Author Topic: Околовръстен път София - oбща тема  (Read 252125 times)

Offline fafan

• Наистина съм луд
    • View Profile
    • Email
Re: Околовръстен път София - oбща тема
« Reply #820 on: 14.09.2016, 15:16:21 »
[
и се чудя какъв е смисълът в "ушите" на пътния възел да има по две ленти?!? :blink: Влизаш в "ухото" през една лента, вътре, за кратко - две ленти и пак излизаш само през една...  :neznam:

Смисълът е да не се запуши ухото, ако някой ТИР закъса вътре.

Offline btr95

• Защо пиша толкова много?
    • View Profile
    • Email
« Reply #821 on: 15.09.2016, 21:39:55 »
Или ако се движи твърде  бавно, да не се запушва движението. Аз днес минах оттам и единствено ми направи впечателние, че преди кръстовището, на ССТ има знак 60 км, директно, без да има други знаци, което значи, че изведнъж трябва да намалиш от 120 на 60, освен това знакът беше сложен доста преди началото на кръстовището и на последно място според мен тази скорост е твърде ниска, спокойно може да е по-висока. Другото ограничение, което ми се струва ниско, е 40 км. в дъгите, те са достатъчно широки и с достатъчно голям радиус, за да е 60 км, но това е мое лично мнение. Това, което ми направи впечатление на новата отсечка на ОП, е, че преходите, когато се качваш на мост, са плавни, а не като на ССТ, където при скорост 100 км/ч имаш чувството, че минаваш през легнал полицай.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline vasko

• View Profile
« Reply #822 on: 15.09.2016, 23:43:58 »
и се чудя какъв е смисълът в "ушите" на пътния възел да има по две ленти?!? :blink: Влизаш в "ухото" през една лента, вътре, за кратко - две ленти и пак излизаш само през една...  :neznam:
Смисълът е да не се запуши ухото, ако някой ТИР закъса вътре.
Има резон в това, но аз го намирам за грешно, тъй като това ще подтиква джигитите към нерегламентирани действия. :/ Пак можеше да си е по-широко, но да си е маркирано като една лента. ;)

Или ако се движи твърде  бавно, да не се запушва движението.
Според мен това е много опасно нещо! Аз мисля, че изпреварванията в "ушите" трябва да са абсолютно забранени!!! Говоря само за "ушите" на пътните възли тип "детелина". Все пак докато се движиш в тази част на съоръжението си в постоянен завой и е малко стряскащо и опасно някой да те изпреварва в същото време.

че преди кръстовището, на ССТ има знак 60 км, директно, без да има други знаци, което значи, че изведнъж трябва да намалиш от 120 на 60
Това не е ли незаконно? :neznam:  Доколкото знам, законът повелява да се слагат поредица от знаци с ограничения на скоростта през 20 км./ч. докато се стигне до желаното ограничение.

на последно място според мен тази скорост е твърде ниска, спокойно може да е по-висока.
Аз си мисля, че е 60 км./ч. е нормално ограничение, при условие, че автомагистралният габарит свършва малко по-напред. След като се построи АМ Калотина, ограничението може да бъде премахнато. :)

Другото ограничение, което ми се струва ниско, е 40 км. в дъгите, те са достатъчно широки и с достатъчно голям радиус, за да е 60 км, но това е мое лично мнение.
60 км./ч. в тези големи завои?!? :blink: Аз дори се чудя между 30 км./ч. и 40 км./ч.
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline btr95

• View Profile
    • Email
« Reply #823 on: 16.09.2016, 07:19:14 »
 :arrow:Какво означава стряскащо, ти си караш в твойто платно, а другия в другото.
 :arrow:На Подбалканския път има ограничение 60км/ч на кръстовищата, при ограничение 90 км/ч, така че за мен е малко.
 :arrow: Големи са завоите по Искърското дефиле, Обзорският проход, Гълъбец, преди Калофер, защото са остри, тази дъга не е остра, вчера с 60 км/ч и с изтекъл преден амортисьор колата не мръдна, а и на изредените по-горе завои най-ниското ограничение е 30 км/ч, несериозно е на пътен възел отново да е толкова.
Тм депо:Банишора
Тм мотриса: 713
Тм линия: 4

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #824 on: 16.09.2016, 19:56:03 »
Това не е ли незаконно? :neznam:  Доколкото знам, законът повелява да се слагат поредица от знаци с ограничения на скоростта през 20 км./ч. докато се стигне до желаното ограничение.

Първото може да е с 30 км/ч, а всяко следващо трябва да е с 20.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #825 on: 19.09.2016, 01:31:23 »
Знаците и маркировката от директното на Люлин към ЗД1 най-накрая са оправени.
Икономията е майка на мизерията!

Offline RADOCVET

• Нямам спирка
  • http://bgtransport.org/
    • View Profile
    • Email
« Reply #826 on: 19.09.2016, 10:40:20 »
Maхнали ли са 40ката?

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #827 on: 19.09.2016, 11:07:07 »
Даже и 60-ката.

Offline mitakis

• Нямам спирка
  • 2660
    • View Profile
« Reply #828 on: 22.09.2016, 23:09:31 »
Много ми е чудно кога ще се сетят и за недовършения надлез при Казичене...
... е, сетили са се. Че и строежа е започнал  :fan:. Вече има изградени пилони. А преди няколко месеца направиха нова пътна връзка за Казичене и Видните в северния край на моста.

Offline vasko

• View Profile
« Reply #829 on: 22.09.2016, 23:14:54 »
Това е хубаво! :)

Но трябва да направят и една качествена рехабилитация на участъка от АМ Тракия до АМ Хемус, защото е пълна скръб.

Освен това, трябва да сложат мантинели по горния участък!!! Там, масово джигитите си позволяват да правят обратен завой през разделителната ивица. :blink: И обърнете внимание - не са само леки автомобили. Караш си и... изведнъж ТИР излиза през разделителната ивица. :eek: :eek: :eek:
« Last Edit: 22.09.2016, 23:20:27 by vasko »
СБОГОМ, GTSofia.info

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #830 on: 09.12.2016, 12:53:41 »
Готов е надлеза на СОП над ЖП линията София - Пловдив при Казичене.
Снимки АПИ:

Статията:
Министър Лиляна Павлова: Само за 100 дни завършихме обект, който се чакаше от 24 години
Само за 100 дни завършихме един обект, който се чакаше от 24 години. Това заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството (в оставка) Лиляна Павлова, която откри новоизграденото дясно платно на надлеза при Казичене. Той е над ж. п. линията София - Бургас и на второкласния път II-18. На церемонията присъстваха и кметът на Столична община Йорданка Фандъкова, председателят на Управителния съвет на Агенция „Пътна инфраструктура“ инж. Дончо Атанасов, Илиана Захариева – член на УС на АПИ и др.

Министър Павлова връчи на председателя на УС на АПИ инж. Дончо Атанасов Разрешителното за ползване на обекта. Тя подчерта, че благодарение на българското правителство, и лично на премиера Бойко Борисов, са осигурени 7,5 млн. лв. от бюджета за завършване на пътния обект, чието строителство е започнало през 1992 г.  „Благодарение и на строителите, след над 20 години чакане, за 100 дни имаме дългоочаквано дясно платно, тъй като две десетилетия имахме отново само ляво“, каза още тя. Министърът подчерта, че това е много важно съоръжение, тъй като е част от околовръстното шосе на София и по него се движи тежкият транзитен трафик. Това е връзката между магистралите „Тракия“ и „Хемус“, между граничните пунктове Кулата и Калотина. „Години наред незавършеното съоръжение създаваше редица проблеми и затруднения на интензивното движение. Ставаха инциденти, създаваха се проблеми на хората, живеещи в района. Изпълнихме един дългоочакван ангажимент и се радвам, че го изпълнихме качествено и професионално за кратко време“, каза още Павлова.

Изграждането на надлеза започва през 1992 г., преди 24 години. До 2004 г. е построено само лявото платно и до момента движението се осъществяваше само по него. С изграждането и на дясното платно в участъка от Северна скоростна тангента до автомагистрала „Тракия“ се очаква значително да се подобри организацията на движението, да се повиши безопасността на движението и да се хомогенизира цялата отсечка от пътен възел „Сливница“ до АМ „Тракия“.

Изпълнител на строително-монтажните работи е „ГБС Инфраструктурно строителство“ АД. Строителният надзор е осъществен от „Пътинвестинженеринг“ АД. Проектант е „Пътпроект“ ЕООД.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #831 on: 09.12.2016, 14:42:23 »
Пешеходната пътека там остана ли си или пуснаха подлеза?

Offline stankos

• View Profile
« Reply #832 on: 09.12.2016, 20:10:57 »
Не разбирам , но 7 500 000 лева ми се струват страшно много за това съоражение !  :blink:

Offline kristian40t097

• Маниак
    • View Profile
    • Email
« Reply #833 on: 09.12.2016, 21:40:14 »
Пешеходната пътека там остана ли си или пуснаха подлеза?
Те не са и започвали да правят надлез, при последния случай на мъртъв човек при опит за пресичане пуснаха А8 до Видните и сложиха пешеходен сфетофар, чиито бутони не работят и хората пресичат на червено.
За трамвайния транспорт!!!!!

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #834 on: 09.12.2016, 22:41:42 »
Аха, значи сега ще пресичат на червено "магистралата от Благоевград до Бургас".  :fan:

Offline Petko21

• Нямам спирка
  • Техника
    • Skype Me™!
    • ICQ Messenger - 646173605
    • View Profile
    • Моите снимки
« Reply #835 on: 03.08.2017, 00:13:26 »
Приключи конкурса за идеен архитектурен проект за пешеходни надлези над Софийски околовръстен път

Победител в конкурса за изработване на идеен проект за изграждане на пешеходни надлези над Софийски околовръстен път е екипът на „Иркон“ ООД. Техният проект е класиран на първо място от журито, съставено от представители на Камарата на архитектите в България, Съюза на архитектите в България, Камарата на инженерите в инвестиционното проектиране, Агенция „Пътна инфраструктура“ и Столична община. На второ място е класиран проектът на „Пентахрон“ ЕООД, а на трето – обединението с участници арх. Пламен Геков, инж. Драгомир Карабелов и инж. Анка Янчева. Това съобщават от НАГ.
Основната цел на конкурса бе да се избере проектно решение за изграждане на пешеходни надлези, осигуряващи свободното и безопасно пресичане от пешеходци, в т.ч. майки с детски колички, възрастни хора и хора с увреждания, над Софийския околовръстен път в участъците, чието изграждане е предстоящо. Освен на условия за безконфликтно преминаване на пешеходно движение през Софийския околовръстен път, журито оцени също и постигането на съвременен и адекватен на средата архитектурен образ, който да води до благоприятно естетическо въздействие и постигане хармонично единство с околния ландшафт, както и икономическата целесъобразност на проектните решения, гарантиращи минимални експлоатационни разходи.
Изграждането на пешеходните надлези трябва да се осъществи от Агенция „Пътна инфраструктура“ едновременно с изграждането на новите участъци от Софийския околовръстен път.

Offline monte carlo

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #836 on: 14.04.2018, 14:28:14 »
Днес правеха големи дълги кръпки на ЗД1 при включването от Сливница посока АМ Люлин.

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #837 on: 14.04.2018, 18:18:25 »
Толкова ли успя да изкара новия асфалт?

Offline AGENT 006

• Нямам спирка
  • Can't argue with stupid - time wasting
    • Skype Me™!
    • View Profile
    • Sofiatransport транспортна база данни/Sofiatransport transport data base
    • Email
« Reply #838 on: 14.04.2018, 20:30:21 »
Какво точно е ЗД1 ако нямате нищо против?

Offline Metan

• Наистина съм луд
    • View Profile
« Reply #839 on: 14.04.2018, 20:41:45 »
Западна дъга (на околовръстното шосе). И аз хич не ги харесвам тези тъпи съкращения ЗД, ССТ, имаше и още няколко подобни. Придобило е гражданство и се използва, това е положението. Няма връщане назад.