Author Topic: Aвтомобили  (Read 309476 times)

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
Re: Aвтомобили
« Reply #2540 on: 05.06.2020, 12:15:35 »
Е това е ясно, макар че аз ако имах такъв Москвич 4Х4 освен в гората щях да си ходя с него и на кафе в центъра на градовете. Даже щеше да предизвика повече интерес :)

Това е като праобраза на съвременните СЮВ. Едновременно комфорта на лек автомобил( при Москвича за 1958-ма радбира се) хем отлична проходимост. Лошото е че е с 3 скорости и по магистралата с по вече от 90 няма да може да се кара.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline qwerty95

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
« Reply #2541 on: 05.06.2020, 19:17:29 »
Е това е ясно, макар че аз ако имах такъв Москвич 4Х4 освен в гората щях да си ходя с него и на кафе в центъра на градовете. Даже щеше да предизвика повече интерес :)

Това е като праобраза на съвременните СЮВ. Едновременно комфорта на лек автомобил( при Москвича за 1958-ма радбира се) хем отлична проходимост. Лошото е че е с 3 скорости и по магистралата с по вече от 90 няма да може да се кара.

Абсолютно подкрепям казаното. От опит! Аз където мина с Нисата, зяпането и заговарянето по кръстовищата е повече от колкто ако бях минал с Ферари.

Offline я л т а

• Нямам спирка
  • МНОГОЗНАЙСТВОТО НЕ УЧИ НА УМ. Хераклит
    • View Profile
    • http://www.wix.com/tcvetanov/wood-carving#!__portfolio
« Reply #2542 on: 26.07.2020, 11:10:44 »
"Нося отговорност за това, което съм казал и което съм имал предвид - Не нося отговорност за това, което е разбрал някой отсреща"!
-----------------------------------------------------
"На 18 нашите убеждения са хълмовете, на които се изкачваме и от които гледаме. На 45 те са пещерите в които се крием". /Фр. Ск. Фицджералд/

Offline София 100

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #2543 on: 18.08.2020, 18:44:07 »
Любопитно: проспекти на български език за различни модели на Опел от 08.1979г. Източник:  https://www.opel-commodore-c.com/der-commodore-c/prospekte-international/opel-bulgarien-08-1979/
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #2544 on: 18.08.2020, 20:22:10 »
Рено със сигурност имат продажби на нови автомобили по соца, не знам за Опел.
Dream on

Offline София 100

• View Profile
    • Email
« Reply #2545 on: 19.08.2020, 18:11:47 »
Удължен Трабант във Велико Търново, 2015г. Пропорциите му никак не са лоши, единствено здравината е под въпрос...
Винаги, когато се яви трудност - в живота, или в работата ми, си припомням индийската пословица:
"Трябва търпение и труд, за да се превърне черничевият лист в коприна"

Елисавета Багряна

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2546 on: 20.08.2020, 12:46:09 »
Рено със сигурност имат продажби на нови автомобили по соца, не знам за Опел.
През 1979 западни коли - само в Кореком с валута, на "правоимащи", на външно-търговски дружества и на Балкантурист - за Рент-а-кар . Но пък на Пловдивския панаир основните производители участваха и, може би, оттам са проспектите.
Рено 5 Сайпа, иранска сглобка, беше доста по-късно - по време на алъш-вериша ни във връзка с ирано-иракската война след 1985.

Offline madbatt

• Запален по ГТ
  • prost ak
    • View Profile
    • Email
« Reply #2547 on: 23.08.2020, 09:51:22 »
И аз си го помислих за Пловдивския панаир. Но имах някакви брошури за Корола, Селика, Кресида и Краун на Тойота от там и си бяха на английски.
През 80-те, имаше и едни мазди, цвят металик, ама не за всички  :P
Dream on

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2548 on: 24.09.2020, 20:36:31 »
Ако имахте избор Renault Clio или Citroen C3 (най-новите поколения) коя от двете бихте си купили?

Offline The Freshmaker

• Нямам спирка
  • TM 303
    • View Profile
« Reply #2549 on: 24.09.2020, 20:47:26 »
Ако имахте избор Renault Clio или Citroen C3 (най-новите поколения) коя от двете бихте си купили?

Clio по абсолютно всички критерии. Единственият плюс на С3 спрямо Клио е цената. Друг е въпросът кое човек го кефи повече като дизайн - много са различни все пак.
Насилственото натъпкване на всички в метрото чрез унищожаването на наземния транспорт е форма на геноцид към населението на София.

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2550 on: 24.09.2020, 20:47:50 »
Аз лично Клио.

Offline Ivo

• Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #2551 on: 24.09.2020, 20:59:38 »
Клиото има според мен доста по-модерен и хубав дизайн, но поскъпнаха, почват от 25 000 лева https://www.renault.bg/leki-avtomobili/new-clio.html а до неотдавна гледах че бяха на промоция даже под 20 000. В този ценови клас изглежда по-добре направено от Дачиите. Доста се срещат по улиците напоследък купуват се.

Жалко че вече не се правят Еспейс и Сценик, семейните ванове. Поне аз не ги намирам в моделната гама в сайта им, явно са го закъсали заради кризата.
Не ни трябват хора с "дипломи" а работещи и можещи да мислят, влагайки логика и разум в това което правят.

Фен на автобусите ЧАВДАР

Offline Magirus deutz

• Почитател на Мерцедес - Бенц, Магирус и Икарус.
    • Skype Me™!
    • View Profile
« Reply #2552 on: 24.09.2020, 21:09:16 »
Жалко че вече не се правят Еспейс и Сценик, семейните ванове. Поне аз не ги намирам в моделната гама в сайта им, явно са го закъсали заради кризата.
Еспейс, Сценик и Туинго се произвеждат, но не се предлагат на българския пазар.

Online Pesho1991

• Маниак
    • View Profile
« Reply #2553 on: 25.09.2020, 07:59:32 »
Зависи какво Клио и какъв Ц3 искаш да вземеш. Ако съпоставяш базови модели, то и двата са зле, ако трябва да сме честни. Двигателчето на Клио, което е 1.0л е доста слабо и няма добро ускорение, тромаво е и примерно при нужда от бързи изпреварвания е голямо мъчение, задния прозорец е много малък и ако нямаш навик да паркираш само със странични огледала, или нямаш задна камера пак ще е зор. Това го споделям от опит с рено Каптюр, който е на платформата на Клио и ползва двигателите му. За ц3 наистина нищо не мога да кажа, защото нямам опит с тази кола. Мой съвет е ако се чудиш е да отидеш до двете представителства и на Рено и на Ситроен и даа поискаш тест драйв на кола с характеристики, които отговарят на твоето желание. Те не отказват и винаги може да придобиеш пълна представа. Друга алтернатива е да наемеш за по един, половин ден коли и от двата модела и пак ще имаш много ясна представа що за стока са.
« Last Edit: 25.09.2020, 08:01:47 by Pesho1991 »

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #2554 on: 27.09.2020, 19:23:57 »
При такава съпоставка по-добре Clio. И пак трябва да имаш едно наум по отношение на двигателите. Прецени какво точно искаш - бензин или дизел. Ако е бензин - ще слагаш ли газ. За какво ще я ползваш и колко ще я караш. И от там насетне започни търсенето. По принцип групата Рено - Нисан имат добри мотори, но имат и пълни боклуци, включително нови от магазина.

При по-старите С3-ки имаше доста проблеми с електрониката на двигателя и може да се вкараш в сериозни приключения. Ако е Ситроен, С4 е по-удачния вариант според мен.
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline bagercho

• View Profile
« Reply #2555 on: 27.09.2020, 19:45:11 »
С4 вече е друг клас автомобил, а до колкото разбирам става въпрос за чисто нови автомобили. И двата са бестселъри в Европа в момента, така че вероятно изборът ще е добър, без значение кое се взима. Реното е нов модел, Ситроена е вече на 4-5 години. Лично аз бих избрал по-консервативния дизайн - Реното. Мен лично малко ме "натъжава", че ПСА насила в момента набутва Ситроен в долните класове, и го превръща изцяло в бюджетна марка за сметка на измислицата DS. Славен в миналото бранд, а днес не може да впечатли с нищо...

Offline tauri

• Превозвач
  • Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2556 on: 27.09.2020, 19:53:36 »
DS 7 Crossback e един от най-добрите SUV на пазара. Напълно си заслужава цената и е с много по-добро качество от Ауди Q5, БМВ X3 и Мерцедес GLC.
The Grand Tour

Offline New_Passenger

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #2557 on: 28.09.2020, 13:18:14 »
Благодаря ви. Ще поискам тест драйв и на двете коли. Вече вдигнах на крака няколко форума, да намеря хора които имат поне малък опит с тези две коли, защото освен тест драйва трябва да има и по-продължителни впечатления - поне 1-2 месеца. Citroen C3 изглежда доста новаторски, но Renault Clio определено изглежда по-ергономичен.
На българския пазар се предлагат други модели на Renault, като например Koleos, Kadjar, Captur, които никак не са лоши. Kadjar е абсолютно копие на Qashqai, което никак не ме учудва след появата на Нисан Рено.
Започвам да си мисля за кола с екстри като паркинг асистент и други фичи дето мислят вместо тебе :D

Offline Sixkiller

• View Profile
« Reply #2558 on: 28.09.2020, 23:17:35 »
Добре, така и така си се насочил към Рено - Нисан, а защо не Дачия? За парите на базово ново Рено ще успееш да си конфигурираш Дачия по твой собствен вкус и в крайна сметка ще получиш същото, но с разлика в емблемата и вероятно повече екстри. Отделно на това са сравнително здрави и не създават проблеми, още повече, че ще я ползваш за лична. Конкретно за Qashqai няма никакъв смисъл, по-добре напомпан Duster с повече екстри (разлика почти няма, лично мнение).
Виж как потъваме, настъпваме, дървената лъжа. Бавно си тръгваме, без бъдеще....

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #2559 on: 28.09.2020, 23:21:50 »
В немалко класации Дачията попада под етикет ненадеждна кола. Аз нямам пряк досег е с такъв автомобил и не мога да кажа как е реално.
В семейството на брат ми използват (служебно) Рено Каджар (1.5 дизел) и са много доволни, но за него трябват над 40к лв.