Author Topic: Недобросъвестни шофьори и ватмани  (Read 756570 times)

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
Re: Недобросъвестни шофьори и ватмани
« Reply #6300 on: 11.01.2021, 18:49:42 »
Petur1111, абсолютна малоумщина е на натоварена спирка, на която спират 5 линии, от които 4 са редовни, да е единична. Това води до закъснения на ППС и недоволство от пътниците. Относно тройката - на следващия сигнал положението ще е същото.
Като прибавим и двете минути за прелитане от Вардар до Петър и Павел - картинката е опса.
Благодарности на спасителите!Знам, че намеренията им бяха добри, но адът е осеян с добри намерения . А този булевард се превъна в ад.
 Petur1111 , вероятно си само пътник и съвестен гражданин, няма как да са ти ясни всички неща.
А още по-трагичното е , че няма кой да чуе дори и едно смислено предложение за излизане от тазци ситуация.

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6301 on: 11.01.2021, 18:51:07 »
ите при метростанцията се стои по минумум 30 секудни ...
2 минути се стои . И да искаш - няма как по-кратко.

Offline TRAMS SOFIA

• Ограничени права
  • Наистина съм луд
  • Системата ни убива
    • View Profile
« Reply #6302 on: 11.01.2021, 19:23:03 »
ите при метростанцията се стои по минумум 30 секудни ...
2 минути се стои . И да искаш - няма как по-кратко.
Мисълта ми беше , че дори да се стои на края на перона има предостатъчно време да се качи човек на желаното превозно средство. Пък който не гледа , - проблема си е негов.
Колкото по-малко е сърцето , толкова повече злоба носи.

Offline CNN

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #6303 on: 11.01.2021, 21:09:21 »
Може ли  petur1111 да обясни как за периода 17.00 до 17.59 да минат  общо 35 превозни средства по 3, 11, 22, 11, 83, ако не се прави двойна спирка. Като се падне пътник в 5-тия и да чака 4 светофара дали ще му бъде добре?

Offline София 100

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #6304 on: Yesterday at 08:44:51 »
Водачът на състав 4077+4769 по линия №22, който вероятно работи с наставник(ако се съди по човека до отворената врата на кабината) преди 15 минути направи застрашаваща живота и здравето на пътниците грешка. На спирка "Сан Стефано" отвори вратите в движение 20 метра преди спирката и в допълнение спря толкова рязко, че без малко да изпадна от ремаркето с инв. № 4769 на улицата, въпреки, че се държах здраво за тръбната арматура в салона. Като по чудо никой не изпадна в движение, но някои пътници в задната част на вагона паднаха на пода. Също така  докато вратите на 4769 бяха отворени по-рано, тези на 4077 си стояха затворени... За такива грешки не бива да има милост, дори когато човек се учи ! :qdosan:
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline София 70

• Ограничени права
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6305 on: Yesterday at 12:14:52 »
Само едно ще кажа - трамваите , когато са в състав - първият управлява и дава АБСОЛЮТНО всички команди на втория . Каквото пправи първия , това прави и втория . По всяка вероятност става дума за техническа неизправност . Има три бутона за отваряне на вратите - единият за първа врата , вторият за останалите врати и третият -за затваряне на всички врати . Разрешенията са друга губерния . Щом е спрял рязко - значи са се задействали аварийни спирачки.