Author Topic: Re: Трамвайно трасе по Скобелев, Патриарха или Витоша?  (Read 1635 times)

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Last Edit: 05.02.2016, 17:49:35 by Petko21 »

Offline viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline Stahlgewitter

• Наистина съм луд
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Чакай малко:

1) ВСИЧКИ общински съветници бяха поканени. Миналата седмица им пратихме два мейла. По-скоро срамът е за тези които не дойдоха, отколкото за тези които дойдоха. От 11те съветника на РБ не дойде нито един, въпреки, че обещаха да дойдат минимум двама.
2) Какво очакваш, да му вземем микрофона от устата ли?
3) Калоян паргов е зам.-претседател на транспортната комисия. Даже сега Екатерина Йорданова (претседателката) е в чужбина за два месеца и той я води. Той е и служебно призван да изкаже позиция по темата.

А от коя партия е ама изобщо не ми пука. Нека върши работата за която е избран!
Срамът е за теб! Щом не ти пука от коя партия е, значи си безпринципен! Безгръбначен. Готов си да паднеш толкова ниско? Позорът е за теб! Това петно не се отмива!

Offline Andrej_mk

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Чакай малко:

1) ВСИЧКИ общински съветници бяха поканени. Миналата седмица им пратихме два мейла. По-скоро срамът е за тези които не дойдоха, отколкото за тези които дойдоха. От 11те съветника на РБ не дойде нито един, въпреки, че обещаха да дойдат минимум двама.
2) Какво очакваш, да му вземем микрофона от устата ли?
3) Калоян паргов е зам.-претседател на транспортната комисия. Даже сега Екатерина Йорданова (претседателката) е в чужбина за два месеца и той я води. Той е и служебно призван да изкаже позиция по темата.

А от коя партия е ама изобщо не ми пука. Нека върши работата за която е избран!
Срамът е за теб! Щом не ти пука от коя партия е, значи си безпринципен! Безгръбначен. Готов си да паднеш толкова ниско? Позорът е за теб! Това петно не се отмива!

Аз ти предлагам да си озаптиш това безобразно и истерично поведение!
Да, ние сме организация която работи и трябва да работи със всички партии които са представени в СОС. Защо всеки който иска да подкрепи идеята за запазване на трамвайното трасе до Лозенец да не му се даде шанс да го направи? Или ти си представяш че сме подписали договор за стратегическо партньорство с БСП защото Паргов е дошъл на протеста? Не ставай смешен и си мълчи ако не знаеш как реално стоят нещата.

Ей това е: ще се скапеш от работа, четирима млади момчета ще се съсипят от работа да направят каквото могат за даден казус около който в голяма степен сме обединени всички в тези форуми и ще се намери някакъв негодник който да ти се изс*ре на цялата ти работа. Не само, че няма да ти каже благодаря, а ще ти пише колко си безгръбначен.
« Last Edit: 07.02.2016, 15:25:56 by Andrej_mk »

Offline vesko76

• Нямам спирка
  • Van Hool & Citaro G - fan
    • View Profile
Целта е ясна - да се натъпче "простолюдието" под земята, в метрото, а там, където няма да стига метро, автобусите, трамваите и тролеите да са на санитарния минимум и да са на 100% запълнени, за да са финансово ефективни. Останалите - в лични автомобили.

Дан Браун може да напише страхотен конспиративен роман на тази тематика.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Де е  Скобелев , нерде Терминалите на летището!

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Хайде, стига с ОУП-а, темата ще бъде санирана!

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
A74 и сега се покрива на 95% от тролейбусна мрежа, единствените 2 спирки, на които няма мрежа са Цар Борис III и Централна гара. Ако се направи тролейбусна линия с дълга чупка през Хемус и НДК никой няма да я ползва, А74 ще е към 2 пъти по-бърз. А трамвая трябва да прави връзка с идеалния център - Възраждане или Света Неделя.
Идеята на тролея по Арсеналски е освен да имат транспорт около басейна Спартак, жителите на Гоце Делчев да имат връзка с Хемус и втория метродиаметър, а не да ходят до Централна гара с тролей. И трамвай 6 не спира нито на Възраждане нито на Света Неделя.

Изглежда не си софиянец и не си наясно, но да ти обясня търпеливо. В София има две основни трамвайни оси - по Христо Ботев и по Мария Луиза (втората я прекъснаха за наслагат парници и саксии по Витошка, ама това е друга тема). Като някой напише "Възраждане" се има предвид трамвая да се спуска по Христо Ботев. Ако някой напише "Света Неделя" се има предвид да се спусне по Мария Луиза. Тъй като трамваите са превозни средства, които се движат по релси - щеш не щеш трябва да ги прекараш по един от тези два булеварда.

Някакви жители на някакъв квартал не могат просто да искат трамвай, та било той Лозенец. Трамваят е скъпо превозно средство и скъпа инфраструктура и ако няма някаква значима обществена сграда в района поддържането на трамвайно трасе е безмислено - заменя се с тролейбусно или автобусно. По описания от теб маршрут няма например нито едно голямо училище. Основната клиентела на градския транспорт са ученици и пенсионери. Значи като проектираш трамвайно трасе гледаш да прекараш линията покрай максимално на брой училища и болници, не покрай блока на този или онзи.

Offline elbi

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Дори да не сте съгласни с мнението на другия спазвайте елементарен приличен тон. Изречения като ти не си софиянец или не познаваш района са смешнии и абсурдни. Вие и от долно нанагорнище може да сте не ме познавате неведнъж съм обяснявал откъде съм но подобни глупости определено не ми се слушат. Когато съм се родил в София вие не сте били и планирани, за да ми обяснявате дали съм софиянец. Всички знаят че съм се изказвал неведнъж в тая тема и какво ми е мнението. Сега има решение по въпроса и аз не съм го коментирал. Показах една неточност в мнението на фафан, но прочели недочели чета мнения скарани с логическото мислене. Как това което било написано било еди какво си, а не това което всъщност е написано.

Offline tm0

• Нямам спирка
    • View Profile
Не искаме единични коловози - ако трябва ще се уведомят гражданите на обществено обсъждане, ще се пускат официални анкети. Малко ли подписи бяха събрани, а колко хора спряха да ползват градски транспорт със спиране на линия 6?
████████████████████████ Епилог

Offline JloKyM

• Маниак
    • View Profile
    • http://skyscrapercity.com
Браво, общината не се е подвела по акъла на псевдоорганизацията и тя плюе и обижда сега по всички налични канали хората, които не и танцуват по свирката  :D :D. Позната картинка  :help: :help:
Ти що не се застреляш.
5000 души в Лозенец се подписаха за тоя трамвай. Тяхното мнение не е ли важно според твоята дребна душица?

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Утре изтича ултиматума,който Спаси София дадоха на Столична община за трамвая до Лозенец.

Offline София 70

• Нямам спирка
    • View Profile
Ако в твоя въображаем свят Общината се плаши от протести и ултиматуми, то в реална София това не се случва. Ащеше да е прекрасно , ако се случваше.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Чувал ли си за  гражданското сдружение Спаси София,дадоха ултиматум на Столична община иначе
 протести и нова подписка.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Днеска изтича ултиматума,който гражданското сдружение Спаси София са дали за Столична община за да върне трамвая в Лозенец, иначе ако не го върнат в Лозенец, ще има протести и нова подписка

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Днес изтече ултиматума,който Спаси София са дали на Столична община, за връщането на трамвай 6 в Лозенец,иначе ако не го върнат ще има протести и нова подписка.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
Да потърсят съдействие от архиерея на арменската епархия архимандрит Исахак Похосян. :)

Offline coast96

• Запален по ГТ
    • View Profile
Този протест трябваше да е пред Столична община, под прозорците на Фандъкова!
Както и да е, аз съм там на 100%!
Трябваше да е в ж.к. Манстирски Ливади - Изток на улица Боянски Водопад.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Аз Софиянски го уважавам,ако все още е бил кмет си мисля,че тези трасета щяха да съществуват, защото когато започнаха удължението на 1 МД до Младост, никой не знаеше,че през 2005г.Няма повече да е кмет.

Offline Трамвай 17

• Запален по ГТ
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
След година когато са изборите си мисля,че хората ще изберат друг кмет.