Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 674499 times)

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6100 on: 21.07.2020, 18:05:50 »
В тб2115 има табелка на първите две седалки “служебни места”  :help: кой от персонала сяда там, че не ми е много ясно

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6101 on: 21.07.2020, 22:50:20 »
Ако искаш да знаеш, шофьорът е властелин на повереното му превозно средство и той решава кои места са служебни и кои за простолюдието.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline Sofia

• Нямам спирка
  • R.I.P. 1511 (1985-2015)
    • View Profile
« Reply #6102 on: 22.07.2020, 00:06:15 »
Предполагам, че е заради коронавируса и целта е да не сядат пътници близо до шофьора. Но е могло просто да опънат лента след първия ред седалки както в другите превозни средства.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
« Reply #6103 on: 22.07.2020, 01:52:51 »
Машинистът на състав А 29  днес следобяд ме "изненада" неприятно със следното, което често се случва напоследък :help: : От МС Г. М. Димитров до МС Сливница на всяка станция излизаше съобщението, че влакът е до Сливница. Стигайки до там осветлението бе изгасено и ни бе напомнено, че това е последна спирка. В момента на слизането, изведнъж по известителната уредба водачът съобщи, че влакът продължава по маршрута си към МС Витоша. Но на външните табели, както и на тези в салона продължаваше да бъде изписано, че влака се движи "само" до Сливница.
За грешката в табелите причината може би е повреда, но изключването на осветлението и известителната уредба  са плод на човешки действия, за които няма оправдания...
Това става и на Младост, и там е още по-кофти, понеже може да отидеш в грешна посока ако си със слушалки например. Явно, че нарежданията идват в последния момент, иначе не мога да си го обясня и аз.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #6104 on: 22.07.2020, 13:16:37 »
Ако искаш да знаеш, шофьорът е властелин на повереното му превозно средство и той решава кои места са служебни и кои за простолюдието.

Заради пандемията достъпът до предната част на ПС е забранен. Имаше случаи на заразен водач доколкото си спомням дори. Представи си че активен работещ човек е заразен без да знае и без симптоми и както се бутат бабичките все отпред може да зарази 100 баби на ден които му висат на главата. По-добре да е така, вместо да му сядат на главата и без това фабрично наистина това са били служебни места за кондуктор, втория шофьор, служители на КАТ, военни и тн. Това ясно се виждаше на една ретро снимка с такава табелка над тези места, на която пишеше че са за служители на КАТ ,ДАП военни и майки с деца или нещо подобно мисля че от Враца в един Чавдар.

Така че шофьора според мен е постъпил много правилно и отговорно в такива условия.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #6105 on: 22.07.2020, 13:18:14 »
Икарусите имат кабини, така че не виждам къде е рискът тук.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #6106 on: 22.07.2020, 14:44:17 »
Остана положението за неотваряне на първа врата и преградени седалки. В краснополянските Т6А2 е кошмар, защото там са преградени първите 4 седалки, което е 20% от седящите места + още няколко кв метра за правостоящи. За сметка на това в час пик хората се тъпчат в останалата част от трамвая.
Близо 3000 мои снимки от 2007 г. до днес.
https://www.flickr.com/photos/147931689@N02/

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
« Reply #6107 on: 28.07.2020, 15:57:00 »
Ватманът на 2321 не зарадва много пътниците си със стила на каране - не-плавно подаване на газ, намаляване на скороста на силни “пулсове” и винаги на спирка набиваше яко спирачките, бабичките залитаха напред. Отначало ми мина през ума, че може нещо да не е наред с Песата (както 2308 примерно), но щом го видях с цигарка и телефон под ръка -  :angry:
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

324228_e by TRIZUBECA, on Flickr

Offline petur1111

• Приятел на ГТ
    • View Profile
« Reply #6108 on: 29.07.2020, 23:36:21 »
Остана положението за неотваряне на първа врата и преградени седалки. В краснополянските Т6А2 е кошмар, защото там са преградени първите 4 седалки, което е 20% от седящите места + още няколко кв метра за правостоящи. За сметка на това в час пик хората се тъпчат в останалата част от трамвая.
Аз си мисля, че е крайно време да се преразгледа това правило за ограничаване на пространството зад шофьора и за първата врата.

Ясно е, че короната няма да си тръгне скоро. А пък шофьорите завземат все повече седалки и пространство. Повечето превозни средства имат кабини или някакви стъклени прегради, които са като бариера между шофьора и пътниците. При тях трябва по-скоро да се отмени забраната и да се отваря първата врата, и пътниците да ползват всички седалки.

А тези, които нямат кабини или прегради - да им измислят някакви импровизирани решения от плексиглас или нещо подобно.