Author Topic: Aвтомобили  (Read 192586 times)

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
Re: Aвтомобили
« Reply #2100 on: 10.09.2018, 12:42:35 »
Аз, че мога да карам автомобил - мога, но не става въпрос как аз утравлявам, а баща ми. Той си кара бая спортничко, но стана ми чудно на какво се дължи тази разлика в разхода. На Бензин няма такива проблеми.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2101 on: 10.09.2018, 13:10:22 »
В какъв смисъл проблеми. Намаления разход не бих го окачествил като проблем. Моят автомобил също е на газ и разликата в разхода спрямо бензин е минимална.

Offline TRAMS SOFIA

• Маниак
  • Системата ни убива
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2102 on: 10.09.2018, 21:34:49 »
Проблема е, че за едно и също разстояние разхода на гориво е коренно различен.
На Хемус се поддържа скорост от 100-120 км/ч. След Хемус посока Плевен при скорост 80-90 км/ч.
Преди вземахме разстоянието София - Плевен с една пълна бутилка с обем 32 л газ и оставаше около 5-6 литра газ.
Сега, разстоянието София - Плевен - София го взимаме само с едно зареждане.
"Отстрани може да изглеждам като човек, който прави каквото си иска, или като човек, който се държи както си иска. Може да изглеждам арогантен. Всякакъв може да изглеждам. Но истината е, че свободата има много висока цена и аз съм сключил договор със себе си да я плащам. И я плащам. И не се оплаквам.“

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #2103 on: 10.09.2018, 21:57:50 »
но стана ми чудно на какво се дължи тази разлика в разхода. На Бензин няма такива проблеми.

След известен период от време-километри, компютърът си е направил съответните адаптации.
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Online IKAR

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #2104 on: 13.09.2018, 19:27:23 »
https://www.dnes.bg/cars/2018/09/13/da-predpochetesh-rychnite-skorosti-eto-14-te-prichini-za-tova.387723

Я ся чичо ви Васко да каже написаното вярно ли е или е глупости.
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2105 on: 13.09.2018, 19:53:11 »
Автоматика е голяма глезотия, и който се е качил и карал автомат, е забравил за ръчна кутия. Всичко обаче е въпрос на пари. Статията е писана от Българин, в нормалния свят не знаят вече що е теглене, или бутане за запалване. При определено шофиране от добър шофьор, разхода при автомат  може и да падне под разхода на ръчна скоростна кутия при еднакви марки и модели коли. С доста неща описани в статията не съм съгласен, защото са субективен фактор..........Който търси евтино да си купува Голф-2,3,4, който е състоятелен смело да си взима автомат-кефа е голям, а с времето ще се научи и да го управлява икономично. Познавам хора с автоматици- Мерцедес и Форд, които от 15 год. не са сменявали маслото в скоростите. Щом няма проблем с превключването и поведението на кутията-маслото не се пипа- така са отговорили с имейл от завода на Форд в Кьолн на един приятел от Казанлък. Автоматиците са за по некадърните шофьори-тръгваш и караш, но никой не би се отказал от автомат. Това за тръгването в сняг си се свежда до моженето на шофьора, и 4х4 да е, когато не ставаш за шофьор- пак ще си боксуваш. И накрая автомата пази мотора от претоварване, и в режим спорт да е,- пак пази мотора, и пак може с кик-дауна-/твърда газ/, да се превключва бързо и в завой.
1-Естествено е по скъпа.
2- Динамична е, защото превключва в пика на нютонметрите,- за което повечета не са и чували.
3- Може и да е по висок- но кеф цена няма.
4- Няма кой знае каква разлика в поведението, но зависи и от год. на производство и системите за сигурност.
5-6- няма проблем със сняг при можещите шофьори.
10-Ресурса не е по малък от ръчната кутия.
11- няма проблем с температурата на маслото, освен ако не се кара на супер къси разстояния.
12- Е ремонта си е скъп, но то самата кола си е по скъпа, обикновенно е над средния клас автомобили.
« Last Edit: 13.09.2018, 20:03:12 by я л т а »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline Стререомонокъл

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2106 on: 14.09.2018, 14:45:13 »
Абсолютно съм съгласен, супер си е да караш автоматик, особено ако не си спортен тип шофьор. Ама при евентуална повреда, която при някои кутии не е рядкост, разходите са наистина главозамайващи. За динамиката, при новите и модерни автоматици е така, ама при по-старите не точно. Ама това не е болка за умиране. Ако човек може да си позволи по-високите разходи за поддръжка и евентуален ремонт, определено си струва да кара автоматик, "робот," CVT или каквато и да е там мързелива работа. :P
Нация от лошо гледащи директори

Offline matto

• Напредващ
    • View Profile
« Reply #2107 on: 14.09.2018, 18:32:15 »
 :help:
Здравейте, как са на Ауди автоматизетата? Гледам една А4 B7 тук се продава.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2108 on: 14.09.2018, 19:16:50 »
Абсолютно съм съгласен, супер си е да караш автоматик, особено ако не си спортен тип шофьор. Ама при евентуална повреда, която при някои кутии не е рядкост, разходите са наистина главозамайващи. За динамиката, при новите и модерни автоматици е така, ама при по-старите не точно. Ама това не е болка за умиране. Ако човек може да си позволи по-високите разходи за поддръжка и евентуален ремонт, определено си струва да кара автоматик, "робот," CVT или каквато и да е там мързелива работа. :P

Аз пък съм фен на ръчните скорости. Вероятно защото реализирам значително по-голям пробег извън града. Обаче си е голям кеф особено по Старопланинските проходи с ръчна кутия. Не ми пречи.

Offline bagercho

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2109 on: 14.09.2018, 20:12:25 »

Типтроник - ОК, Мултитроник - Не. Но голям избор няма, тъй като по-слабите двигатели с предно предаване се предлагат с мултитроник, а типтроника се среща при по-мощните версии и при Куатро, и е по-скъп разбира се.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Last Edit: 16.09.2018, 21:15:04 by difian »

Offline Стререомонокъл

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2112 on: 19.09.2018, 12:45:30 »
При всички положения избягвай безстепенната multitronic. Не знам от коя година я монтират, ама всички казват, че задължително издава багажа.

Offline Стререомонокъл

• Запален по ГТ
    • View Profile
« Reply #2113 on: 19.09.2018, 12:57:19 »
Знаехте ли, че Лада произвеждали модели с роторен двигател?
Ти да видиш... :eek:. Аз като производители на серийни модели с ванкелови мотори знаех само MAZDA, които ако не се лъжа и до днес си произвеждат серията RX, както и NSU с модела RO 80 от шейсетте и седемдесетте години.

Offline Dragon

• Administrator
  • Нямам спирка
  • Администраторът бонбони не пие!
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 202143037
    • View Profile
    • http://gtsofia.info/
    • Email
« Reply #2114 on: 19.09.2018, 14:31:47 »

Аз пък съм фен на ръчните скорости. Вероятно защото реализирам значително по-голям пробег извън града. Обаче си е голям кеф особено по Старопланинските проходи с ръчна кутия. Не ми пречи.
И аз така си виках, преди да взема автоматик :) Моята е пежо 308 от 2009г. със скоростна кутия на БМВ и се държи супер. В града е несравнимо, а извън него с нищо не отстъпва на ръчните скорости. Иначе повечето неща в статията са пълни глупости и явно писани от човек, който си няма автоматик. Колата има дори по-добра динамика за мен, няма никакъв проблем с изпреварването, а тегленето на друго МПС не е препоръчително за никоя кола, за това си има пътна помощ, както и за това да те вземат ако се развали. Още не съм разбрал колко е живота на скоростната кутия, но тук нямаш смяна на съединител на 100 - 150 хил. км. и маслото не се сменя, освен ако нямаш проблем. Градския разход наистина е малко по-голям. Единственото, което ми липсва е да си изключа от скорост, докато се влача към светещ червено светофар и това да се спускам на по-ниска предавка. Като цяло шофирането определено е по-приятно с автоматик и ако се попадне на читав такъв, мисля че почти всеки ще го потвърди.
GTSofia.info - Любителски страници на градския транспорт в София
Forum.GTSofia.info - Любителски форуми на градския транспорт в София

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2115 on: 19.09.2018, 15:14:36 »
Ако ти е дизелово Пежото е ZF или Аисин. И в двата случая няма да имаш проблеми.
The Grand Tour

Offline stankos

• View Profile
« Reply #2116 on: 19.09.2018, 15:39:59 »
Знаехте ли, че Лада произвеждали модели с роторен двигател?
Ти да видиш... :eek:. Аз като производители на серийни модели с ванкелови мотори знаех само MAZDA, които ако не се лъжа и до днес си произвеждат серията RX, както и NSU с модела RO 80 от шейсетте и седемдесетте години.

До колкото съм чел по разни руски четива такива са доставяни само на службите за догонялки и не са продавани на населението ! Мненията бяха , че не са сполучливи ! Доста отдавна е било и не помня сайтовете.

Online IKAR

• View Profile
    • Email
« Reply #2117 on: 19.09.2018, 18:49:46 »
Според мен, без да съм кой знае какъв "специалист", основният проблем на съвременните автомобили е че са прекалено "динамични", тоест позволяват доста рязко "тръгни-спри", "газ-спирачка", няма значение дали са на бензин или дизел, с механични или автоматични скорости. Това е ужасно за хора,които имат проблеми с вестибуларния апарат, или с други думи им става лошо при пътуване и повръщат. Казвам го, понеже аз го имам този проблем в доста силно изразена степен, говорят, че кинетозата или "морската болест" е характерна основно за децата и повече при жените, но има случаи, при които не изчезва с възрастта, като при мен. И абсолютно никакви лекарства не оправят работата. Докато в дъртата дизелова 124-ка на баща ми досега проблеми не съм имал. Също в автобус или в самолет досега не ми е станало лошо, но с кола - ела, че ми трябваш - всеки път на дълго разстояние по 2-3 пъти. Затова и когато някой предложи да ме вози нанякъде, деликатно отказвам (жена ми не е много щастлива от това, понеже тя пък не иска да ходи по автобусите и по влаковете). Едно време пък, като дете, въпреки негодуването на майка ми и баща ми, при ходене на село примерно те и брат ми бяха с Вартбурга, а аз успоредно на тях с влака/рейса. Понеже друг начин просто нямаше - перманентно драйфане по 2-3 пъти в посока, независимо от какви ли ми ти не хапчета, бутане на свещички в гъза и т.н. простотии....Та редно е конструкторите, въпреки че работят за негово величество масовия пазар, да се позамислят и относно този проблем.
« Last Edit: 19.09.2018, 18:53:03 by IKAR »
Less travel by car! (използвайте по - малко лични автомобили за сметка на обществения транспорт, независимо от финансовите Ви възможности - препоръка на Европейската Комисия)

Да се отнеме незабавно лиценза за пътнически превози на БДЖ, тъй като изключително неадекватните разписания и опасният амортизиран подвижен състав водят до особено лошо транспортно обслужване.

Offline я л т а

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #2118 on: 19.09.2018, 19:53:02 »
Та редно е конструкторите, въпреки че работят за негово величество масовия пазар, да се позамислят и относно този проблем.

Ми то е измислено,- имаш проблем-не купуваш кола. Обаче проблема ти е психологически, до някъде касае и вестибуларния апарат- те са два.

Offline The Freshmaker

• TM 303
    • View Profile
    • Email
« Reply #2119 on: 19.09.2018, 23:03:41 »
В допълнение към казаното от я л т а ще кажа, че проявата на проблеми с вестибуларния апарат силно зависят от стила на каране и техническите особености на съответното превозно средство, т.е. не само от интензивността на надлъжното или напречното ускорение, а и от фактори като маниер на ускорение, странични колебания на каросерията и т.н.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на транспортен геноцид към населението на София.