Author Topic: Re: Трамвайно трасе по Скобелев, Патриарха или Витоша?  (Read 1634 times)

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
Положението днес, 05.06.2010 г.

Offline kernel32

• Запален по ГТ
  • Fail!
    • View Profile
« Last Edit: 05.01.2012, 00:42:33 by kernel32 »

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев" днес.

Имам въпрос към аудиторията. Тъй като връщайки се от работа винаги минавам през това място, имам възможност да снимам (почти) всеки ден. Та искам да питам, искате ли да го правя, независимо от евентуален мижав напредък в сравнение с предния ден, или да снимам на по-големи периоди, но пък с по-отчетлив напредък?

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев" днес

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев" днес

Ето ви стрелка, щом искате :)

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев" тази вечер. Нищо особено като развитие. Асфалтиране на участък откъм "Баба Неделя", изливане на бетон в съседния участък  и нищо повече. Издълбаването на канала, в който да се положат релсите, не е напраднало и със сантиметър в сравнение с вчера. На ъгъла пред сладкарница "Неделя" има нов стълб.

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев" току преди дъжда :)

"Одраното" вече стига до "Княз Борис".

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев".

Положени са още релси,

излята е бетонна подложка до края на досега изкопания участък,

махнат е разделителният бордюр /у сегашното трамвайно трасе и локалното,

разбита е част от плочника пред бирарията

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев" на обед:

"Скобелев" след края на работното време.

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев" днес късно следобед, след дъжда :)

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев" днес.

Поставени жици

Ремонт на бордюра и част от тротоара (не мисля, че ще е особено траен :( )

Нов стълб. Опитах се да снимам по такъв начин, че да се придобие представа колко е близо до фасадата.

На 5-те.

Offline Sir Humphrey

• Запален по ГТ
    • View Profile
"Скобелев"

Най-новото паркинг-простраство в "столичния" град.

Остава съвсем малко за доасфалтиране.

Offline tsetsi81

• Запален по ГТ
    • View Profile
И докато чакаме прощапулника на новото трасе,нека само заради доброто старо време видим две снимки на последните остатъци на едно класическо трамвайно трасе в любимия ни град.Няма да пиша откъде е , мисля не е трудно да се сетите! :D

Offline 2828

• Защо пиша толкова много?
  • 506
    • View Profile
    • Email
И докато чакаме прощапулника на новото трасе,нека само заради доброто старо време видим две снимки на последните остатъци на едно класическо трамвайно трасе в любимия ни град.Няма да пиша откъде е , мисля не е трудно да се сетите! :D

Дървеница?

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
« Last Edit: 18.03.2014, 12:08:16 by София 70 »

Offline btr95

• View Profile
    • Email
Аз от цялото това нещо не виждам никаква нужда. Първо за колите има алтернативен маршрут, които не е чак толкова по-дълъг по Прага. не виждам смисъл и хора които "развиват" трамвайния транспорт да премахват трамваите в тунела, нали развиваха екотранспорта? А още по-малко не мога да разбера какво толкова ви пречи единичния коловоз, които е 100 метра, те  на Запад се движат цели линии по такива, като има три-четири места за изчакване. А няма да говоря, че това е едно баснословно наливане на пари в центъра, а за северните квартали един голям К*Р. Защо след като в Орландовци се плащат данъци като на Мария Луиза и защо след като квартала се води централен, някой не вземе да оправи дупките на моста на Битака? Вече два месеца дупките са толкова големи, че ако скочиш в тях с обикновен автомобил, си останал без колело, от 2 години има една потънала шахта, която няма кой да оправи. А по Чепинско шосе движили ли сте се, то ще ви стане жал за автомобила. Та въпроса ми е кога ще се пренасочат пари за северните квартали и за западните и ще спре приоритета на южните и на Центъра. За мен това е един безумен проект в които ще се вложат милиони и който няма да отпуши движението, а напротив, вместо да се вложат пари, където е нужно. А относно сградата на съда, мисля че нито една институция не бива да е с приоритет пред гражданите.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline btr95

• View Profile
    • Email
Само не разбрах защо махнахте мнението ми или няма значение какво мисля?  Мислех, че тук може да се изрази лично мнение, но щом не може занапред ще знам.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
Поздравявам Спасия София за текста и ще си позволя да изразя следното мнение: анализът за китайските автобуси може и да няма пряка връзка с темата за трамвайното трасе в подлеза на НДК, но е твърде тясно свързан с цялостната концепция при управлението на транспорта в столицата или по-точно с пълната липса на реална концепция, както и с факта, че напоследък целият "управленски" маниер се изразява до лишени от съдържание гръмки изказвания в стил "дайте да дадем", периодично разпределяне "по правилния начин" на някой и друг лев от европари и постепенно, напълно целенасочено унищожаване на полезното действие на наземния транспорт.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Last Edit: 01.01.2016, 23:38:22 by Petko21 »

Offline Andrej_mk

• Напредващ
    • View Profile
    • Email