Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 593596 times)

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #5960 on: 26.09.2019, 13:52:16 »
При сериозни закъснения е нормално да обръщат на ВМА за да се избият поне донякъде закъсненията. Преминаването на тролеи без пътници особено такива за гараж не е добър начин за избиване на закъсненията.  :rolleyes:

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #5961 on: 26.09.2019, 14:29:09 »
не е оправдано без изрично диспечерско нареждане

:arrow:
Веднъж се случва заради закъснения, да свалят всички пътници на ВМА, защото тролеят трябва да обърне в кръга на ВМА, а друг път се случва не един,а два или три тролея да минат транзит, без пътници, с изключени табели, осветление и т.н., за да се избие закъснение. Това е дело на диспечерите в ЦГМ и по този начин се нарушава обслужването.
Всички знаем, че диспечерите понякога нареждат тези неща (макар че това обикновено не се случва след 20:00, а в час пик или при инцидент), както и че тролеят се движи с ток, но това са все неща, които не отговарят на въпроса защо водача е подминал спирката. Ако някой твърди, че този тролейбус е карал така по диспечерско нареждане, нека го каже без заобикалки. Оставам и с впечатлението че GANZ е човекът, който се е возил при водача (което пак си е нарушение). Да не говорим, че ако е било по диспечерско нареждане, няма да има последствия за водача от оплакването.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline GANZ

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5962 on: 26.09.2019, 16:19:12 »
Само не ми е ясно, как оставаш с впечатление,че съм пътувал с 2101, при положение,че въобще не съм бил в града тогава. Ако съм бил там, щях да опиша ситуацията като очевидец. А що се отнася до оплаквания и жалби, че автобусът/тролеят не спрял на някоя спирка са многобройни и до болка познати на диспечерите. Ако си мислите,че нещо ще промените - лъжете се.
« Last Edit: 26.09.2019, 16:55:31 by RADOCVET »

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #5963 on: 26.09.2019, 16:50:53 »
Само не ми е ясно, как оставаш с впечатление,че съм пътувал с 2101, при положение,че въобще не съм бил в града тогава. Ако съм бил там, щях да опиша ситуацията като очевидец. А що се отнася до оплаквания и жалби, че автобусът/тролеят не спрял на някоя спирка са многобройни и до болка познати на диспечерите. Ако си мислите,че нещо ще промените - лъжете се.
Ами ако шанса да се случи нещо е 1%, пак е повече от шанса да се случи като не се оплакваш. Доста ми е писнало вече от хора, които защитават явни нарушения на водачи, просто защото са приятели с тях или пък не се харесват с този, които е съобщил за нарушението.

Offline GANZ

• Маниак
    • View Profile
« Reply #5964 on: 26.09.2019, 17:14:39 »
Прекаляваш вече! Нито имам нещо общо с водача, нито имам против човека, който е писал за нарушението. Обясних с едно-две изречения какво се практикува, когато закъснеят тролеите по ТБ2, 9 и която и да е друга линия, а ти в качеството си на модератор започваш да намесваш личните отношения, нещо което въобще не е твоя работа. А иначе всеки е свободен в този форум да изказва мнение. Много здраве!
« Last Edit: 26.09.2019, 17:18:13 by GANZ »

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #5965 on: 26.09.2019, 17:55:30 »
Некои от големите майстори тук, трябва да знаят и да са наясно, че когато следва незаконна, разбирай извън правилата заповед, тя се издава по личните GSM-и на служител от ЦГМ, не по служебните. И единствената цел е всичко да е наред. Друг е въпроса че има злобни нерваци.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline stankos

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
« Reply #5966 on: 26.09.2019, 17:57:11 »
А що се отнася до оплаквания и жалби, че автобусът/тролеят не спрял на някоя спирка са многобройни и до болка познати на диспечерите. Ако си мислите,че нещо ще промените - лъжете се.

Тръгнем ли по тая плоскост всеки да си изпълнява задълженята, както и когато сметне за добре, жална ни майка , като народ и държава !

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
« Reply #5967 on: 26.09.2019, 21:02:57 »
Прекаляваш вече! Нито имам нещо общо с водача, нито имам против човека, който е писал за нарушението. Обясних с едно-две изречения какво се практикува, когато закъснеят тролеите по ТБ2, 9 и която и да е друга линия, а ти в качеството си на модератор започваш да намесваш личните отношения, нещо което въобще не е твоя работа. А иначе всеки е свободен в този форум да изказва мнение. Много здраве!

Форумът вече е на 13 години и съм видял много, включително и твоите N на брой регистрации и бих казал че добре разпознавам поведението на доста от вас, така че не аз намесвам лични отношения, а ти. Иначе не виждам защо докладва публикацията (вероятно очаквайки да бъде изтрита и/или потребителя наказан)

:angry: :angry: :angry: Тролей 2101. Шофьора в 20:12 трябваше да спре на 1502 сатеричен театър след което да се изключи на 5те кюшета. Вместо това той изобщо не спря след което на светофара отидох и го питах защо не е спрял и той ми се развика че бил "за депо" и беше за депо но трябваше чак на петте кюшета да се изключи след което се обадих на ЦГМ обясних им всичко и те казаха че ще се се обадят на диспечер а той ще иска обяснение от шофьора защо не е спрял на спирката и ще го санкционират. Освен това имаше пътник в кабината както обикновено което пропуснах да кажа. И тоя шофьор това с предварителното исключване му е практика. Дано го санкционират и да го видя как като поп ще спира по всички спирки.

със следното обяснение

Свидетел съм на това и няма нишо вярно.

а после обясни че дори не си бил в града???

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #5968 on: 08.10.2019, 20:46:05 »
За малко да стана паприкаш качвайки се в любимия ви 2101 поради навика на шофьора да потегля в същия момент в който последния качващ се тъкмо си вдига крака от земята. Изобщо тоя човек все много бърза.

Online davidcho10

• Маниак
  • AUDI RS6-R C7 ABT<3
    • View Profile
« Reply #5969 on: 08.10.2019, 21:07:31 »
Тъй като гледам и на тебе ти е любим. А и какво означава "все бърза", нали като закъснее после има мрънкане защо се бави ГТ, а сега пък много бързали тези шофьори. Много неадекватни мнения от твоя страна.
311
2707
373
26.05.14
18.01.19
09.06.19

Offline Трамкар Т8М-900

• Запален по ГТ
  • Бг трамваите са най-добрите
    • View Profile
« Reply #5970 on: 08.10.2019, 21:34:57 »
Тъй като гледам и на тебе ти е любим. А и какво означава "все бърза", нали като закъснее после има мрънкане защо се бави ГТ, а сега пък много бързали тези шофьори. Много неадекватни мнения от твоя страна.
Е браво бе! Страхотна мисъл имаш. Значи по добре някой да се изтърси на асфалта и да се потроши отколкото тоя да изчака още две секунди. Просто няма место за коментар. Айде за една цигара като се мрънка наистина е гадно ама чак толкова да ги защитаваш тия шофьори. Тва като баба ми дето мрази спаси софия (не че ги харесвам) защото били дали крусев на съд след като той е нарушавал закона а не те. Дай тогава направо да направим гт като във индия всеки да виси и да се качва кадето може в движение.
« Last Edit: 08.10.2019, 21:37:42 by Трамкар Т8М-900 »

Offline T6M700

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #5971 on: 08.10.2019, 21:42:25 »
Като бърза, ще пусне сигнал врати, за да подкани пътниците, а не да тръгва преди те да са се качили. Аз отдавна не съм виждал щофьор на тези тролейбуси, който да затваря вратите преди да е тръгнал. Но това не е скорошна практика...
Сещам се, че преди много време някои шофьори, вместо да спрат напълно на спирка, пъплеха с ниска скорост и така уж да показват, че бързат. Естествено не им се разминаваше и винаги получаваха "похвали" от пътниците. :D

Online ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5972 on: 13.10.2019, 11:34:22 »
3106 реши да се направи на тарикат и не спря на спирката на Централна гара за А60, където трябва да спре по време на маратона

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5973 on: 14.10.2019, 21:41:37 »
Гледам колегата отгоре вече е отбелязал недобросъвестността на шофьора на кола 3106 от вчера. ама като гледам времето на написване на съобщението - става дума за отделни случки. този шофьор е рецидивист.

Значи вчера пътувах с рейс 213 към централна гара. бях се информирал предварително от информацията в интернет за това къде трябва да спират рейсовете по време на маратона. и си знаех, че би трябвало да сляза на спирката на рейс 60.

минахме по временния маршрут - през тунела на лъвов мост, после по Ботев (но на обратно). на спирка Клокотница шофьора стана и каза: "който е за гарата да слиза тука. след това въртя по опълченска и спирам чак там". Хората се стреснаха и масово слязоха от рейса. имаше хора с големи багажи които трябваше да ги мъкнат чак до гарата. направо побеснях. тъкмо да стана и да ходя да правя забележка на шофьора - и един младеж ме изпревари. отиде светкавично при шофьора и започна да му показва информацията от интернет за маршрутните промени на телефона си.

Шофьора започна да се държи арогантно. вика на младежа: "не ме интересува какво ми показваш. аз си знам маршрута. няма как да спирам на тая спирка, защото после не може да се направи левия завой. от сутринта карам така и досега не съм спирал там!" Младежа го контрира, че рейсовете по линия 60 правят тази маневра всеки ден. оня продължи да спори и твърдеше че това с рейс 60 не било вярно. нямало кой да го накара да се занимава да прави такива маневри.

Автобуса подмина спирката на рейс 60 на гарата и продължи по Мария Луиза към Опълченска.

Аз се включих и защитих младежа и фактите. шофьорът се разбесня и почна да ни обижда и двамата. разправяше, че ние не сме никакви че да му се месим как ще кара рейса.

Завихме по Опълченска. шофьора спря на спирката на тролеите и ни вика със злоба: "сега ще ходите пеша до гарата, като толкова знаете!"

Времето беше към 13:05 часа. Очевидно този шофьор наистина цялата сутрин е правил същото.

Докато ходихме към гарата с младежа, той каза че ще пусне жалба срещу този шофьор. ама се притеснявам че в днешно време не закачат шофьорите заради недостига на кадри. и затова повечето водачи в градския транспорт са толкова арогантни и нагли.

Online ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5974 on: 14.10.2019, 22:04:53 »
Голем праз, че един път на 5 години трябва да се ходи 3 минути повече пеша. Шофьора носи отговорността и правилно е преценил че оттам не е безопасно да направи ляв завой, и както си е реда си е предупредил пътниците. Както винаги ще се намери някой чеп обаче да се заяде, един от 50 и да го наклюкари. Няма да се учудя другия заядливко също да е бил някой многознайко от форума.

А не е ли по-правилно да се напише жалба срещу този, който е направил така промяната че дасе спира на спирка където е невъзможно? Или жалба за организаторите, че така са направили трасето за бягане че да оставят стратегически обект като гарата и то в неделя без транспортно обслужване? Толкова ли е зор точно през гарата да се търчи? Можеше ако ще да се измисли автобусите да влизат в локалното и там да е спирката. Защо винаги жалбите и наклюкарването трябва да са за обикновения работещ и той да го отнася а не първопричината? Щото вие по-лесно така нали, да се заяждате с обикновените работещи?
А защо всички останали можеха да спират там и след това си се престрояваха, само този се правеше на тарикат??
Добър пример е и А60, за който тази спирка е титулярна и постоянна.
При мен пък какво се случи - видях го как се засилва в лява лента и изобщо няма намерение да спира, хвана го светофарът, първо му натиснах бутон на 4-та врата, естествено не я отвори, отидох до първа врата и го питах защо не спира като има спирка тук, а той каза, че там няма спирка и спирката била чак на болницата.
Заради наглото му поведение, аз също ще напиша жалба срещу него, нищо че звъннах на ЦГМ и предадоха сигнала.

Offline Марин Петров

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #5975 on: 14.10.2019, 22:42:57 »
Голем праз, че един път на 5 години трябва да се ходи 3 минути повече пеша.
Да прав си - за млад човек без багажи може би няма да е проблем. Но какво да правят възрастните хора? Или тези с големи багажи? Или възрастните хора с багажи? Да ходят от спирка Клокотница до средностатистически 6-7 коловоз на Централна гара. Или до автогарата? как ти се струва????

Шофьора носи отговорността и правилно е преценил че оттам не е безопасно да направи ляв завой, и както си е реда си е предупредил пътниците.
Има официално въведена временна организация, която шофьорите са ДЛЪЖНИ да спазват!!!! не може той да преценява на своя глава нещо различно от тази организация!!!

А не е ли по-правилно да се напише жалба срещу този, който е направил така промяната че дасе спира на спирка където е невъзможно?
Не е невъзможно. Даже има редовна линия - №60. как шофьорите по линия 60 могат да спират на тази спирка и след това да завиват наляво???? не е никакъв проблем защото средната лента също е за наляво. Така че няма никакви проблеми - освен ако не си сакат шофьор, който не може да направи една нормална маневра!!

Заради наглото му поведение, аз също ще напиша жалба срещу него, нищо че звъннах на ЦГМ и предадоха сигнала.
Ще взема и аз да напиша една жалба. Може би заради натрупването на жалби да му лепнат една глобичка. надявам се и младежа от рейса да е пуснал жалба!

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #5976 on: Yesterday at 10:13:15 »
Спирката на 60 е около 50 метра преди кръстовището и има достатъчно време за престрояване особено неделя при липса на задръствания. :rolleyes: Определено некоректна постъпка на шофьора още повече, че все едно ще се наложи да изчака поне един от светофарите за левите завои от Ботев към Мария Луиза и после към Опълченска. :rolleyes:

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #5977 on: Yesterday at 10:47:20 »
Няма смисъл да се обяснявате. Иво и още двама-трима участници във форума са се доказали през годините като пламенни защитници на работническо-селската класа (която винаги е онеправдана и под ужасния гнет на хора, които не ги разбират нещата), като защитнинте им тези обикновено не стъпват на аргументи, а по-скоро на някакъв пролетарски патос.
« Last Edit: Yesterday at 13:27:56 by Kaiser Kar »
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Online ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #5978 on: Yesterday at 21:41:21 »
Водачът на Тб 2623 си е заградил първите две седалки след първа врата с въженце и така се движи на линия  :help: