Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 618494 times)

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #5940 on: 09.09.2019, 21:20:23 »
Теб какво те бърка, че ватманката е слязла да си купи нещо? - гладна/жадна ли да седи?
Аман от малоумни изказвания :help:
Ти чул ли изобщо че трамваят е самопотеглил назад? И че някакъв случаен младеж се е качил в движение и е успял да го спре. Ако не беше този младеж - какво щеше да стане???

Offline Richi

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #5941 on: 09.09.2019, 21:22:03 »
Теб какво те бърка, че ватманката е слязла да си купи нещо? - гладна/жадна ли да седи?
Аман от малоумни изказвания :help:
Ти чул ли изобщо че трамваят е самопотеглил назад? И че някакъв случаен младеж се е качил в движение и е успял да го спре. Ако не беше този младеж - какво щеше да стане???
Чух, да.
Ватманска грешка - обезопасяването е на първо място.
После нека върши работата която е наумила.

Offline T_4

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #5942 on: 10.09.2019, 00:42:43 »
Мненията от последната страница щяха да имат смисъл, ако водачите имаха по 10 минути гарантирана почивка на крайна спирка и стая за отдих, където да хапнат или да си направят нещо за пиене. При положение, че такива условия няма, не виждам драма да се слезе за 1-2 минути за вода, закуска и тн. След като разписанието е спазено, за мен, от гледна точка на пътник, няма проблем.

Относно глобите за закъснения - пак казвам, има синдикати и въпросът трябва да се повдигне чрез тях. Все пак въпросните теоретично се издържат от членски внос и ще стане много интересно, ако всички служители прекратят вноските си.

Не на безсмислените линии като ТМ23!
За оптимизация на разписанията:
http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=428.msg100091775#msg100091775

Offline bdz43r

• View Profile
    • http://bgrail.info/photos.php
    • Email
« Reply #5943 on: 10.09.2019, 08:34:35 »
Относно глобите за закъснения - пак казвам, има синдикати и въпросът трябва да се повдигне чрез тях. Все пак въпросните теоретично се издържат от членски внос и ще стане много интересно, ако всички служители прекратят вноските си.
За съжаление това на практика е невъзможно и синдикатите добре го знаят.

Offline stankos

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5944 on: 10.09.2019, 08:47:24 »
...., ако водачите имаха по 10 минути гарантирана почивка на крайна спирка....

Според мен това задължително трябва да е осигурено тъй като работата е достатъчно натоварваща и стресова!

Offline Richi

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #5945 on: 10.09.2019, 08:49:54 »
 :help:

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5946 on: 10.09.2019, 09:46:31 »
Това къде е? Ако е така където си мисля, то това е редовна практика. Да не забравяме, че сигурно е бил и на +. И тук отново може даа се върнем на темата с камерите, но няма да повдигам въпроса. Всеки може да прецени дали са нужни, или не.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #5947 on: 10.09.2019, 10:04:15 »
Това къде е?

Симеоновско шосе преди моста на околовръстното в посока Семинарията. Ей Бога ми, това не мога, и няма да го направя никога, защото е върха на наглостта. Това ще да е някой наскоро постъпил нахалник, защото дори когато Черни връх беше затворен, и имаше кански задръствания , пак имаше време да се извърши курса, и да остане време за почивка.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Pesho1991

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5948 on: 10.09.2019, 11:39:50 »
Предположих че е по Симеоновско. Това не е единственият проблемен участък там, а на Вапцаров в посока центъра същия номер го правят. Особено, като почне задръстването от гара пионер и повечето шофьори ги наблюдавам как влизат в насрещното, за да се строят в лентата за ляв завой без да чакат цялото задръстване.

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #5949 on: 24.09.2019, 20:49:21 »
 :angry: :angry: :angry: Тролей 2101. Шофьора в 20:12 трябваше да спре на 1502 сатеричен театър след което да се изключи на 5те кюшета. Вместо това той изобщо не спря след което на светофара отидох и го питах защо не е спрял и той ми се развика че бил "за депо" и беше за депо но трябваше чак на петте кюшета да се изключи след което се обадих на ЦГМ обясних им всичко и те казаха че ще се се обадят на диспечер а той ще иска обяснение от шофьора защо не е спрял на спирката и ще го санкционират. Освен това имаше пътник в кабината както обикновено което пропуснах да кажа. И тоя шофьор това с предварителното исключване му е практика. Дано го санкционират и да го видя как като поп ще спира по всички спирки.
« Last Edit: 24.09.2019, 20:52:11 by Трамкар Т8М-900 »

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • "дай ми минута за цигара, продай ми огъня от бара"
    • View Profile
« Reply #5950 on: 24.09.2019, 20:58:02 »
В разписанието няма такъв час на тази спирка? А и в това време са на по 7/8 минути, какво толкова? А и мога само да ти кажа, че диспечерите въобще не си вършат работа и са пълни олигофрени. Преди 1 седмица цялата втора смяна 3 9ки бяха заедно. Едната минава в 19:00 някъде си и другите две заедно минават в 19:03! Това е цял ден, а не 2 курса!! Диспечерите са длъжни да следят движението на тролеите и при подобни случаи да реагират адекватно, като ги накарат да въртят на ВМА, Хигиена, Първа градска и т.н. Най - вероятно този тролей от случая е бил на много плюс и ако по график трябва да се изключи от Прага, но вече е закъснял може да си сложи табела за гараж и да си ходи. Човекът не е виновен, че диспечерът дреме. Все пак, ако качва хората ще се забави доста и ще работи в извънработно време за което няма да му бъде платено. За жалост таази картинка не е само при тролеите, ами и при автобусните линии с повече коли. За трамваите не знам.
✯373✯2707✯311✯
✯1767✯2914✯701✯
26.05.14 - София 100
18.01.19 - MB o305(G)
09.06.19 - MB o302T

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #5951 on: 24.09.2019, 21:10:42 »
В разписанието няма такъв час на тази спирка? А и в това време са на по 7/8 минути, какво толкова? А и мога само да ти кажа, че диспечерите въобще не си вършат работа и са пълни олигофрени. Преди 1 седмица цялата втора смяна 3 9ки бяха заедно. Едната минава в 19:00 някъде си и другите две заедно минават в 19:03! Това е цял ден, а не 2 курса!! Диспечерите са длъжни да следят движението на тролеите и при подобни случаи да реагират адекватно, като ги накарат да въртят на ВМА, Хигиена, Първа градска и т.н. Най - вероятно този тролей от случая е бил на много плюс и ако по график трябва да се изключи от Прага, но вече е закъснял може да си сложи табела за гараж и да си ходи. Човекът не е виновен, че диспечерът дреме. Все пак, ако качва хората ще се забави доста и ще работи в извънработно време за което няма да му бъде платено. За жалост таази картинка не е само при тролеите, ами и при автобусните линии с повече коли. За трамваите не знам.
Тоя шофьор при всякакви обстоятелства това изключване по рано му е практика. Във виртуални табла пък пишеше че трябва да спре.

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • "дай ми минута за цигара, продай ми огъня от бара"
    • View Profile
« Reply #5952 on: 24.09.2019, 21:11:47 »
Не знам дали му е практика или не, аз коментирах принципно какъв е проблемът и защо се стига до такива действия.
✯373✯2707✯311✯
✯1767✯2914✯701✯
26.05.14 - София 100
18.01.19 - MB o305(G)
09.06.19 - MB o302T

Offline GANZ

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5953 on: 24.09.2019, 22:20:30 »
:angry: :angry: :angry: Тролей 2101. Шофьора в 20:12 трябваше да спре на 1502 сатеричен театър след което да се изключи на 5те кюшета. Вместо това той изобщо не спря след което на светофара отидох и го питах защо не е спрял и той ми се развика че бил "за депо" и беше за депо но трябваше чак на петте кюшета да се изключи след което се обадих на ЦГМ обясних им всичко и те казаха че ще се се обадят на диспечер а той ще иска обяснение от шофьора защо не е спрял на спирката и ще го санкционират. Освен това имаше пътник в кабината както обикновено което пропуснах да кажа. И тоя шофьор това с предварителното исключване му е практика. Дано го санкционират и да го видя как като поп ще спира по всички спирки.
Масово, при големи закъснения, от ЦГМ нареждат на тролейбусните шофьори да завъртят на първото удобно място, за да избият закъснение. Веднъж се случва заради закъснения, да свалят всички пътници на ВМА, защото тролеят трябва да обърне в кръга на ВМА, а друг път се случва не един,а два или три тролея да минат транзит, без пътници, с изключени табели, осветление и т.н., за да се избие закъснение. Това е дело на диспечерите в ЦГМ и по този начин се нарушава обслужването. Шофьорите НЕ могат да си решават кога, как и къде да се включват, изключват, както ти си мислиш. ;)
И за друг път, преди да започнеш да пишеш оплаквания, хвалби и прочие, оправи си правописа.
« Last Edit: 24.09.2019, 23:37:47 by GANZ »

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #5954 on: 25.09.2019, 17:34:33 »
След като тролейбусът е за депо, едва ли има диспечерско нареждане, за да си позволява да не спира на спирки. Нарушаването на определени правила не е фатално, но неспирането на спирки е, защото целта на МГТ е да превозва хората.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #5955 on: 25.09.2019, 22:11:08 »

Голяма си клюкарка. Някои хора сигурно няма да им върви деня ако не наклеветят някой. Типична нашенска черта.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #5956 on: 25.09.2019, 22:28:13 »
Особено ако този някой минава метъра и не си спазва служебните задължения. Типичното соц мислене - какво правят другите не ме касае, ще си гледам своята паничка. Затова живеем и ще живеем в коптор.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #5957 on: 26.09.2019, 11:38:57 »
Голяма си клюкарка. Някои хора сигурно няма да им върви деня ако не наклеветят някой. Типична нашенска черта.
Типичната нашенска черта е точно скатването и това да си траеш, когато се случва нещо нередно. Да искаш от някой да си върши работата, за която му се плаща, не е клеветене.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5958 on: 26.09.2019, 13:32:37 »
Спирането на Сатиричен Театър, Първа Градска и НДК при изключване от Петте Кьошета добавя сумарно 5-7 минути допълнително работно време и пропускането на тези натоварени спирки не е оправдано без изрично диспечерско нареждане - създава доста сериозни неудобства. :rolleyes:

Offline Neronov

• R.I.P 1210
    • View Profile
« Reply #5959 on: 26.09.2019, 13:47:20 »
не е оправдано без изрично диспечерско нареждане

:arrow:
Веднъж се случва заради закъснения, да свалят всички пътници на ВМА, защото тролеят трябва да обърне в кръга на ВМА, а друг път се случва не един,а два или три тролея да минат транзит, без пътници, с изключени табели, осветление и т.н., за да се избие закъснение. Това е дело на диспечерите в ЦГМ и по този начин се нарушава обслужването.