Author Topic: Re: PESA Swing 122NaSF (2301-2325)  (Read 5317 times)

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
Re: PESA Swing 122NaSF (2301-2325)
« on: 21.06.2013, 14:09:04 »
Ливреята!
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Neronov

• Защо пиша толкова много?
  • R.I.P 1210
    • View Profile
Re: PESA 120NaSF Swing (1009 mm)
« Reply #1 on: 21.11.2013, 15:59:57 »
Ето го на снимка от горепосоченият сайт:

Offline Repcho

• Нямам спирка
    • ICQ Messenger - 154903152
    • View Profile
    • Градски транспорт-София
    • Email
« Reply #2 on: 21.11.2013, 18:45:48 »
"Техническо преминаване"?!?! Егати израза, макар че е по-добре от "Робен пробег". И не разбирам защо бронята трябва да е черна, а не бяла, ама айде.

Чудех се какъв ще е първият намерен "кусур" и той не закъсня ...  :blink:
НЕ на хейтърството!

Offline emo

• Нямам спирка
  • Приятел на всички шофьори и ватмани от ГТ
    • View Profile
« Reply #3 on: 22.11.2013, 15:37:36 »
Надявам се тестовете да обхващат преминаване през всички точки, по които има ККМ мрежа и най-вече до Хладилника и Орландовци.
мур

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Re: PESA 122NaSF Swing (1009 mm)
« Reply #4 on: 22.11.2013, 15:56:33 »
Аз не знам да има действащ участък без ККМ.

Offline 2828

• 506
    • View Profile
    • Email
Re: PESA 122NaSF Swing
« Reply #5 on: 23.11.2013, 21:31:05 »
Ами не знам кое щеше да е по-добре. Надявам се да не са поредните трамваи със съмнително качество, но май ще се окаже точно така. :/
Емо, ако трамваят мине през Орландовци, Подлез Надежда и особено Борово в момента трамваят може да се скапе. По всички участъци с ККМ. Най-вече по Пиротска и Младежки театър, може и Хр.Силянов, Царевец и Витошка. ;)
« Last Edit: 23.11.2013, 21:38:21 by 2828 »

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #6 on: 23.11.2013, 21:53:48 »
Ами не знам кое щеше да е по-добре. Надявам се да не са поредните трамваи със съмнително качество, но май ще се окаже точно така. :/
Емо, ако трамваят мине през Орландовци, Подлез Надежда и особено Борово в момента трамваят може да се скапе. По всички участъци с ККМ. Най-вече по Пиротска и Младежки театър, може и Хр.Силянов, Царевец и Витошка. ;)

Какво влагаш в "По всички участъци с ККМ"? ККМ е абревиатура на "контактно-кабелна мрежа", това включва подземната и надземната инсталация, стълбове, обтяжки, съоръжения и др. Всички трамвайни коловози са с ККМ (просто дизелови трамваи няма).

Новите мотриси ще работят по маршрут с релсов път в добро състояние. Никой няма умишлено да уврежда новите трамваи ...
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline 2828

• 506
    • View Profile
    • Email
« Reply #7 on: 23.11.2013, 22:05:26 »

Какво влагаш в "По всички участъци с ККМ"? ККМ е абревиатура на "контактно-кабелна мрежа", това включва подземната и надземната инсталация, стълбове, обтяжки, съоръжения и др. Всички трамвайни коловози са с ККМ (просто дизелови трамваи няма).

Новите мотриси ще работят по маршрут с релсов път в добро състояние. Никой няма умишлено да уврежда новите трамваи ...
Eмо каза, че трябва да минат по всички участъци с ККМ. Просто не по всички такива има движение. Знам какво е ККМ.

Offline emm_1968

• Trams Doctor
  • Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #8 on: 23.11.2013, 22:16:59 »

Eмо каза, че трябва да минат по всички участъци с ККМ. Просто не по всички такива има движение. Знам какво е ККМ.

Уточнението "всички участъци с ККМ" може да се тълкува, че има участъци без ККМ. Независимо от това дали в даден участък има редовно движение или не, винаги има ККМ.
Пък и не се сещам за участък от трамвайната система без редовно движение ... като не броим маневрените колела.
Символите на нашия град са Витоша, кестените и трамваите.

С такива любители на МГТ врагове не му трябват.

Offline 2828

• 506
    • View Profile
    • Email
« Reply #9 on: 23.11.2013, 22:27:24 »
Има изоставени трасета. В случая Емо е трябвало да каже"по всички участъци с движение". Просто изразът"По всички участъци с ККМ" може да го тълкуваш и в буквален смисъл(сори за оффтопика). Иначе както гледам песата има пощенска кутия.

Offline CNN

• Маниак
    • View Profile
« Reply #10 on: 24.11.2013, 00:14:38 »
Да се надяваме да има поне един пътник, който да се държи като ''европеец'', че сега положението е трагично  :rev:.

Offline difian

• Урбанистът
  • Модератор
  • Нямам спирка
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Любителска страница на Софийското метро във Facebook!
    • Email
« Reply #11 on: 24.11.2013, 10:42:16 »
Ще са малко по-различни ватмани, които ще ги управляват. Те първо ще минат през специален курс.
Естествено, все пак трябва с нещо да им се подплати самочувствието, че могат и знаят и това да им дава сили и хъс после да унищожават!  :help:

Offline mihailo

• Нямам спирка
  • 433 :)
    • View Profile
    • Email
« Reply #12 on: 24.11.2013, 12:28:46 »
Е то е така - в Красна поляна вече от година и кусур си правят зачисленията кой кой трамвай ще кара от новите... И все хора на шефовете! Аман от връзкарство! :angry:
Viva la 105, viva la in memoriam!
Против цитирането на "медии" от ранга на Блиц, Пик, Брадва и т.н.!!!

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
« Reply #13 on: 24.11.2013, 16:03:39 »
Е то е така - в Красна поляна вече от година и кусур си правят зачисленията кой кой трамвай ще кара от новите... И все хора на шефовете! Аман от връзкарство! :angry:
Винаги е така и винаги ще бъде така и не е само в трамваите ;)
Но около така наречените връзкари почти няма мърлячи.

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #14 on: 24.11.2013, 16:15:37 »
Но около така наречените връзкари почти няма мърлячи.
Де да беше така и в трамваите :/ Не говорим за мърлячи, а за некадърни и неграмотни разсипвачи... нека спрем оффтопика ;)

Offline Kaiser Kar

• Нямам спирка
  • НЕ! на мърльовците
    • View Profile
« Reply #15 on: 24.11.2013, 16:21:35 »
В славните година на тм9 Т6А2 се даваха само на доказани хора с опит и си личеше това. Сега се видя резултатът, като ги взеха всякакви илитерати. Според мен трябва да се въведе изискване за стаж  от поне 8 години.
"На кровове Београда слетела су нова јата телевизијских антена. Оне кљуцају невидљиве телевизијске таласе и носе црно-бела и шарена јаја"

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #16 on: 24.11.2013, 16:37:54 »
Гореспоменатите са на по 2 години.

Offline KRAKOMOBILA

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #17 on: 24.11.2013, 19:14:30 »
Тази тема е за трамваите, а не за водачите им. Имате си клюкарник - обсъждайте си ги там. Утре ще изчистя, че съм през телефона.

НЕ НА КИЧА ПО ПРЕВОЗНИТЕ СРЕДСТВА В ГТ!!!

Offline georgi64

• Маниак
    • View Profile
« Reply #18 on: 24.11.2013, 19:19:53 »
В славните година на тм9 Т6А2 се даваха само на доказани хора с опит и си личеше това. Сега се видя резултатът, като ги взеха всякакви илитерати. Според мен трябва да се въведе изискване за стаж  от поне 8 години.

илитерати    :)   тази дума какво значи че я няма в тълковния речник или поне аз не я намирам  :)

Offline mihailo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: PESA Swing 122NaSF (2301-2320)
« Reply #19 on: 29.12.2013, 21:16:58 »
 Всичката простотия започна от избирателното четене на еmm_1968, което обаче е и системно, когато става дума за мое изказване. Не веднъж или два пъти се е случвало да забелязвам това явление с цел накърняване на достойнство, излагането и осмиването ми пред останалите членове! Както съм написал: "ако не бъркам", защото не съм сигурен в изказването си. Той естествено е извадил и думите ми от контекст в негова изгода, но веднага нападна като лешояд умряло животно. Да се върнем към въпроса - във форума беше пусната инструкцията за управление на дадения тип мотриси, по която се водя по памет. Нямаше да го приемам лично, ако беше написал, че съм в грешка и беше написал истината, без да ме напада и окачествява като "пишман специалист, "специалист, зяпал през оградата" и прочее обиди. Но сега и ще докладвам мнението му като обидно за участник във форума ;)
П.П. емм, ватманите изключваха компресорите на българскити мотриси, а не мотор-генераторните групи, нали? ;)
« Last Edit: 29.12.2013, 21:25:42 by mihailo »