Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 547281 times)

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #5680 on: 07.11.2018, 16:54:53 »
За теб вероятно е така. Реално обаче ако изключим голямата украса на история всичко е вярно. Много ватмани и шофьори спират където им скимне и въобще правят каквото си поискат в разрез с всякви правила.
Колега, кажи ми кое според тебе е голяма украса?

Историята е разказана 1 към 1 както се случи.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #5681 on: 07.11.2018, 18:54:29 »
Е, и аз написах че си е така. Просто леко ми се струва понапудрено.

Offline Citaro

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #5682 on: 25.11.2018, 22:21:44 »
Днес ватманката на 916 по линия 6 след спирката на "Бул.Ломско Шосе" към 13:20 спря и отиде най-спокойно до близкия базар,въпреки че беше на +5 и след 2-3 минути се връща горда с нова чанта.Разбирам да слезе за кафе или нещо друго,но... Подадох сигнал във виртуалното деловодство и чакам отговор

Offline wiNt

• Маниак
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #5683 on: 25.11.2018, 22:48:20 »
Я, не знаех че тази тема работи. От току що - 9055 по 204 не отваря 1ва врата на пътниците нито отвън, нито отвътре. Не работела. Е да ама на последната спирка я отвори като слезе да се поразходи. Сигурно да не му духа, в кабината дето е колкото тристаен апартамент. :fan:

И тук да кажа за горното - виртуалното ни приемат ни предават от сигурно година вече. Не е ясно защо, но ако получиш отговор веднага сподели тук какъв ще е той.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5684 on: 25.11.2018, 23:17:05 »
Я, не знаех че тази тема работи

И трябваше да е заключена и беше, не знам защо пак е активна.

И тук да кажа за горното - виртуалното ни приемат ни предават от сигурно година вече. Не е ясно защо, но ако получиш отговор веднага сподели тук какъв ще е той.

Сигурно им е омръзнало да четат на разни деца глупостите, че ги домързяло да слезнат от 2-ра врата и не им е била отворена първата при -20 градуса и виелица или при +40 и слънце навън, или че някой видиш ли след като 10 часа няма време за почивка и за нищо и няма храна на последната спирка отишъл да си купи кафе и нещо за ядене.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #5685 on: 26.11.2018, 12:41:01 »
Като прочетат това за ватманката на 916, най-вероятно ще спрат да отговарят на всякакви жалби. Отделно, че на никого няма да търсят и отговорност. И да е била на +5, курсът й е нередовен за закъснение и ще си понесе съответната санкция за нередовен курс. Отделно, че не се знае кой какво кога е наредил от Центъра.
мур

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #5686 on: 26.11.2018, 18:28:25 »
Не сте прави тук. Служителите на градския транспорт имат достатъчно гъвкаво работно време, за да не правят такива покупки, докато са на линия. За първата врата - тя е там, за да се отваря. Има хора, които работят изключително и само на открито. Те какво да кажат? Мантрата с мързела на "днешната младеж" пък няма изобщо да я коментирам.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #5687 on: 26.11.2018, 18:56:20 »
Понеже явно някои хора неразбират, ще го кажа отново. Никак не е приятно при по-студено време през 2-3 минути да се отваря първа врата и студения въздух отива при водача. Колко мозък трябва за да може пътника да се усети, че водача там цял ден и целия студ отива при него....
И пак не е ясно, че в момента шофьори няма. Работи се по 13-14 дни без почивка. Постоянно се въртят смените. Има коли по 8:30 - 9:00 часа на смяна.
Давам пример с един познат от Земляне: Неделя на работа втора смяна до 21:00. Понеделник първа смяна от 6:00.... Е кога се очаква този човек да почива. И това не е единичен случай.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline wiNt

• Маниак
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #5688 on: 26.11.2018, 22:13:59 »
Понеже явно на теб не ти е ясно и не разбираш ще го кажа за 8ми път. Първа врата е там за да се отваря и затваря. На централни спирки не може това да не се случва. Като автобуса се подреди на спирката за първа врата няма да ходят 10 човека до най-отзад. Въпросният спираше така, че хората да отидат на първа врата. И за връх - 9055 е от типа с кабина, хващаща половината първа врата. И да седи 30 минути отворена пътническата врата, при "шефа" нищо не отива - затапени са всички дупки с подръчни средства.

И пак не е ясно, че пътниците не трябва да са потърпевши от селянията и липсата на манталитет на конкретни особи. Всеки тук (или поне аз) съчувства на водачите и ги разбира, но има парчета, които са откровени простаци и това явно някои хора не го разбират. Това за чантата, ако е вярно, е тотално извън рамките на какъвто и да е коментар, освен че е пълен абсурд.

Offline София 100

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #5689 on: 27.11.2018, 09:11:50 »
Неприятна ситуация от днес: На Автостанция Изток съставът по линия №22, в който 4151 е заден вагон затвори вратите под носа ми само за да чака точно 2 минути на следващата спирка ул. Поп Груйо. Но да приемем, че това е било съвсем случайно. Дойде следващият състав, в който 4045 е водещ вагон. Нямах билет и се отправих към автомата, който на пръв поглед изглежда изправен и работещ, но се оказа, че парите ми изобще не са отчетени и машината не ми издаде билет. При натискане на бутона за връщане на сумата изпаднаха само 50 стотинки... Пробвах да си купя превозен документ от ватмана, но той изобщо не ми обърна никакво внимание и не каза и дума... Да си съвестен пътник понякога е невъзможно. И  нямам милост и прошка за подобни свинщини, не, че  някой го интересува, но все пак да предупредя!
« Last Edit: 27.11.2018, 09:14:20 by София 100 »
"Никога нищо не изчезва! Животът е кръг. Всичко се повтаря и от всичко има нужда, когато му е време. "

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #5690 on: 11.12.2018, 21:32:03 »
Днес водачът на автобус 2738 по 10-ТМ в 19:53 спря на Гурко около 50 метра преди обичайното място за спиране (назовавам го така, защото табела с обозначение на спирката за този автобус така и не се постави, има само за 84 и 184), тъй като там почиваха 84 и 184, и нямаше как да спре до тротоара по напред. До тук добре, но като тръгна, въобще не изчака, не погледна  че някой тичаше към автобуса, ами ЗЯПАШЕ наляво, като подмина всички чакащи да се качат. И това се случва, след като човек е мръзнал там да го чака поне 10 мин.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5691 on: 11.12.2018, 22:12:28 »
Там имаше спиркознак за 10тм, ама онези с бусовете го отрязаха, за да могат да влизат в подлеза и да зареждат, защото от Знаково стопанство така неграмотно сложиха колчето, че отрязаха достъпа до импровизирания паркинг. Сега всеки спира където му е удобно, а в повечето случаи хората се лъжат и чакат на спиркознака за 84 и 184. Обаче през повечето време през деня по Гурко е такова задръстване, че ако тръгнеш пеша ще стигнеш по-бързо до Раковска, отколкото с 10тм.

Offline wiNt

• Маниак
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #5692 on: 14.12.2018, 21:11:12 »
Малко комично...
Каратаджиите от известно време имат 1 образ, възрастен човек, който никога не отваря последната врата. Миналата седмица беше с 900* (от най-първите доставки / оранжев) и реших, че просто не му работи вратата... в продължение на цяла седмица. Всичко добре, но днес беше с 9112 и пак последната врата не се отваряше. Интересното е, че търпеливо изчаква хората да се преместят и да се качат/слязат. :laugh:
Още по-интересното е защо трета седмица по ред е на 204, където все пак със сигурност са нужни всички врати. :/

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #5693 on: 14.12.2018, 22:52:43 »
Защо не го попитате, поради какви причини не я отваря?
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5694 on: 15.12.2018, 11:11:20 »
Сигурно не вижда дотам, затова не я отваря. Остава отворен въпроса колко пълноценен участник в движението е такъв човек.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #5695 on: 15.12.2018, 11:48:32 »
Сигурно не вижда дотам, затова не я отваря. Остава отворен въпроса колко пълноценен участник в движението е такъв човек.
Зависи. В Малашевци има един водач - пенсионер, с доста голям диоптър очила но се държи напълно адекватно на пътя и към другите участници в движението. Има доста възрастни водачи на пътя които се държат на пътя доста адекватно, но има и млади със шизофринично поведение.
Във Четвъртък пресичах на зелено Стамболийски при Димитър Петков. Една маршрутка спря, трамвая също, но един автомобил на чисто червено и през трамвайните релси просто си мина. Водача беше на възраст най-много 25-27 години. Вие си правете изводи от тук нататък.

"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #5696 on: 18.12.2018, 20:00:42 »
Наистина има един такъв кадър, то това е от поне 2 години :D

Offline qwerty95

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #5697 on: 18.12.2018, 21:31:03 »
Днес водачката на автобус 3617 по 84 се разхождаше със запалена цигара из автобуса напред-назад. Иначе униформа сложила.....

Offline vladomladost

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #5698 on: 04.01.2019, 17:06:48 »
Днес в15,28 шофьорът на 1617 по тб8 не спря на спирка ж.к. Иван Вазов в посока Гоце Делчев, въпреки че имаше хора, които искаха да се качат, а и в тролея имаше хора

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5699 on: 04.01.2019, 22:15:19 »
Не го обвинявай, може шофьора да не е виновен. Ако никой не е натиснал стоп-бутона, или на спирката никой не е помахал не е длъжен да спира. По какво да познае, че някой ще слиза ако няма заявка от стоп-бутона, или че иска да се качва като всички чакащи седят на пейката на спирката или навътре?
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР