Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 536497 times)

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #5700 on: 04.01.2019, 22:21:16 »
Няма такива филми, Иво. натискането на стоп бутон и махане по превозните средства са пожелателни. Водачите са ДЛЪЖНИ да спират на всички спирки по маршрута.

Offline transtriumf

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5701 on: 05.01.2019, 02:43:39 »
Навлизам малко в офф, но в тази връзка би било хубаво в случай, че няма хора на спирката, само ако се натисне стоп бутон, тогава да се спира. Печели се доста време, а и ще е похвално българинът най-накрая да се научи да ползва това копче. Това е масова практика в чужбина, и да висиш на вратата, ако не натиснеш бутона не ти спират.
В конкретния случай при всички положения е трябвало да се спре, не само заради правилника и слизащите, а и заради качващите се, които ако се намали могат да се видят.
« Last Edit: 05.01.2019, 03:57:15 by transtriumf »

Човек не е ли засадил поне едно дърво и не се ли е возил на Икарус не е живял.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5702 on: 05.01.2019, 10:41:46 »
Естествено че е добра идея това, но може да се прилага единствено ако на ВСИЧКИ превозни средства има работещи бутони, и ясно е разписани редът за тяхното ползване. Иначе ще настъпи анархия.

Offline Krokit

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #5703 on: 14.01.2019, 08:57:07 »
9074 мина на червено с около 30/40 км/ч на бул. Овча купел и ул. Народно хоро(06:10/15), добре, че първата кола от народно не беше тръгнала, щеше да стане сеира.

Offline TRAMS SOFIA

• Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5704 on: 14.01.2019, 09:34:47 »
9074 мина на червено с около 30/40 км/ч на бул. Овча купел и ул. Народно хоро(06:10/15), добре, че първата кола от народно не беше тръгнала, щеше да стане сеира.
Бързал е да се включи на линия и в този час няма чак толкова коли излизащи от Народно Хоро.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5705 on: 14.01.2019, 09:39:47 »
Всеки бърза за някъде. Нищо не може да оправдае минаване на червено

Offline TRAMS SOFIA

• Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5706 on: 14.01.2019, 09:46:36 »
За разлика от останалите "шофьори" търкалящи се по улиците с кошниците си, водачът на 9074 е професионалист.
Колко катастрофи са станали от преминаване на червено на професионален водач, и на такъв със В категория?
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #5707 on: 14.01.2019, 10:12:54 »
Колко катастрофи са станали от преминаване на червено на професионален водач, и на такъв със В категория?

Изключително смехотворен и нелеп въпрос, принципно... Минаването на червено, особено когато е предотвратимо, е едно от изключително опасните възможни нарушения на пътя и колкото по-"професионален" е шофьорът и колкото по-голямо е возилото, което управлява, толкова по-страшни са потенциалните последици. Стига с тая мантра, че някой като е професионален шофьор и може да прави всичко, понеже "така си е преценил".
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline TRAMS SOFIA

• Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5708 on: 14.01.2019, 10:15:53 »

Изключително смехотворен и нелеп въпрос, принципно... Минаването на червено, особено когато е предотвратимо, е едно от изключително опасните възможни нарушения на пътя и колкото по-"професионален" е шофьорът и колкото по-голямо е возилото, което управлява, толкова по-страшни са потенциалните последици. Стига с тая мантра, че някой като е професионален шофьор и може да прави всичко, понеже "така си е преценил".
Попринцип съм съгласен с теб, но по-добре ли е да набие спирачки и някой да падне да се прибие. В случая 9074 е бил празен, но ако стане нещо водачът ще си го отнесе.

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #5709 on: 14.01.2019, 10:46:34 »
Съобразена с пътните условия скорост. Като вижда отдалеч, че зеленото е в края си, не се сили, а намалява! Нищо няма да стане, ако спре, още повече празен.
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5710 on: 14.01.2019, 11:14:15 »
За разлика от останалите "шофьори" търкалящи се по улиците с кошниците си, водачът на 9074 е професионалист.

Нищо ама нищо професионално няма в минаването на червено. Такъв лольо въобще не трябва да вози пътници.
Ако сравниш броя на ПТП отнесен към общ брой возила, сиреч около 500 автобуса срещу стотици хиляди леки автомобили, то инцидентите с автобуси ще се получат повече от тези с леки автомобили.
« Last Edit: 14.01.2019, 11:16:34 by RADOCVET »

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • Solaris Urbino 12 IV
    • View Profile
« Reply #5711 on: 14.01.2019, 12:15:11 »
Очеизвадно е, че шофьора е приятел на TRAMS SOFIA и носи от девет кладенеца вода, че не е виновен.
В 2313 ВТ :devil:

Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline TRAMS SOFIA

• Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5712 on: 14.01.2019, 12:19:52 »
Очеизвадно е, че шофьора е приятел на TRAMS SOFIA и носи от девет кладенеца вода, че не е виновен.
Защитавам го, защото не го прави само той.
Нито е първото, нито последното преминаване на червено, не само там.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #5713 on: 14.01.2019, 12:31:42 »
Защитавам го, защото не го прави само той.
Нито е първото, нито последното преминаване на червено, не само там.

Блестяща логика! Браво! :fan: :fan: :fan:
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline TRAMS SOFIA

• Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #5714 on: 14.01.2019, 12:41:12 »
Еми щом за по-сериозни провинения началниците си затварят очите си правете сметка за какво иде реч :help:

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5715 on: 14.01.2019, 14:16:42 »
Не е оправдано да се поема такъв голям риск, като преминаване на червено за да се избегне пропускане на една светофарна фаза и включване на линия с около минута по-късно. :help: Явно е имало жълт сигнал още преди автобусът да е стигнал кръстовището и е трябвало да намали и да е готов да спре. :rolleyes:

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #5716 on: 14.01.2019, 15:28:19 »
Не е оправдано да се поема такъв голям риск, като преминаване на червено за да се избегне пропускане на една светофарна фаза и включване на линия с около минута по-късно. :help: Явно е имало жълт сигнал още преди автобусът да е стигнал кръстовището и е трябвало да намали и да е готов да спре. :rolleyes:
Не само жълт - мига 3 пъти зеленото! Има предостатъчно време за реакция.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5717 on: 14.01.2019, 15:58:17 »
И зеленото мига, но дори само жълтият сигнал е достатъчен за навременна реакция на шофьор с опит, особено професионален такъв.  :rolleyes:

Offline Krokit

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
« Reply #5718 on: 14.01.2019, 22:58:08 »
Добре де, като е червено и няма коли, дай да си мина па другите кучета ги яли. Бяха минали поне няколко секунди от червеното. Извинявай, но дали имаш стаж на дадена категория не ти дава правото да нарушаваш закона по подобен начин, да може да не мине кола, но може да изкочи моторист, или пък дете с колело. После ще имаш да си патиш. В момента, когато автобуса мина, беше зелена вълна за тия дето идват от парка към  народно, демек левият завой. :)

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5719 on: 16.01.2019, 00:32:41 »
Само вижте високата скорост, с която се карат автобусите на концесионера и тази на дизеловите автобуси на градския транспорт. Това така и ще си остане! Пример, разтегнатите разписания на 84/ 184 и бавното каране по Цариградско шосе като с 604. При частния оператор се винаги се наваксват закъснения с бързо каране, но не и при общинския в 95% от случаите.
████████████████████████ Епилог