Author Topic: Re: Бъдещето на БДЖ  (Read 555 times)

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
Re: Бъдещето на БДЖ
« on: 12.06.2013, 09:18:38 »
Не знам какво общо има Иван Костов със ситуацията в БДЖ.  :neznam:

Викторе, той няма общо със ситуацията в БДЖ, но той продаде БГА "Балкан" за смешните 150.000 долара на Гад Зееви, който после осъди България в Париж и комисионната която даде под масата му я връщахме всички ние .  Да не мислиш, че няма да се намери друг/и/ Иван Костовци да си намаже филията од двете страни дебело и за БДЖ като него? Като гледам какви "логични" икономически решения се взимат в компанията.....   Искат да приватизират товарни превози за да спасят ПП. Е, кой е тоя който ще заколя кокошката, която му снася златни яйца, за да й продаде месото за да си оправи покрива на кокошарника, например?

Online viktorlc

• Нямам спирка
  • www.bgtransport.org
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Сдружение "Градски транспорт и инфраструктура"
    • Email
« Reply #1 on: 12.06.2013, 09:54:21 »
Не знам какво общо има Иван Костов със ситуацията в БДЖ.  :neznam:

Викторе, той няма общо със ситуацията в БДЖ, но той продаде БГА "Балкан" за смешните 150.000 долара на Гад Зееви, който после осъди България в Париж и комисионната която даде под масата му я връщахме всички ние .  Да не мислиш, че няма да се намери друг/и/ Иван Костовци да си намаже филията од двете страни дебело и за БДЖ като него? Като гледам какви "логични" икономически решения се взимат в компанията.....   Искат да приватизират товарни превози за да спасят ПП. Е, кой е тоя който ще заколя кокошката, която му снася златни яйца, за да й продаде месото за да си оправи покрива на кокошарника, например?

Този разговор не е за тази тема. Има тема за политика, където се водят подобни дискусии, но ще ти кажа, че Иван Костов е продал Балкан за "смешните" 150 000 долара поради редица причини, които дълбоко опровергават широко пропагандирания мит за корупционна и неизгодна сделка.
храна за мозък - http://www.banitza.net/

Offline nyky

• Напредващ
    • View Profile
    • Email
« Reply #2 on: 12.06.2013, 10:21:39 »
   Както виждаш коментирам това, което мисля за БДЖ и нямам намерение нито с теб, нито с никой от този форум /нито с който и да е друг/ да дискутирам политически теми. Имам си достатъчно свои тревоги и радости и за политиката и политиците ме боли корема точно толкова, колкото за ланшния сняг с което смятам въпроса за изчерпан.

Offline V.Peichev

• Нямам спирка
    • View Profile
« Reply #3 on: 28.03.2014, 11:28:49 »
В случая става въпрос за ширпотреба съгласно теорията на проф. Ал. Томов, горивото се употребява. Ширпотребата не е е престъпление, самият проф. Ал. Томов я приложи към въглища от държавния резерв докато беше в Кремиковци. Да живее проф. Ал. Томов и неговите научни постижения - теория за глупавия потребител който продължава да си пише едни и същи глупости и социалдемократически икономически модел.  :)
« Last Edit: 28.03.2014, 11:37:04 by V.Peichev »

Offline blagun

• Модератор
  • Нямам спирка
    • View Profile
    • Email
« Reply #4 on: 12.01.2015, 16:08:29 »
Лошо няма неефективни влакове на къси разстояния да се заменят с маршрутки. Но отново се постави каруцата пред коня - вместо повишаване на събираемостта, вместо реализиране на плахо обявеното намерение БДЖ да е автобусен оператор по нефективните направления, се прави най-лесното - реже се без никаква алтернатива. Добре, ще се икономиса някакво гориво, но и приходите ще спаднат, така че при този начин на действие няма да се отървем от загубите.
А искаме от тях да закупуват шинобуси и да мениджират атракционен транспорт! Май че единствен вариант остава да се започне начисто...
« Last Edit: 12.01.2015, 16:10:26 by blagun »