Author Topic: MAN Lion's City G CNG (1150-1189, 1601-1620, 2000-2045, 2300-2319, 3100-3159)  (Read 359980 times)

Offline Iskar

• Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
Някои от мустакатите МАН-ове на Дружба са заприличали на стрелбище от някой морски курорт. 3152 с тая плажна кърпа просната на седалката се разпознава от далеч , допълнително са лепнати светещи надписи МAN, шкафчета и широка гама от всякакви джунджурии. 3149 е що-годе същия. Има и други с вързани някакви въженца за вътрешните огледала все едно още малко ще си проснат, с извинение, бельото. А все пак, специално дружбенските, са в експлоатация от горе-долу 6 месеца. :help:

Решението е премахване на зачисленията! Това обаче е свързано и с драстично подобряване на входящия и изходящ технически контрол, включително и дисциплинарна отговорност за несъобщаване на проблеми. Все неща, които в това положение, в което сме, са в сферата на добрите пожелания.

Offline bagercho

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
То в БДЖ затова няма китеници и перденца в кабините.

Offline pepi1997

• Нямам спирка
  • 9060
    • View Profile
    • Email
Някои от мустакатите МАН-ове на Дружба са заприличали на стрелбище от някой морски курорт. 3152 с тая плажна кърпа просната на седалката се разпознава от далеч , допълнително са лепнати светещи надписи МAN, шкафчета и широка гама от всякакви джунджурии. 3149 е що-годе същия. Има и други с вързани някакви въженца за вътрешните огледала все едно още малко ще си проснат, с извинение, бельото. А все пак, специално дружбенските, са в експлоатация от горе-долу 6 месеца. :help:

Решението е премахване на зачисленията! Това обаче е свързано и с драстично подобряване на входящия и изходящ технически контрол, включително и дисциплинарна отговорност за несъобщаване на проблеми. Все неща, които в това положение, в което сме, са в сферата на добрите пожелания.

Злобата и завистта причиняват самоунищожение! - научно доказано!

Offline Iskar

• Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
То в БДЖ затова няма китеници и перденца в кабините.

На 46.0 в "Товарни превози" има фабрично поставени пердета, които стоят добре. Шкодите не са пригодени за пердета, а при ЕМВ(ДМВ) няма особен смисъл. Така, че БДЖ не може да се сравнява със системата за градски транспорт.

Всъщност, за остъклените кабини, едно плътно перде в строг цвят не е лошо като идея, има го и на Запад. Функцията на това перде е и да не духа в гърба и дясното рамо на водача при отворена първа врата.

Online TheBulgarianRail

• Маниак
  • Любител на Икарус, ЗиУ (Тролза) и Шкода
    • View Profile
    • Email
3153 мина празен с табели 111 Дружба 2 по бул. България. Друг път съм виждал дружбенски МАН-ове да минават така с табели 83 и 179
Всяко мнение е важно, независимо кой го изразява.

YouTube канал:
https://www.youtube.com/c/TheBulgarianRail

Offline Iskar

• Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
3153 мина празен с табели 111 Дружба 2 по бул. България. Друг път съм виждал дружбенски МАН-ове да минават така с табели 83 и 179

Слагат каквато и да е линия когато ги въртят без пътници. Правилното е да сложат "Столичен автотранспорт" или "ЗА ГАРАЖ", но ходи се разправяй с водачите.

Offline sasho1576

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Днес по 213 автобус 3112 аварира на окръжна..
« Last Edit: 15.01.2020, 19:48:55 by sasho1576 »

Offline Iskar

• Ограничени права
  • Маниак
    • View Profile
    • Email
Днес по 213 автобус 3112 аварира заради вратите на окръжна към 12.... :( :angry:

3107 също има проблем с вратите(1-ва врата по-точно) при по-студено време и за това нощува често в сервиза. Започват да се проявяват същите дефекти като при MAN NL273 LPG(Wiener Linien). Те също доста страдат от врати.

Offline sasho1576

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
 Ясно,на този не му работеше четвърта врата, на the mall тръгна с отворена трета врата..а да не говорим,че и рейса беше пълен..

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
Не за първи път ми се е случвало това в Полски МАН - веднъж лятото в Малашевски, днес в Землянски (1186). Качих се на блвд. Бг по 83 и отзад миришеше много остро на газ (сигурно метан). След около пет минути миризмата изчезна и когато стигнахме ул. Иван Андонов пак замириса. На Зоопарка пак изчезна. :neznam: Аз говорех с шифьора, той провери но нямаше никакъв видим проблем. Знаете ли какво е това?
Като човек си знае к'во му е, само аз си знам к'во ми е

324228_e by TRIZUBECA, on Flickr

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
3148 вие много силно на дългите и високоскоростни отсечки (на 204, примерно) като между Окръжна и Плиска, Плиска и Орлов Мост или по България. Не знам дали е от диференциала, обаче и на други Турски МАНове се чува това виене.

Offline davidcho10

• Наистина съм луд
  • Ikarus 280.92T Ganz elektrotechnische werke
    • View Profile
Това е от грайферите на гумите по специфични са, нищо им няма на диференциалите.
Никога няма да се измисли по - добро нещо от Ikarus 280.92T Ganz. Място за спор няма!

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Инициатива Защото транспортът е страст
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
Старите ми зимни гуми на колата също бяха „пеещи“ и наистина се чува като механичен звук от диференциал или от скоростна кутия.

Offline TRIZUBECA

• Запален по ГТ
  • пендел
    • View Profile
Вчера също се возех на 3155, но той не виеше толково силно. По тази логика неговите гуми са по износени, така ли да разбирам?

Offline SashoGrigorov

• Приятел на ГТ
    • View Profile
    • Email
Всички от последната партида Манове издават този звук
« Last Edit: 22.01.2020, 14:31:53 by SashoGrigorov »

Offline Mammoth

• Защо пиша толкова много?
  • ČKD Tatra T6A2-SF
    • View Profile
От гумите е, Варненските Солариси 2017 им бяха сменяли гумите и почнаха да вият по същия начин.
В 2313 ВТ :devil:
Почивайте в мир, 15Tr 02/6, 03/6 и 07/7. Завинаги живи... (2003/2007-2017г.)

Offline kakato10

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Днес на един от новата партида, 3-та врата се затваряше автоматично (предполагам), след 10-15 секунди, в които е отворена. Автобусът беше по линия 204, но не видях номер. Поне на 4 спирки щеше да заклещи хора при затваряне.

Offline ivaylostoenchev

• Наистина съм луд
    • View Profile
Днес на един от новата партида, 3-та врата се затваряше автоматично (предполагам), след 10-15 секунди, в които е отворена. Автобусът беше по линия 204, но не видях номер. Поне на 4 спирки щеше да заклещи хора при затваряне.
3та и 4та врата НЕ МОГАТ да заклещят хора!!! Особено на новата партида, където датчиците на вратите са много чувствителни.
А въпросните 2 врати се затварят автоматично след определено време (мисля, че беше 10 секунди) винаги, когато бутоните за отваряне от пътниците са активирани. Така че нищо необичайно.
« Last Edit: 26.01.2020, 18:22:09 by ivaylostoenchev »

Offline kakato10

• Начинаещ
  • *
    • View Profile
Знам, че имат сензори. С "щяха" имах предвид, че се наложи сензорите да влезнат в действие. Не знаех, че съществува тази зависимост с копчето. Дали е възможно да се смени този интервал? Лично на мен ми се струва твърде малък.

Offline wiNt

• Наистина съм луд
  • ! 9060 !
    • View Profile
Това за 10-те секунди категорично не е вярно. Цъка се копчето и после се разчита на датчик в пода за тежест. Ако няма тежест се пуска сигнала за затваряне буквално веднага, демек след 2-3 секунди започва затваряне. Ако ще и 50 секунди да има хора на нея, няма да се затвори, затова и имаше проблеми в началото, докато хората свикнат да не седят на вратата.