Author Topic: Mercedes (Conecto LF (G), Citaro, Cito)  (Read 341886 times)

Offline georgi_L

• Запален по ГТ
  • Изработвам модели на ГТ.
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Email
Re: Mercedes (Conecto LF (G), Citaro, Cito)
« Reply #2440 on: 24.02.2021, 18:15:23 »
Автобусите по 119 се трошат достатъчно по калдъръма в Челопечене, по 118 по разбитите пътища между Ботунец и Желява. Возят се индийци с боклуци без билети.  :rolleyes:
Само искам да дойдеш и да ми покажеш къде в Челопечене е този калдъръм, разбити пътища има навсякъде и по центъра включително. С боклуци и без билети пътуват не само индийци, ами и нормални пътници, които се правят на тарикати и се оглеждат за контрола. Та до тук нищо не каза освен глупости :) , които ги са масови и с нищо не коментира тях.

Offline cyberdude

• Маниак
    • View Profile
    • Email
Re: Mercedes (Conecto LF (G), Citaro, Cito)
« Reply #2441 on: 24.02.2021, 20:35:42 »
Нали искахте частници тогава. Ако тези автобуси ги беше купила общината сега щяхме да им се радваме още, а не да ги хвърлят на боклука. Сега хем сме си ги платили с нашите пари, хем частника е реализирал печалба, на всичко отгоре вместо да ги предаде на общината, като сме ги купили с наши пари те ти хвърлят на боклука. Същите автобуси, купени по същото време от общината си се движат Ковекто ЛФ и доколкото знам все още няма нито един бракуван.

Все едно общината догодина да изхвърли МАН от 2014-та само на 8 години и милион километра и да купи нови на тяхно място. Това е разхищение на ресурс.

A ако всички линии бяха на частници, всички автобусни линии щяха да се сменят на 8 години (ако това е срока на концесията) и при това на същата или по-ниска цена от тази на общинския превозвач.
И не знам дали е разхищение на ресурс или не, ама Автото не е намалило цената си на км щото ни вози в отдавна изплатени и амортизирани автобуси, както и в такива, които са му подарени от европейските данъкоплатци.
Така че винаги има най-малко две гледни точки - всеки да прецени коя е по-вярна.