Author Topic: Произшествия в други страни  (Read 674 times)

Offline БЦГМ

• Приятел на ГТ
  • 1, 2, 3, 4, 7, 10, 14, 15
    • View Profile
Железопътна катастрофа в Амагасаки (Amagasaki), Япония, 2005-04-25: влак, движещ се с превишена скорост, дерайлира и се удря в сграда край пътя; загиват 107 души и са ранени 562 души (най-тежката железопътна катастрофа в Япония след 1963).  Машинистът се страхувал от наказание за закъснение.

Може да бъде намерено чрез търсене с Гугъл на:

Japan rail disaster caused by fear of punishment
Княжевският трамвай заобиколи с ухораздирателни скърцанета по релсите градинката на стария паметник на царя Освободителя и пак пое правата посока към югозапад.(Иван Вазов)

Offline vasko

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
Re: Произшествия в други страни
« Reply #1 on: 16.11.2014, 22:29:41 »
Благодаря за информацията! (предполагам, че заради мен сте я публикували тук)

И аз вече бях открил информация относно този инцидент. Преди не знаех за неговото съществуване.

Ето малко повече детайли, за който се интересува:

Wikipedia (на английски)

И научнопопулярен филм от поредицата Seconds From Disaster на National Geographic:

(пак на английски)

Всъщност аз не съм съгласен, че това е добър пример за страх от наказание. Особено ако гледате клипчето, ще видите, че става дума за друго - за страх от тормоз, унижение, дори един вид измъчване! Нормално е човек да изпитва страх от подобни практики!

Аз си мисля, че такива практики са много крайни и неприемливи!!! Според мен, наказанията трябва да си останат стриктно финансови!

Препоръчвам на всеки, които разбира английски(няма нужда от кой знае какво ниво), да изгледа клипчето! Много е интересно!  ;)
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline БЦГМ

• Приятел на ГТ
  • 1, 2, 3, 4, 7, 10, 14, 15
    • View Profile
Re: Произшествия в други страни
« Reply #2 on: 16.11.2014, 23:05:07 »
Може примерът да е краен, но пак дава материал за размишление.
Княжевският трамвай заобиколи с ухораздирателни скърцанета по релсите градинката на стария паметник на царя Освободителя и пак пое правата посока към югозапад.(Иван Вазов)