150 души, е да е сговорчив и да има за какво да си говорите, за мен е малко по-важно да може да кара грамотно и безопасно.

Offline GANZ

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5628 on: 31.07.2018, 23:17:01 »
 :D  Не само,че е важно да карат грамотно и безопасно, това си е задължение на шофьорите. Има шофьори обаче, при които простотията надделява и си карат със страх, като зомбита гледат огледалата и държат волана, всякаш всеки момент нещата ще излезнат извън контрол...
« Last Edit: 01.08.2018, 15:20:17 by GANZ »

Online Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #5629 on: 13.08.2018, 00:10:20 »
3121 по 76 тази вечер. На Орлов мост посока Гоце Делчев спря в лявата лента и отвори вратите, блокирайки мен и още една кола в дясната лента да чакаме слизането и качването на пътниците, в резултат на което се образува тапа. След това на Стадиона мина на червено.

То бива закъснения и бързане, ама не може да бъде за сметка на безопасността на пътниците и останалите участници в движението.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5630 on: 13.08.2018, 09:07:34 »
Недобросъвестна диспечерка - тази сутрин изключва кола от 304, за да го прати на друга линия, като оставя курса от НИМ до Дружба непокрит...  :help:
Дори да нямат резерви, не е това решението

Offline Whatnow14

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5631 on: 13.08.2018, 10:08:46 »
Тия диспечерки грам мозък нямат - на обръщалото в Дружба редовно държат по 3 коли 204 и 2 коли 304 по 20 минути, без да пропускат нито една, и после наведнъж ги пускат всичките през 2-3 минути...

Offline ooleg

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #5632 on: 13.08.2018, 10:28:13 »
Какъв е шансът като се оплачеш на телефона на ЦГМ от шофьор, който не спира на спирка да последва някакво наказание за него? Щото толкова нагло се направи на важен, че сигурно се чувства безнаказан.

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #5633 on: 13.08.2018, 11:15:33 »
Какъв е шансът като се оплачеш на телефона на ЦГМ от шофьор, който не спира на спирка да последва някакво наказание за него? Щото толкова нагло се направи на важен, че сигурно се чувства безнаказан.

Много зависи от ситуацията. Коя линия, коя спирка, временен или постоянен маршрут.
мур

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #5634 on: 13.08.2018, 11:36:11 »
Автобус 1-ца. Спирка "К-с Цариградски" 2643. Автобусът е този в атачмънта. Курсът по обяд в събота. Искахме да ходим до Джъмби в Дружба. Малко преди спирката дото завиваше се изправих. Жената и дето не станаха докато е в движение. Сигурно щото застанах в страни от вратата онзи си е помислил, че се приготвям за ИЕЦ. Като видях, че не намали на спирката натиснах бутона стоп, както и един пътник натисна другия. После му извиках да спре по-леко и се направи, че не чува. После жената силно му извика като видя, че подмина спирката с газ и той не спря и след нея. Обадих се на ЦГМ още като слязах на ИЕЦ.
После хванахме такси от ИЕЦ до Джъмбо, което с разходката да обърне при Ситиклиник излезе 6 лв.

Лирнично отклонение:
Винаги съм твърдял, че туземното население в Кокаляне, Панчарево и Горубляне е много смотано. В тая ситуация докато един пътник натисна бутона СТОП един по-възрастен селски шоп ми обясняваше, че не бил спрял щото съм станал от седалката много късно и съм седял отстрани до вратата и не бил разбрал шофьора, че искам да слизам.
Явно според шопския интелект от бившите села край София трябва и някакви ритуали да се изпълняват за да слезюеш на спирка. Може би е добре някакъв танц да се изтанцува, за да е недвусмислено какво искаш да правиш. И явно е все тая 1 или 2-3 ма са целаещите да слизат и дали единия не е дете. Можеше да спре в локалното на Цариградско за да си поправи грешката, а той на пук натиснаю газта да се отдалечи максимално.
Днес една друга леличка от по-нормалния местен вид, но някъде от Бистрица или Железница в 98 по сменения маршрут цвъкаше бисери, които не отиват на местен човек.
Пурви бисер: пита един дядо който си говореше с нея как ще хване 111 до Икеа, като минава 98 през Симеоновско шосе. Много странно за нея околовръстното какво ли представлява.
Вори бисер: Вече Симоеново наистина било станало квартал на София, а не село щото само къщи имело и не се виждала никаква природа. Много ми е интересно гората при езерата някакъв стадион ли е?
Трети бисер: Аз от 10-тина години не съм минавала през Симеоновско шосе и не съм го виждала как се е застроило. То бива бива пътуване с 98, ама чак 10-тина години да не си минавала през СШ ми се вижда доста прекалено, за някой който има спомени от това какви ниви било там.
« Last Edit: 13.08.2018, 11:53:37 by ooleg »

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #5635 on: 13.08.2018, 14:09:35 »
Тия диспечерки грам мозък нямат - на обръщалото в Дружба редовно държат по 3 коли 204 и 2 коли 304 по 20 минути, без да пропускат нито една, и после наведнъж ги пускат всичките през 2-3 минути...
Кой ден и в колко часа е станало това? Няма как да стоят 3 рейса на колелото и никой да не тръгва и после да тръгнат заедно!

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #5636 on: 13.08.2018, 17:00:41 »
Автобус 1-ца. Спирка "К-с Цариградски" 2643. Автобусът е този в атачмънта. Курсът по обяд в събота. Искахме да ходим до Джъмби в Дружба. Малко преди спирката дото завиваше се изправих. Жената и дето не станаха докато е в движение. Сигурно щото застанах в страни от вратата онзи си е помислил, че се приготвям за ИЕЦ. Като видях, че не намали на спирката натиснах бутона стоп, както и един пътник натисна другия. После му извиках да спре по-леко и се направи, че не чува. После жената силно му извика като видя, че подмина спирката с газ и той не спря и след нея. Обадих се на ЦГМ още като слязах на ИЕЦ.
После хванахме такси от ИЕЦ до Джъмбо, което с разходката да обърне при Ситиклиник излезе 6 лв.

Лирнично отклонение:
Винаги съм твърдял, че туземното население в Кокаляне, Панчарево и Горубляне е много смотано. В тая ситуация докато един пътник натисна бутона СТОП един по-възрастен селски шоп ми обясняваше, че не бил спрял щото съм станал от седалката много късно и съм седял отстрани до вратата и не бил разбрал шофьора, че искам да слизам.
Явно според шопския интелект от бившите села край София трябва и някакви ритуали да се изпълняват за да слезюеш на спирка. Може би е добре някакъв танц да се изтанцува, за да е недвусмислено какво искаш да правиш. И явно е все тая 1 или 2-3 ма са целаещите да слизат и дали единия не е дете. Можеше да спре в локалното на Цариградско за да си поправи грешката, а той на пук натиснаю газта да се отдалечи максимално.
Днес една друга леличка от по-нормалния местен вид, но някъде от Бистрица или Железница в 98 по сменения маршрут цвъкаше бисери, които не отиват на местен човек.
Пурви бисер: пита един дядо който си говореше с нея как ще хване 111 до Икеа, като минава 98 през Симеоновско шосе. Много странно за нея околовръстното какво ли представлява.
Вори бисер: Вече Симоеново наистина било станало квартал на София, а не село щото само къщи имело и не се виждала никаква природа. Много ми е интересно гората при езерата някакъв стадион ли е?
Трети бисер: Аз от 10-тина години не съм минавала през Симеоновско шосе и не съм го виждала как се е застроило. То бива бива пътуване с 98, ама чак 10-тина години да не си минавала през СШ ми се вижда доста прекалено, за някой който има спомени от това какви ниви било там.

Просто трябва да се регламентират спирки пожелание и останали спирки. На "останалите" спирки автобусите да спират независимо дали има хора за качаване или спиране. В момента цари една анархия и много шофьори смятат, че като няма пътници за слизане и качване може да не спират. И след като това негласно им е позволено, то си го правят напълно правилно. За твоя случай. След като шофьорът е пропуснал спирката, то той няма право да спира и отваря вратите на място преди следващата спирка, защото ако се случи инцидент с пътник извън обсега на спирката, то шофьорът носи отговорност защото е спрял където не му е разрешено.
Също така шофьорите трябва да бъдат инструктирани къде да спират по време на временни маршрути. Вчера на спирка Военна академия чаках автобус 10 тм, приближи се автобус, който нямаше никакво намерение да спира, шофьорът ми махна, защото ме познава, но аз започнах да махам по-настойчиво и той спря след 20 метра. Каза ми - никой не ми е казал да спирам на спирките извън постоянния маршрут на 10тм. Т.е. ако шофьорът не ме познаваше оставах за следващия автобус. А ако и той си мили, че не трябва да спира на спирките извън постоянния маршрут?
мур

Offline ooleg

• View Profile
« Reply #5637 on: 13.08.2018, 19:06:29 »
Няма право да спира извън спирка, а няма желание на спирка.  Можеше да понамали за да схване, че го карам да спре преди да е минал 10 метра от спирката. В края на краищата от ИЕЦ до тролея в Дружба става повечко от километър за да го броиш за връзка между двете.

Изпратено от моят XT1700 с помощта на Tapatalk

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5638 on: 13.08.2018, 19:26:59 »
Също така шофьорите трябва да бъдат инструктирани къде да спират по време на временни маршрути. Вчера на спирка Военна академия чаках автобус 10 тм, приближи се автобус, който нямаше никакво намерение да спира, шофьорът ми махна, защото ме познава, но аз започнах да махам по-настойчиво и той спря след 20 метра. Каза ми - никой не ми е казал да спирам на спирките извън постоянния маршрут на 10тм. Т.е. ако шофьорът не ме познаваше оставах за следващия автобус. А ако и той си мили, че не трябва да спира на спирките извън постоянния маршрут?
Тоест, да си гледат таблетите - там им се изписваха всички спирки, на които трябва да спират. Пише им също, че трябва да спират на всички съществуващи спирки, така че оправдание нямат

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5639 on: 13.08.2018, 20:48:42 »
Че това си е неписано правило за слабонаселени спирки и всички стари Софиянци си го знаят от много време- ако има за слизане се застава до вратата, или се обаждаш на шофьора, ако си на спирката за качване махаш. Едно време редовно си се правеше и хората си знаят, за да се пести енергия. Става въпрос разбира се за слабонаселени и почти неползвани спирки. В сегашно време се натиска стоп-бутона малко преди спирката-всеки автобус има, май вече няма такива без стоп-бутони, или поне застани на вратата и махни в огледалото.

Ощекато бяхме деца като чакахме на по-пусти спирки и разни лелички и чичковци ни правеха забележка, ако не чакаме мвъпросиня автобус да не заставаме напред да не спира напразно за да се пести енергия. Също така по-възрастните като видят че идва линия, която не ги устройва обикновено също правеха жест да не спира, а когато видят това което им трябва махат да спре.  Беше си като неписано правило. Пак това става въпрос разбира се за СЛАБОНАСЕЛЕНИ спирки, където в повечето случаи чакат 1-2-ма или никой.

В конкретния случай спирката е на баир и после много трудно се тръгва оттам, и се хаби много енергия. Трябваше да натиснеш стоп-бутона предварително шофьора да си знае че има за слизане.

Като деца също така веднъж ходихме до Трудовака, подобна спирка където има една крепост. Питахме преди това шофьора и каза че няма проблем да ни спре, само да помолим някой чичко да позвъни или да му каже преди спирката, и навръщане да помахаме. (едно време в Икарусите и Чавдар-ите бутоните за спирка по-желание бяха едни звънци и бяха нависоко и децата не ги стигахме) Че във Варна или Димитровград ако не си натиснал стоп-бутона на такава слаба спирка ще ти спрат ли?
« Last Edit: 13.08.2018, 20:53:16 by Ivo »
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР