Author Topic: Старите тролеи  (Read 33402 times)

Offline IKAR

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Re: Старите тролеи
« Reply #120 on: 03.07.2018, 18:38:14 »
Най-много да изкараха до 1987-а. 88-а съм абсолютно сигурен, че вече ги нямаше. След един контролен преглед майка ми си отиде на работа и ме прати да се прибирам сам, тогава нямаше мобилни телефони да ме следят и т.н., та отидох да чакам специално на седмицата за такъв, ама не дойде и не дойде - идваха само Икаруси. А имаше нужда от тях - плътно до края на 88-а по двойката бяха само Шкоди, тук-таме някой Икарус, вечно претъпкани до козирката. Иначе, като дойдоха, по седмицата бяха само от тях - там Шкода не можеше да вирее заради огромното натоварване - дори Графовете все бяха пълни. Това за хидравликата ме учудва - в книгата пише, че са имали хидроусилвател на кормилната уредба. Иначе всичките са контакторни. Системата със заявките много не изкара и след няма и 2-3 месеца ги преработиха, като на по-стария модел малката двукрила планетарна врата отпред шофьорите не я отваряха, пазеха я само за себе си.

http://forum.gtsofia.info/index.php?topic=1391.160
« Last Edit: 03.07.2018, 21:11:17 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline RADOCVET

• Moderator
  • Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #121 on: 03.07.2018, 18:53:49 »
Нормално е по двойката да не е имало много Икаруси, защото повечето от 12** серия идват през 1988.
Тогава се формира и 27** за седмицата.

Offline Bus Memories Bulgaria

• Запален по ГТ
  • k.panev
    • View Profile
« Reply #122 on: 30.07.2018, 12:38:43 »
Хубава тема :-) Интересно ми е дали нашият ТБ-51 е имал разлики с МТБ 82. Или е бил точно копие на Руския вариант.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk